1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

albino çöpçüm kendini taşlara sürtüyor neden?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde tembered tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    Albino çöpçüm kendini taşlara sürtüyor bunun nedeni dış parazitm yoksa başka birşeymi nasıl gideririm bu sorunu yardım edebilirmisiniz.taşlara sürünerek gezmiyor ama gözlemlrim sonucunda arada bir sürtünme hareketi yapıyor fark ediyorum.

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Muhtemel dış parazit.
    Fotoğraf koyarsanız net teşhis yapılır.
    Teşhise göre tedavi yapılır.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: albino çöpçüm kendini taşlara sürtüyor neden?

Dış parazit de olabilir,kullandığın su da olabilir?Bir çok sebebi olabilir yani?Mesela benim balıklarda (ilk tankımda) bunu yapıyordu.Dinlendirmeden direk çeşmeden boca ettiğim klorlu su yüzünden balıklar taş ve kuma sürtünüyorlardı.Zamanla kuyrukları erimeye de başladı.Çeşme suyunu direkt mi kullanıyorsun yoksa bir işlemden geçirip de mi tanka ekliyorsun?Resim olsa aslında çok daha kolay olur fikir edinmek.

4. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

öncelikle balıklarım gayet saglıklı 3 aydır beraberiz ne kuyruklarında erıme beyaz benek hıc bırsey yok dış parazit olarak vucutlarına yapışık birşeyde yok .yanlız 1 tanesi bu işlemi yapıyordu bugun gozlemledım yaptıgını goremedım
    tanka kesınlıkle 4-5 gun dınlenmıs su koyuyorum suyu koymadan dereceyle akvaryum suyu sıcaklıgına getırıyorum .daha ne yapmam gerekiyor?

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Güzel kardeşim resim olmadan bir sonuca varabilmek çok zor.Ama şunu karıştırmayalım;her balık sağlıklı da olsa taş ve kuma ara sıra sürtünebilir.Bu normal.Ama devamlı yapıyor sen de bunu gözlemliyorsan bir sıkıntı var demektir.Son mesajına göre yanlış bir şey gözükmüyor.O zaman elde şu ihtimaller kalır.Ya balıkları aldığın yerde bir sıkıntı vardı ve o da balıklarına bulaşmış,yada yemle ilgili bir sıkıntı olabilir?Ama ben şu anda sayısal loto oynar gibi atıyorum.Görmediğim bir şeyin yorumunu yapıyorum.

6. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Eray abi foto koyarımda balıkların dış görünüşünde hiç birşey yok gayet normaller. Şuanda görmedim 2 gündür daha yapmıyor ama daha öncede bundan 10 gün önce felan da yapmıştı. Biraz daha takip edeceğim ondan sonra resim yüklerım ...

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Belirttiğim gibi balıkların ara sıra bunu yapması gayet normal.Biz de ara sıra kaşındıkca sırtımızı ve karnımızı kaşıyoruz :) Durum gayet normal bence.

8. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

teşekkürler gözlemliyorum, benim keratalar gayet sağlıklı. İnşallah birsey olmaz sonradan artık yaptığını görmüyorum ...

Sayfayı Paylaş