1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Albino Deep Pink

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde mustafa_1032 tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
    Dün petshoplardaki canlı doğuran çeşitlerini araştırırken bu balıktan gördüm. Balıklar çok sağlıklı gözüküyorlardı. Dişiler gebeydi.Erkeklerin vücudu kırmızıya kaçık bir pembeydi yer yer saydamlıklar vardı.Fiyatı 30 lira uygun mudur acaba?

Ayrıca 2. fotoğraftaki dişi nedir sizce bana molly ve lepistes melezi gibi geldi:smiley33:

2. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
    Dişilerde buna benziyordu gözleri kırmızı ve vücudu albinoydu

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç varyete gerçekten. Fakat güzeller ve fiyatına bakarsak özel bir varyete sanırım. Söz ettiğin balığı açıkcası ben de meleze benzettim.

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    İlk resim bencede melez bir balık gibi görünüyor. 30 Lira edecek bir balık mı tartışılır.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla Mustafa kardes lepisteslerin cok daha pahalilari var piyasada.. Bir ara cok sarmistik , portal bilir :) Piyasada deli fiyatlardan satilanlar oldu ama ben sana su kadar soyliyim onlari alipta ne uretebilen nede o varyetenin devamini getirebilen oldu.. Erkekler ya kisir cikti ya su sartlarina alisamadan olduler yada ve en buyuk etkeni ayni varyetenin disileri gelmedigi icin baska baska lepistesler cikti kimsede kendine toz kondurmasin diye bisey diyemeden ortadan kayboldular.. :) Yani uzun lafin kisasi hic girme o ise derim ben sana.. Bak copcude beslemek istiyorsun bence ortak sartlari seven baliklara yonel.. Copcu lepistesle gecinir hicbisey olmaz ama ozel tur copcuye yoneleceksen tanki onlarin isteklerine gore hazirlamazsan sukutu hayal olur senin icin.. Isin basinda cok masrafa girme derim ben sana..

O enteresan balikta moli ve lepistes kirmasi bir disi... :) Gercek ismi bu mu bilmiyorum ama molistes diye bir isimler geciyordu zamaninda..

6. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
    Hahaha molistes çok iyiymiş vallaha :D Lepistesler çok hoşuma gitti aslında ve benim akvaryumcuda özel moss dolu bir tankta duruyordu bayada yavru vardı küçücük küçücük alırsam 2 adet dişi düşünüyorum sadece ilerde yavru alıp büyütürsemde arasına 2 3 tane farklı ırk kırmızı tonlarında yada albino american white atmayı düşünüyorum.Akvaryumcuda albino american white ta var ama onları kendine ayırmış yetiştirip çoğaltçakmış.Ayrıca adolfiler çok hoşuma gitti yahu ama nasıl şartlarda ne şekilde bir su severler hiçbir fikrim yok :smile19:

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: Albino Deep Pink

Abi senin için ben bi'deniyim lepistes ile mollyyi yavrulatıyım... Bakalım nasıl molistesler olacak...

8. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

İlk defa gördüm bende aslında çok güzeller özellikle erkek olanları :)

9. Anfidya Berk Pınarbaşı

Anfidya Berk Pınarbaşı

İsim:
    Berk Pınarbaşı

Acaba hangi pehshopta gördün açık adres verebilr misin? Çünkü albino(yani kırmızı gözlü) lepsitesler çok zöel bir türdür. :D Daha açık sölemek gerekirse herkes pokemonu izlemiştir :D Hani ender türler var yani buda öledir ki lepisteslerin mewtwo sudur bu balık :) 30 lira değilde pazarlıkla 25 tl den alp üretirsen bir çok akvaryumcuya yavruları güzel fiyattan okutursun ;)

Sayfayı Paylaş