1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aliminyum köşebent(Profil)...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lordnelsono6 tarafından 31 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    İyi Bayramlar değerli akvaristler...

120 litre akvaryumumun camlarının birleşme yerlerini daha da sağlamlaştırmak adına aliminyum L profil almaya karar verdim.Bunun için internette araştırken aşağıdaki siteyi buldum.Burada çok çeşitli aliminyum L profiller var.Hangisini almam gerektiğine bir türlü karar veremedim.Sizden bu hususta yardım istiyor ve çok teşekkür ediyorum.

Site: TIKLA

L profilleri şu resimde gösterdiğim üzere kullanacağım...

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Cevap: Aliminyum köşebent(Profil)...

Bence eğer bunun kapağı varsa o renkte olanı seçip resimdeki şekilde yapabilirsin.Ben kendim yapmıştım ama üst ve alt köşelere kendim tenekeden kesipte 4 5 cm eninde olacak şekilde yaptım.Boydan resimdeki şekilde değil yani .

lordnelsono6 bunu beğendi.
  3. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Akvaryumum standart 100 cm plastik kapaklı akvaryumlardan.Üstte 10 mm camdan 5 cm eninde kayıtlar var.Kapağı siyah ama kapağın rengine uygun köşebent yok.Belki sonra boyayabilirim.Siz hangi köşebenti öneririsiniz?Yani bana aslında et kalınlığı, kaça kaç olması gerektiği ve kaç mm olması gerektiği lazım.(Yukarda verdiğim siteden bakıp söylerseniz çok iyi olur.Çünkü köşebenti bu siteden alacağım.)Zaten benim boy ile bir işim yok.Ben sadece dikine yan camlarla ön ve arka camların birleştiği birleşim bölgelerine yapacağım.Resimde kırmızı ile işaretlemiş olduğum yerlere yapacağım sadece.

4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Ya aslında benim fikrim kalınlığı bence önemli değil.Önemli olan doğru ve sağlam şekilde yapılması.Ama üstdlar ayrıntılı bilgi vereceklerdir.Ama sitedekilere baktım renk olarak renk belirtin diyor sanırsam siyahını yapıyorlardır.

5. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Öncelikle ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum...

Profili internetten alacağım için böyle uğraşıyorum.İnsan eline alıp şöyle bir göz gezdiremeyince teditgin oluyor.Rastgele aldığım zaman belki de profilin eni çok uzun olacak ve akvaryumda kötü bir görüntü bırakacak.Bu nedenle üstadlarımızın yardımına başvurdum...

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Tabiki önce test etmek lazım.Bencede üstadlarımıza güvenin .

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yunus neden köşebenti netten alıyorsunki ? Bence alüminyum satan bayilere gidip elden alman daha iyi olur. En azından malzemeyi görerek almış olursun.

Akvaryumuna çok geniş ebatlı köşebent almana gerek yok.20x20 lik köşebent işini rahatlıkla görür. Et kalınlığı ise sanırım 3 mm olması lazım. Et kalınlığınada pek takılma. Sonuçta bu köşebenti slikonla cama yapıştırağın için et kalinlığının çok önemi yok. Renge sen karar vereceksin Halil. Hangi renk hoşuna gidiyorsa ondan alırsın. Olmadı ham köşebent alıp sprey boya ile boyayabilirsin.

8. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Aslında plastik köşebentlerde olabilir şu parke renginde olanlardan. Kendim denedim çok güzel gözüküyorlar.
    Bunun parke gibi rengi olanından. [​IMG]

Sayfayı Paylaş