1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Albino gold longfin damızlık

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde takturk tarafından 12 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Arkadaşlar albino gold longfin dişimin karnı yaklaşık 15 gündür yumurta dolu.Red rainbow kasanga' larla aynı tankta olduklarından erkekle buluşma imkanları pek olmuyor. Sormak istediğim en fazla ne kadar taşıyabilir bu yumurtaları karnında, yumurtaları atma veya yumurtaların anne karnında bozulup anneye zarar verme gibi bir durum olabilir mi?

2. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN
    Cevap: Albino gold longfin damızlık

Çifleşme olmazsa dişi yumutalarını akvaryuma bırakır. Dişi karnında kalıp zarar verme durumu olmaz. Başka bir tank imkanınız yok ise, en azından büyük bir saklama kabı vb. bir kabta, erkek ve dişiyi bir araya getirip yavrulara kavuşabilirsiniz.

takturk bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet yazık oluyor dersek doğru olur sanırım. Dişi bu yumurtaları elbette tutmaz ve kendine zarar verecek bir tavır da sergilemez. Dişi yumurtaları ağzına da toplayabilir ama bir süre sonra birazını yutar veya kusabilir de.

takturk bunu beğendi.
  4. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Cumartesi günü ayrı bir akvaryuma alacağım nasipse.Zararı yoksa iki gün daha idare eder o zaman rahatladım şimdi. Teşekkürler.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Tolgahan Bey inşallah cumartesine kadar yumurtalara bir zeval gelmez.

takturk bunu beğendi.
  6. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

İnşallah Hüseyin yarın bütün balıklarımı ve akvaryumu Balıkesir'e taşıyorum. O zamana kadar ayırma şansım yok nasip artık.

7. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim. Vatozları 60*60*60 bir tanka ayıracağım hafta sonu bir süre sadece iç filtreyle idare edebilirlermi hemen dış filtre almalımıyım. Ekol 17 düşünüyorum aşırı sirkülasyon olmaması için önerebileceğiniz dış filtre varmı. Bu tanka 2 adette dıscus ekleyeceğim 3-4 ay içinde.
    Elimde tetra tec 1200 ve lıfetec 838 var dış filtre olarak onları kullanmıyorum bu tankta.

8. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

OOO hemşo işi ilerlettin iyice hadi hayırlısı bence lıfetec 838 işini görür...Neyse Discus'a başlada yabancıdan almayalım ilerde...super:gifsuper:gifsuper:gifsaygılar:gifpardon:gif

9. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Amaç vatoz akvaryumu aslında hemşerim ama dıscusta görüntü olsun diye alıcam 1 çift bakalım nasip. Bendeki dış filtrelerin başı bağlı yeni alırım bi tane.

10. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Ben dophin c 1600 aldım çok memnunum tavsiye ederim...:ay::ay::ay:

11. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Sirkülasyonu nasıl hemşo bu filtrenin discusları devirebilir sanki 60 cm akvaryumda.

12. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Albino longfin dişi, 3 tane düz cüce vatoz dişi, 4 tane yavru siyah longfin ,3 tane yavru albino longfin ve bir tane düz cüce vatoz erkeğini ayrı bir akvaryuma ayırmıştım. 1 haftadır erkek cüce ortada yoktu öldü zannederek akvaryumdaki kabukları boşalttım bugün ve kabuğun birinden 50 kadar yavru çıktı keseli olarak erkekte hala kabuktaydı ve çıkmamak için direndi. Yavrulardan toplayabildiklerimi kabuğa geri bıraktım erkek bakmaya devam ediyor yumurtalara.Kalan yakalayamadığım yavrularıda öylece akvaryuma bıraktım keseli olarak bir yerlere tutundular. Yavruların hepsi albino bu arada.

Şimdi bu yaşadıklarıma göre merak ettiklerime gelince
    1- Normal cüce vatoz albino dişinin yumurtalarını döllemiş olabilir mi?
    2-Akvaryuma attığım keseli yavrular diğerlerine yem olur mu?
    3-Yumurtalar albino tül kuyruk, dölleyen siyah düz cüce ise bu yavrular nasıl hepsi albino olabilir?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dölleme yapabilir bu konuda kesinlikle döllemez denemez ki zaten gerçekleşmiş görünüyor. Keseli yavruların yem olma ihtimali var elbette ama başka balık türleri vs var mı bilemiyorum. Albino olmalarının altında albino tül kuyruğun anne ve baba geni olabilir bunu tam bilemiyorum.

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Tolgahan bey bende bu vatozlardan yavru alma konusunda çiçeği burnunda sayılırım.. benimde dişi erkek siyah longfin vatoz çiftim vardı.Bende yeni yavru aldım.. Hatta bugün 2. parti yavrularımı gördüm arası çok geçmeden.. 1 ayda 2 parti yani kısaca.. Sizin dişi albino lf , erkekler normal cüce , bendekiler 2'side siyah lf fakat bendede albino longfin vatoz yavruları çıktı. Bendekiler çekinik genlerin ortaya çıkması ile oluştu.. Sizdekiler ise annenin baskın genleri ile albino olarak gelmişler.. Ama şimdi sizde ki durumu görünce bende şüpheye düştüm.. Çünki üreme tankında birde normal dişi cüce vatoz var :( Acaba yavrular arasından ondan olan varmı ?

15. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Temel bi akvaryumda sadece yukarıda yazdığım vatozlar var. Akvaryuma attığım keseli yavrulardan 2 tanesi kurtarmış kendini görebildim. Kabuk ve erkek vatozuda tül yavruluğa aldım hala bakıyor yavrulara. Haftasonu balıların yanına gidince görebilirim artık sonucu

16. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Volkan bey benim anladığım bu vatozlar ne cins ayırıyor ne renk günü geldiğinde işlerini bir şekilde hallediyorlar. Bendeki yavruların hepsi keseli ve sarıydı cumartesi gününe kadar balıkları görme imkanım yok tekrar balıklarla buluşunca gelişmeleri yazarım ne çıkacak bende çok merak ediyorum. İlk vatoz yavrularım olduğu için fazla yorumda yapamıyorum belkide keseli halde renksizlerdi albino olarak gördüm ben sanırım 10 gün içinde netleşir durum. Ama vatozlardan yavru almakta gerçekten keyifli hemde hiç beklenmezken..

Sayfayı Paylaş