1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aldığım Balıklar Ölüyor

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde deniz_23 tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. deniz_23

deniz_23

Daha önce aldığım akvaryumum 40 veya 50 litre japon balıkları öldü. 1 ay önce yine vatoz, çöpçü balığı ve yunusa benzeyen beyaz renk balık aldım onlarda öldü. :( 1 hafta önce 8 tane yunus yavru aldım, bugün 7 tanesi yine öldü.

Allah aşkına neyi yanlış yapıyorum acaba?

Akvaryumum

Hava filtresi, ısıtıcı var. Suyunu musluktan dinlenmiş su koyuyorum. Tuz döküyorum
    Ilginiz icin teşekkürler.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 9 Nisan 2015
  2. coskunismail

coskunismail

İsim:
    İsmail Coşkun
    Akvaryumun içinde renkli taş gibi salınım yapabilecek birşeyler var mı. Belki de akvaryumun kendisinden kaynaklı bir şey. Filtreniz hava veren iç filtrelerden sanırım. Filtreyi düzenli temizlemeniz haftada bir %25 dinlenmiş suyla su değişimi yapmanız, yine haftada bir dip çekimi yapmanız lazım. Ayrıca her balığa kendi gözü kadar ölçü hesabıyla 2 öğün yem vermelisiniz. 50 litreye bir tatlı kaşığı kaya tuzu atmalısınız. Su değişiminde de 1 çay kaşığı tuz yeterlidir. Aldığınız balıkların sağlıklı ve hastalık taşımadığından emin olmalısınız. Balıkları petshoptan değil hobiciden almanızı şiddetle tavsiye ederim. Aklıma gelenler bunlar. Akvaryumunuza ait resim video falan olsaydı daha iyi önerilerde bulunabilirdim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. deniz_23

deniz_23

[​IMG][​IMG][​IMG]
    Resim ve video goruntusunu yukledim.umarim bir sorun cikmamistir.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 9 Nisan 2015
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O şartlarda yunus balığı şartlar düzelse de hacimden dolayı yaşamaz ama yavru boylar bir süre bakılabilir. Bu halinde ise sadece cichlid değil birçok tür yaşamaz. Tabandakilerin tamamı çöpe atılmalı ve mercan kırığı veya dere kumu ilave edilmeli, dekor olarak biraz biyolojik çalışacak gözenekli kaya türleri seçilmeli. Oksijen bol olmalı. Birkaç gün sabırlı olup akvaryumun kendine gelmesi beklenmeli ve sağlıklı balıklar satın alıp eklemeli.

5. deniz_23

deniz_23

Peki ala arkadaslar ben bu boyutta bir akvaryumda ne tur baliklar alayim en fazla kac adet.arkadasimdan aldigim yavrularda oldu.galiba biz bu isi beceemicez:(

6. deniz_23

deniz_23

Evet var resim ve video ekledim.bu taslarin uzerini taslari kaldirmadan kumla kapatsam.bitki kaya vs.akvaryumda ayni sorunlari yaaarmiyim acaba tafsiyeleriniz nedir

7. coskunismail

coskunismail

İsim:
    İsmail Coşkun
    O renkli taşlar her halükarda salınım yapacaktır. Dolayısıyla tamamen çıkarmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca Akvaryumu ısıtıcıyı, filtreyi güzelce yıkayıp hiç bir artık kalmayana dek temizleyin. Sonra silis kum veya mercan kırığı alıp yerleştirin. Suyu doldurup en az 1 hafta filtreyi hava verir şekilde, ısıtıcıyı da çalışır vaziyette bekletin. Daha sonra da bu akvaryumda en fazla 4 lepistes 4 kılıç 2 moli 4 de çöpçü beslersiniz. Bir de filtrenin çıkışını ön veya arka cama vererek su sirkülasyonunu azaltmalısınız.

Sayfayı Paylaş