1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alarmlı Termometre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde DALGIÇ tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Bir dönem nette gezinirken alarmlı termometre gömüştüm, su ısısı belirlenen ısının altına düştüğünde sesli uyarı veriyormuş. Ben bu cihazı toptancılardada bulamadım aranızda hatırlayan varmı acaba .

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
  3. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Malesef işime yaramıyor Hakan bey. Su değişimleri sırasında bazen dalgınlığa geliyor su ısısı epey düşüyor o yüzden alarmlı gerekiyor yinede teşekkür ederim.

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Su değişimlerinde neden su ısısı düşüyor anlamadım?
    Eklediğiniz suyun sıcaklığını tankla aynı sıcaklığa getirmiyormusunuz?

Tapatalk...

5. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Hayır getirmiyorum direk çeşmeden basıyorum. 3 4 derecelik düşüş önemli değil dalgınlığa gelirde daha fazla düşerse birkaç gün keyifsiz oluyorlar.Yanlız belirtmek isterim elimdeki balıkalrın tamamı yerli üretim kalkıpta bu ısı düşüşünü tropikal türlerde yaparsanız beyaz benek kaçınılmaz olur.O yüzden kötü örnek olmak istemem benim balıklarımın alıştığı düzen bu şekilde. Meleklerde 28 diskuslarda 29 derece su değişimleri %50 2 saat içinde tamamlanmış oluyor ısı 24 26 dereceye kadar düşüyor.

6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Isıtmayı bırak suyu dinlendirmiyorsun dahi:confused:
    Bence o şekilde yapmamalısın!Olması gerektiği gibi yaparsan alarmlı termometreye falanda gerek kalmaz kanaatindeyim

7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Olması gerektiği gibi yapıyorum, çeşme suyu arıtma cihazından geçerek ağır metaller ve klordan arınıyor. Yavaş bir şekilde akvaryumlara doluyor.

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Eksik yazmışım haklısınız , direk çeşme suyu kullanıyormuşum gibi anlaşılmış. Yanlız ben suyu tanka nasıl ekleyeceğim konusunda yardım istemiyorum bahsettiğim cihazı arıyorum:) Acemi değilim etkilenecekleri,zarar görecekleri bir şeyi asla yapmam ben sadece bu alrmdan 1 aded edinmek istiyorum su debileri eşit doluyor 1 akvaryumdan uyarı gelse hepsi için yetecek.. Diskuslar evde birşekilde hallediyorum asıl sorun hobihanede 10 litrelik su dinlendirecek alan yok,kombide yok . Anaçlar ısıtıcı kullanılmasada larva çıkartıyor ,yavruların temeli sağlam ama yinede keyifleri kaçmasın diye uğraşıyoruz.

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
  11. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Tamam buydu işte çok teşekkür ederim. Pahalı falan yapacak birşey yok işini doğru yapsın yeter.

Sayfayı Paylaş