1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alakarga New Syndrome Tank

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde basma tulumba tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    Valla frog fishi görmedim polyp paylaşıyoruz form şenlensin diye paylaştım
    Offf resmen fransız oldum ...

De yine adamsın burhan bey iyi idare ettin maşallah felan

basma tulumba bunu beğendi.
  2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Est Soner Bey. Ben cidden zoa ları beğendim :)
    Ancak şu hobide en uyuz olduğum şey, bir kayadaki 358 tane polip arasında açmayan 1 tek kafa görmek. Hatta bazen dellenip, koca kayayı yerinden çıkarıp o açmayan kafayı imha ettiğim bile olmuştur :)

Bir de test sonuçlarımı paylaşayım. Adettendir yoksa benim test sonucumu millet ne yapar bilemiyorum :D

tuzluluk:1021, sıcaklık:25, ph:7,9-8,3, nitrat:0, fosfat:0, ca:460, mg:1380, kh:8.6, strontiyum:10, iyodin:8, orp: 355

Hayatımda gördüğüm en iyi değerler diyebilirim. Tuzluluğa acaba ellemesim mi diye de düşünüyorum. Şimdi sırf 1025 göreceğim diye kurcalamasak mı?

seaman038 bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Sr testini yaptığın için helal olsun diyorum Burhan. Benim dolapta duran test ile iki defa deneme yaptım, her ikisinde de saçma sapan gri bir renk çıktı sonuç olarak.

Sr testini yaptığına göre tuzluluk ölçümünün doğru olup olmadığını sormuyorum bile, her ne kadar Kh,Ca,Mg değerlerin kafamı kurcalasa da.

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Patron sistem ilginç ilerliyor. Ca reaktörüne sağ olsun Doğan arkadaşım güzel bir sistem yaptı. Hatta olabilecek en iyi sistemin bu olduğunu düşünüyorum. Dozaj pompası, ince ayar vanası ve timer üçlemesi ile istediğim orana kolaylıkla getirebiliyorum değerleri. Ara sıra Kh da ani düşüşler oluyor. Tuza bağlıyorum. Medya reborn.

Öte yandan Sr yani ortalama ideal değer iken, bir sps yi kırabilmek ciddi manada yürek istiyor. Çıtır çıtır kırılabilen sps leri hatırladıkça, kimsenin Sr sinden haberdar olmadığından emin oluyorum. Ha abartılacak bir mesele değil ancak bir acro yu kırmak ciddi manada zor işmiş bu değerde.

Tuzluluğu sanırım su değişimleri ile arttıracağım zira mevcut değerlerde sadece tuz eklesem değerler iyice fırlayacaklar. Tuzluluğu arttırıp kalsiyum reaktöründe bir kademe aşağı çekerek bu iş hallolur gibime geliyor. Tuzluluk tamamen benim ihmalkarlığım yüzünden bu hale geldi. Her gün ps nin kupasını dolduruyor ve boşaltıyorum. Yerine de sürekli tatlı su giriyor. E haliyle sonuç da bu oluyor.

Bir de Tunze 9012 ye değinmek istiyorum. Şu zamana kadar kullandığım en iyi ps lerden biri diyebilirim. Tek derdi motoru temizleme aşamasında ön bloğu açmak. Adam akıllı bir şey yapmamışlar yine. Takır tukur sesler çıkararak ha kırıldı ha kırılacak korkusuyla açılıyor. Bunun dışında performansı mükemmel. Ses düzeyi neredeyse sıfır. Sumplu olsun, sumpsuz olsun herkese tavsiye ederim.

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    11x14 ile yine Rsmcilerin dikkatini cekemedi :)

6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Sr ile ilgili bir ekleme aklıma geldi de. Abi o gri renk (gri-pembe gibi, dikkatli bakarsan)
    Son damlatma ile oluşan renk (gri-mavi)
    İyi takip etmek ve inanmak gerekiyor. Çünkü inanmayınca sadece gri görülüyor :D
    Bir de başlangıçtaki Sr testinin başındaki Ca sonucu ile normal Ca testi ile yaptığın sonuç tutarlı mı patron?

Levent başkan sana gelince!!! Abi senle ilgili şu geldi aklıma. Arkadan sumplu bir sisteme geçmeye ancak bunun redsea max olmamasına ne derdin?
    Daha kullanışlı ancak hacimsel olarak belki daha ufak ve görseli yüksek olacak bir tank. Tüm ıvır zıvırı da mobilyaya koyabilirsin.
    Bir de aklıma geldi, yazacaktım unuttum. Potasyum iodid olmaz. Normal iyodin olacak. Mesela Prodibio nun İyodini gibi ;)
    Yoksa bende var, gönderebilirim ancak kargoya karışmam hehehe :p

mekatronik ve Pennywise bunu beğendi.
  7. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Burhan, geçen red sea İngiltere beni aradı. 1 senelik tuzunu, elektrik faturasını biz verelim sen bu tankla devam et diye :p. Eft ücretini de almayacaklarını söylediler. ;)
    Aslında butce meselesi sebebiyle şuan tamamen bıraktım herşeyi bu konuda. Yaza doğru ne çıkacak ortaya belli olur. Evdeki pcyi biran önce faaliyete geçirmem gerekiyor. Hem çizim hem de fotoğraf düzenleme işleri için iş yerinde vaktim olmuyor. Adam akıllı bir tasarım yapacağım. :cool:
    Ankarada @Gmsy ve @ka2n efendiler sözüm ona kargo yapacaklardı. Sen de o kervana katilirsan iyodin neyin katistiriver araya. :portaliseviyoruz:

basma tulumba ve Gmsy bunu beğendi.
  8. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Burhan ca reaktörüne nasıl bir düzenek yaptınız ?
    detaylıca yazabilir misin
    anladığım kadarı ile dozaj pompasının dibi ayarı, karbondiyoksit kabarcık sayısı ve dozaj pompasını zaman ayarlı piriz düzeneği kullanıyorsun?

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Burhan, alçaktan uçan akvarist. :)

10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Onurcum böyle taktik şeyleri, ince ayar bilgileri forumlarda paylaşmıyorlar. Bu yüzden yazamam ne yazık ki. Kendime saklayıp, hava atmak isterdim ancak yapamayacağım sanırım. Ve seni kırmamak için yazıyorum :D

Tüp + Selenoid + Regülatör + Ca reaktörü + Dozaj pompası
    Selenoid + Dozaj pompası : Aynı timer'a bağlı
    Ca reaktörü dk da baloncuk sayısı gelen Co2 : 60
    Dozaj pompası ayarı: hızlı damlama şeklinde
    Testlere tabii olarak, timer üzerinden ayar. (şu anda bende 4,5 saat ve ışıklar full yanıyorken)
    Tüketim arttığında: timer ile çalışma süresi artacak ve buna eş zamanlı olarak ışığın full çalıştığı zaman da artacak. (PH düşüşüne karşı olarak...)

nhtkmn, Montimahir ve Pennywise bunu beğendi.
  11. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    :rolleyes:

12. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Burhan şu 9012 ile ilgili pek bilgi yok piyasada, bi endamını görsek...

13. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Yandan sump kısmının içerisinde yer alıyor. Fotoğraf için çıkaramam İsmail.
    Ancak şöyle bir şey diyebilirim ki, Tunze 9012 DC aldım. Henüz kasım ayında üretildi ve direkt Almanya'dan siparişi geçtim. Haftaya bir unboxing videosu ayarlarım senin için. Sözüm olsun.

14. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Şimdi yani şu bozulur mu hiç? Aa ne ayıp? :)

20160116_144232.jpg 20160116_144938.jpg

15. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Maşallah kardeşim, sağlıkla devam etsin, problemsiz bir tank olsun ;)

16. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Burhan kardeşim bazı mercanların üzerinde denizden gelme makro algler gördüm. Keşke temizleseydin fırça ile tanka koymadan. Sonra bela oluyorlar. Naso şart oluyor ilerde

BARREEF

17. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Son resimde bir Kz şişesi gördüm sanki :)
    Maşallah kaya tasarımı çok hoş bence o canlılar büyüyünce asıl tasarımın güzelliği ortaya çıkacak

18. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Bi önceki resimde bu kadar büyük değildi bunlar, dopinglimidir nedir 3 günde ne hale gelmişler. Daha yavaş büyüt şunları, daha geç sıkıl. :D

19. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    İnşallah kardeşim :) Multibar angel bugün ilk kez yeme dokundu. Aç olmasına rağmen mercanlara elleşmiyor. Böyle devam eder inşallah.

Abi aynen haklısın. Onları şu halleriyle bilerek koydum. Macro algleri daha sonra kullanacağım başka bir tankta. Şimdilik emanet duruyorlar yani.

YMR_AY, nhtkmn ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  20. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Abi o dalga motoru da çok güzel diye biliyorum ancak rakam biraz yüksek. Bu dalga motoru da çok güzel. Sana kesinlikle tavsiye ederim. Ufak tanklarda içeriyi dövmeden dalgalandırmak için eşsiz cihaz.

Abi eklemeler onlar ya :) Büyüme tabii ki yavaş olacak. Bir de renkleri ortaya çıkarmak ve alınacak olan sps lere bütçe yaratmak için kumuun üstünü boşaltacağım inşallah.

Sayfayı Paylaş