1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Allah aşkına kazıklanmayalım yeter

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde ufukyuksel tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ufukyuksel

ufukyuksel

Merhaba, ya sevgili dostlar valla hediye etmesenizde olur ama, 4 cm balıklara 7-8 tl istiyor satıcılar. Üstelik sağlıklı olduklarıda şüpheli.
    4 cm civarında ve 4'er 5'er tane sarı prenses- mavi prenses- beyaz prenses- 3-4 tane yunus - 3-4 tane kırmızı( paslı) ve bunlarla uyumlu Malawi cinsi balıklar arıyorum.
    ( fazla büyük olmasın ki "ben büyüttüm" diye övünebileyim; fazla küçük olmasın ki hastalanıp ölmesinler "ben öldürdüm" demeyeyim)
    Şöyle rengarenk bir akvaryumum olsun oğullarımla karşısına geçip huzur bulayım istiyorum.
    Pazartesi günü akvaryumcudan 3-4 tane vatoz alacağım sanırım onlarında katkısıyla akvaryumdaki biyolojik döngü 1 haftaya tamamlanır. Uzun lafın kısası Malawiler için 24/27 Aralık'a kadar yolu var. Desteklerinizi rica ediyorum.
    ufuk Yüksel.
    NOT: Metro ya da metrobüsün size uygun herhangi bir durağından teslim alabilirim.

2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Ufuk Bey,

Sağlıklı balık nasıl olur, bunu araştırın sonra gidip en güzel balıkları alıp evinize dönün, keyfinize bakın. ;)

Ayrıca bir haftada biyolojik döngü nasıl tamamlanıyor anlayamadım huh:

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    ALLAH AŞKINA KAZIKLANMAYAYIM YETER!

Biyolojik döngü dediğiniz; diyatom yani halk dilinde suyun oturması. :) Dsb sistemi kullanarak ya da biyolojik filtreleme yaparak bunu sağlarsınız ama 1 haftada oluşmaz.Haftalar hatta aylar alacak bir süreç bildiğim kadarıyla.Üstelik sıkı takip etmelisiniz nitrat düşebilir,artabilir.Canlı yükünü iyi ayarlamanız lazım. burda:gif Aradığınız özelliklere sahip balıkları satış ilanlarında bulabilir, sahipleriyle irtibata geçebilirsiniz. :) Ayrıca mavi prenses sert mizaçlı bir balıktır.Aldığınız balıkları büyüdükçe hırpalayacaktır.Hem alacağınız balıkların çoğunluğu erkekte olabilir.Dikkatli davranın. :) Kazık yemeyeyim derken sonra ''Ben ne yaptım?'' demeyin. :)

4. ufukyuksel

ufukyuksel

Akvaryumumda bir haftadır filtre, hava motoru çalışır durumda. Su hazırlayıcı da katıldı. Forumlardan öğrendiğim ve Malzemelerimi aldığım akvaryumculara söyeliğine göre Vatozlarında katkısıyla 10 günde akvaryum diğer balıklar için hazır hale geliyor-muş. Hatalıysam söyleyin... Teşekkürler

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ufuk bey herkesin malının bir değeri var. 4 cm balığa 4 tl isteyende olur 40 tl isteyende. Ama hangisi nekadar satar orası bilinmez. Siz anladığım kadarı ile balık piyasasını biliyorsunuz? Fiyatı fahiş gelen balığı almazsınız olur biter. Bunun kazıklanmayla bir alakası yok. 4 cm mavi prensese 7 tl istediklerinde kendinizi kazıklanacakmış gibi hissediyorsunuz ve akabinde hediye ettikleriniz kısmında hediye balık arıyorsunuz? saat:gif

6. ufukyuksel

ufukyuksel

Olcay 34^'e::: Sevgii dost dikkat ederseniz hediye aramıyorum
    hediye etmeseniz de olur diye çok anlamlı bir ifade var. Yine de çok teşekkür ediyorum

7. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Vatoz akvaryuma girecek canlıların sonuncusu olmalı. Yoksa açlıktan ölebilir burda:gif

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam dikkatim yerinde çok şükür.

Hediye aramıyorum hediye etmesenizde olur diyorsunuz ama ilanınız hediye ettikleriniz katagorisinde.

Eğer hediye aramıyorsanız konuyu müsadenizle kilitliyorum. Aradığınız balık türünü ve özelliklerini arıyorum katagorisinde yeni bir ilan verebilirsiniz.

Saygılar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş