1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Albino Full Red ve Yeniden Lepistes Balığı

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde DALGIÇ tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Pazar akşamı kanka geldi hadi kalk gidiyoruz aradığım renklerde fullred buldum demesi üzerine,50 50 50 tanklardan birisini paldır küldür boşaltarak %50 üretimdeki çiftlerin suyundan %50 üçlü kartuş filtreden aldığım suyla 5 dakikada akvaryumu kurdum. Isıtıcıyıda 26 dereceye ayarladıktan sonra yola koyulduk. Üretimhaneye vardığımızda ırk olarak fevkalade olmasalarda balıkların sağlıklarını ve renklerini beğendik.Dişiler döl almadan büyütülmemiş nerdeyse tüm dişiler doğurmak üzereydi. Biz yinede satıcıya güvenerek sağlı sollu balıklara girişmeye başladık. 5 erkek 11 dişi ve hediye amazonlarımızıda alarak oradan ayrıldık. Bir kaç saat süren adaptasyon bekleyişinin ardından balıkları tanka saldık.Balıklar zaten yolda dahi kurlaşmalara devam edip kıpırkıpırdılar akvaryuma saldıktan sonrada değişen hiçbirşey olmadı . İşte dedim ne varsa yurdumda var yerli üretim keyfi birbaşka oluyor.

Montimahir bunu beğendi.
  2. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Pazardan aldım 1 tane eve geldim 1000 tane tekerlemesine başladık yine:=) İlk günden yavrular geldi:koptum:

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bire bir Pazardan aldım bir tane hesabı olmuş çok güzel valla hayırlı uğurlu olsun Maşallah...:nazar:

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah...Harika görünüyorlar,renkleri nefis :okey:

5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Çok güzeller. Dilerim bol bol yavru alır, sağlıkla kayıpsız büyütürsünüz.

6. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Hepinize teşekkür ederim. Şimdi baktım mevcut yavru sayısı 23 olmuş ve dişi sabahtan beri doğumu bitirememiş dahada şişkinlik var.yavrular oldukça iri ve keseli olarak doğmuşlar buda büyük avantaj olacak. Yavruluk haricindede doğumu başlayan dişiler mevcut. Ben açıkcası hormonludur bunlar yavru vermez yada sakat yavrular doğabilir diye düşünmüştüm fakat maşallah diyim 1 tane yavruda kusur yok .

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Toplam yavru sayısı kırkı geçti. Keretalar bereketli çıktılartemo4

8. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Dişilerden biri daha yavruladı . Bu seferki yavruların bir kısmında sakatlık mevcut. Büyüyen dişileri ayırıp farklı kan erkeklerle çiftleştirmem gerekecek.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi nazar değdireceksin Maşallah diyelim...:nazar:

10. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Doğru diyosun valla benim nazarım değecek bu gidişte. Şöyle 200 250 olmadan nazar değmesin:koptum: Bİraz çoğalsınlar bitkileye tek tür olarak salıcam,yeşilliklerin arasında nasıl olacaklar sabırsızlanıyorum. Tüm lepistes severlere tavsiye ederim bu güne kadar beslemediğime pişmanım kırmızıyı bu kadar güzel taşıyan başka balık görmedim.

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş