1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alanya'dan herkese selam.

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde icoldwar tarafından 14 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Herkese merhaba adim çağrı son 1-2 haftadir akvaryum hobisine merak saldim. 60*45*30 bir akvaryum satiliyor bu yeni baslayan biri icin uygunmudur yoksa daha genic hacimli 120lt lik falanmi almak daha mantiklidir. Ilk akvaryumum olacak. Nerdeyse hic bir bilgim yok bu konuda 1 haftadir arastiriyorum ama galiba alip denemeden ogrenmek mumkun degil. Bu yuzden sizlere danismak istedim. Burde galiba bu olculere sari prenses kucuk gelecegi icin lepistes cuce gurami yada tetra gibi balik secimleri daha dogru olacak.birda akvaryumu nasil duzenlemem gerek dekor falan. Bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim herkese iyi forumlar.

Samsung Galaxy S5 - Alfa Romeo 147 16.ts 120 hp

Düzenleme: 14 Ocak 2016
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Çağrı bey hoşgeldiniz. Nasıl bir akvaryum istiyorsunuz? Seçenek çok ama seceneklerinizi 2. El bir akvaryum ile kisitlamayin derim

3. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Yok zaten 2.el degil verdigim olculer 0 akvaryum bugun sordum suan onu dusunuyorum ilk defa bakacagim icin nasil bir akvaryum olucak nasil bir akvaryuma bakabilirim bilmiyorum bu yuzden goze hitap eden birazda ugras isteyen akvaryum istiyorum simdilik eger basarabilirsem ileri akvaryumu buyutmeyi bile dusunebilirim bu yuzden yardim istiyorum :)

4. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Bu arada hosbuldum sagolun :)

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Uğraşmayı seviyorsaniz resif akvaryumu en uğraştırıcı olanı.
    tatlı su derseniz illa ki bitkili akvaryum hem uğraştırıcı hem de görsel olarak en güzeli. Ebat size kalmış. Onda problem yok.

Ama illa ki çiklet derseniz büyük akvaryum bolca kayalık alan iyi bir filtre şart

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz...

7. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Hos buldum sagolun
    60*45*30 bu akvaryum icime sindi benim ne buyuk ne kucuk ciklet bakmak icin buyuk akvaryum lazim dediginiz gibi suan buyuk akvaryum icin evimde yerim yok ki bukadar bilgisizken buyuk akvaryum alip 5 10 ciklet atip hayvanlara eziyet cektirmek istemiyorum . Ben bu olculere uykun en guzel akvaryum nasil olur onu ogrenmek fikir edinmek istiyorum karar verdikten sonra akvaryumu getirip duzene kurup sonrada baliklarimi almak istiyorum. Ben kararsiz kaldigim icin buraya basvurdum yani sizlere .yeniden soyleyim hic bir bilgim yok ilk defa akvaryum alip balik bakicam o yuzden bana biyle goze guzel gelen bi akvaryum tavsiye ederseniz sevinirim ki bi akvaryum icin nasil bir motor filtre isitici kullanilacak onlari bile bilmiyorum o yuzden yardimlarinizi bekliyorum
    Baliklarda dahil pek cesit bilmem boyle rengarenk olsun :)
    60.45.30luk bir akvaryum galiba alicam buna uygun bisryler soylerseniz sevinirim
    Cevaplar icin sagolun bu arada tesekkurler.

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    O zaman bitkili nano keyifli olur derim.
    Ama deneyimli @veysel ve @ka2n vardır. Ben çok bilmiyorum

veysel ve ka2n bunu beğendi.
  9. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Yarin veya bir sonraki gun camcilara gidicem daha uygun fiyata daha buyuk bir akvaryum yaptirmayi deniycem eger olursa daha genis bir tank daha iyi olucak olmazsa bitkili nano cazip geldi bana :)

10. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hoşgeldiniz. 45 yükseklik, 30 en ise almayın.
    Verimli bir akvaryum olmaz. Tavsiyem, 60-40-40 gibi bir tank bakmanız. Melek de olur, japon da olur, demasoni gibi ufak ırk ciklet de olur, bitkili de olur, çok zorlarsak deniz de olur:)

Portalda kalıp da denize geçmeden durabilen kişi sayısı çok az.

Ama yine de, ilk etapta beslemek istediğiniz türlere karar verin, tankınıza ona göre seçin derim.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz. En az 40 derinlik mutlaka olmalı. Yok ben normal bir başlangıç yapıp bir kaç canlı doğuran vs beslemek kolay bitkiler bakmak istiyorum derseniz standart 65 bir tank alıp acemilik atın derim.

12. şeref24

şeref24

İsim:
    şeref BAYAZIT
    Hoş geldiniz :)

13. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Hoşgeldiniz keyifli vakitler dilerim.

14. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Aynen en 30 yorumlara gore vaz gectim zaten buyuk bir tank bakicam merkeze inince sagolun yorumlar icin herkese hosbulduk bu arada

15. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Benim kişisel düşüncem canlı doğuran mı yoksa ciklet mi beslemek istediğinize öncelikle karar vermeniz. Eğer canlı doğuran derseniz kesinlikle bitkili bir akvaryum tavsiye ederim. Ciklet diyorsanız da demasoni beslemenizi tavsiye ederim. İnanılmaz keyifli balıklardır.

16. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Canli doguran bakmak istiyorum aslinda ugrasmak kendimi alistirmak istiyorum aslinda akvaryum secmem lazim once orta boy bir tank alirsam guzel olcak canli doguranlardan sonra ciklete gecerim heralde yavas yavas alisarak :)

17. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Ben bitkisiz bir canlı doğuran tankı hayal edemiyorum :) Tabi bu zevk ve uğraş meselesi, seçiminizi belirleyin bilen arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır. Ben de elimden geldiğince bildiklerimi anlatmaya çalışırım.

Pennywise bunu beğendi.
  18. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Cok tesekkurler once en az 120lt lik bir akvaryum bulmaya calisicam ondan sonra kurup balik bakmaya baslicam baliklarda bulduktan sonra tabiki yardiminizla yavru alirim ins :)

19. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Bitkili akvaryumda taban kurulumu önemlidir bilginize :)

20. icoldwar

icoldwar

İsim:
    Çağrı
    Istedigim gibi bir akvaryum alamadim 490×310×475mm bir akvaryum buldum daha dogrusu kullanmayan birinden aldim oldukca ucuza motoru filtresi derecesi kumu vs.vs. kurdum bekliyorum 3 gun suyu dinlendirmeyi
    Gel gelelim balik secimine sizce bu akvaryuma nasil bir balik turleri almaliyim vatoz ve copcu alicak ciklet olurmu 4tane yoksa lepstes mi almaliyim yada neon bilemedim yardimci olurmusunuz

Sayfayı Paylaş