1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Almanya dan Yeni Kurulum 90x50x50 "Red Sea"

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde muharremozbas tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    S.a arkadaslar. Bir sorum olucakti sizlere suyumu doldurdum tuzunu ilave ettim. ve baslattim iki gündür calisiyor. suan skimmer de üst tarafinda kpükle su geliyo yani köpük sulu geliyo ve tasiriyo yukarisini bir sorunmu var? bana yardimci olursaniz sevinirim.. IMG_3707.jpg IMG_3711.jpg IMG_3702.jpg IMG_3706.JPG

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 26 Mart 2015
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ps kaç cm su seviyesinde çalışıyor belli mi? Öncelikle bulunduğu bölmedeki su ps çalışma seviyesinde olacak.

Ps çalışma seviyesi bu ise yandaki mavi boruyu çevirerek köpükleri toplama kabının altından başlayacak şekilde ayarlayın. Sağa sola çevirince köpük aşağı ve yukarı hareket eder bundan anlarsınız.

3. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Veysel beyin dediği gibi köpürtme noktasını aşşağı çekmek için çıkış su vanasını biraz açın.

4. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    veysel kardesim suan Ps nin bulunduugu bölmedeki su seviyesi 20 cm yüksekliginde. Su o yükseklikte olmaliki kafa motorounun bulundu bölmeye su aksin!yani su 20 cm nin altina düserse su akmaz kafa motorunun bulundugu bölmeye... IMG_3712.JPG IMG_3713.JPG

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Onda sıkıntı yok Ps bölmesinde su eksilmez devamlı 20 santimde kalır, eksilen buharlaşan su kafa motorunun olduğu bölmede olur oraya da şamandıra takılmış gördüm.
    Protein skimmer'in şu anda sulu toplaması iyi ama gördüğüm kadarı ile biraz fazla sulu toplamış biraz köpük tırmanmasını keserseniz iyi olur.
    Isıtıcının rezistansı su seviyesinin üstünde kalmış çatlaya bilir, ısıtıcıyı yan yatırın o zaman sığar, bilhassa rezistansı kısmı tamamen su içinde kalmalı...

muharremozbas bunu beğendi.
  6. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Led armatür olarak iki adet Ecotech Radion 30 G3 güzel olur. T5 için ise 6*39W lık Giesemann Matrix2 Dimtec ya da ATI Sunpower Dİmmeable ideal olur. Hayırlı olsun şimdiden. PS lerin bazılarının kick in denen olayı gerçekleştirmesi için belli bir müddet geçmesi gerekiyor. Yani tam devreye girip işini tam anlamıyla yapması için. Bu süre kimi cihazlarda 2-3 haftayı bulabiliyor. Eski deyimle araba motoru açmak gibi.

muharremozbas ve Montimahir bunu beğendi.
  7. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    deniz kardesim eyvallah verdigin bilgiler icin cok tesekkür ederim..

8. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    S.a arkadaslar. Akvaryumuma kumumu yaydim canli ve cansiz kayalarlada dekorumu da yaptim, bakteri kültürümüde ekledim. Arkadaslar kayalar yeterli bence dimi? cokta akvaryumu doldurmak istemiyorum canli kayalardan bahsediyorum?dört tane canli kayam var Bali den gelmisler kayalar, sizce nerden geldigi önemlimi? birde yan taraflarda yerlestirdigim canli kayalari, yani sag ve sol kenarlardaki canli kayalari akvaryum camima dayadim bir tarafida cansiz kayalarda tutunuyo bir köprü gibi, sizce zarari olurmu akvaryumuma?
    IMG_3723.JPG IMG_3725.JPG

YMR_AY, nhtkmn, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Şık olmuş dizayn tebrikler. Kayanın nereden geldiğinin bildiğim tek özelliği var. O da tartıda hafif ama bakteri yatağı olmada bolca hacme sahip olması. Bali den olması belki bu anlamda bir şey ifade edebilir.

YIKIKTEMO ve muharremozbas bunu beğendi.
  10. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Bencede kayaları yan cama dayamayın ..Genel görüntü güzel olmuş,elinize sağlık..

Sent from my iPad using Tapatalk

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kayaları arka ve ortada toplayın bütün kenarlar boş kalsın cam temizliği de rahat olur...:)

YMR_AY ve muharremozbas bunu beğendi.
  12. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    S.a arkadaslar, uyarilarinizi göz önünde bulundurarak kayalari camlardan ayirdim ve artada olcak sekilde dizayn verdim simdi icim rahat.Arti olarak burdaki bir tatli su akvaryumcudan ölü kayalar buldum cokta ucuza verdi bana, hosuma gidenleri aldim tabi asiriya kacmamak sartiyla cokta abartmadim.onlarida yerlestirdim.ölü kayalarda bir zaman sonra canlaniyo diye okudum forumda dogrumudur?mesela 6 hafta sonra? ve suan bir sorunum var arkadaslar, Ps calismiyo?yani fisi takiyorum ses var ama calismiyo bekliyorum bekliyorum calismiyo ama yine ses var ama calismiyo? neden acaba iki gündür böyle? cikarttim temizledim tekrar koydum yerine ama olmuyo, ses var ama calismiyo? yardimci olursaniz cok sevinirim arkadaslar...
    IMG_3732.JPG IMG_3733.JPG IMG_3735.JPG

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  13. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    mahir kardesim senden önce arkadaslar uyardi saolsunlar suan yatirdim icine rezinstans kismi icinde olucak sekilde yatirdim icine. cok tesekkür ederim. Simdide Ps calismiyo kardesim ses var ama calismiyor iki gündür?normalmi?

14. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Motor çalışıyor ise, hava hortumunu motor ucunda yanlış bağlamış olabilirmisin? resimde iki bağlantı noktası gözüküyor.

15. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    yok dogru yerde hasan kardes. hem daha önce calistirdim hemde hic sorun yoktu gayet düzgün calisiyodu, simdiki durum olmadan önceki sorunu yukarida kafa kisminda cabuk su biriktiriyodu köpük olucak kismina yani. ama suan hic calismiyo?

16. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    mahir kardesim tabiki denedim, dedimya hatta cikarip temizledim tek tek söküp. yok motordan ses geliyor ama calismiyor?bekliyorum bekliyorum acaba harekee gecermi diye yok calismiyor.

17. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Başka bir prize takmayı deneyin. Almanyada fiş uçları nasıl bilmiyorum ama bizimki gibi ise ters takmayı denediniz mi?

18. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Motoru çıkarabiliyorsanız söküp dışarıda su içinde çalıştırmayı deneyin, takılmış olabilir. Bazı arkadaşların başına gelmişti.

19. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    yok kardes test etmedim..

20. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    Yok kardsim denedim, söküp ceviripte taktim tersini yok yine ayni..

İyide kardes mantik olarak yine suyun icinde bir sekilde takildiysa yine su yardimiyla kurtulmasi lazim, farkli olarak simdi icine su cektigi yerde ufak bir boru takili farki bu!

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 29 Mart 2015

Sayfayı Paylaş