1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Almanya'dan Selamlar Tuzlu su Akvaryumumla

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Akrep tarafından 29 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Akrep

Akrep

İsim:
    Mustafa Özcan
    Selam Arkadaslar,

Adim Mustafa Almanya'dan katiliyorum.
    Bastan yazmak icin cekindim cünki Türkce karekterli harflere dikkat ediyorsun ve bunu Taktir ile karsiliyorum yanliz afiniza siginacagim malesef bu Klavye yüzünden mümkün olmiyacak birazda türkcemde sayif tabiki (yurt disi) yine düzgün yazmaya calisacgim.
    Uzun zamandan beri yapmak istedigim bir Hobbydi bu.
    Ve Esimin yaklasik 1,5 önce dogum günüme birtane Hediye aldi (tuzlu Su) Isim nedeni ile fazla ilgilenemsemde yine de kendi capimda bir seyler yapmaya calisoyrum. Yanliz son zamanlarda baya birseyler Akvaryumda oluyor yine bu aksam ya Baliklarimdan bir tür yavru ati yaklasik gecen sene 8. ci aydan beri bir seyler oluyor. BU sebeb ilede saten yazmaya karar verdim.

Saygilarimla

2. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Cevap: Almanyadan Selamlar

Portala hoşgeldiniz mustafa bey keyifli forumlar diliyorum...Şahsi görüşüm problem yok paylaşıma devam!

3. Akrep

Akrep

İsim:
    Mustafa Özcan

Sagolun Serdar bey.
    Bende Sizlere dilliyorum. Umarim hepimiz bir birimize faydali oluruz.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hoşgeldiniz Mustafa Bey.

Siz yazarken rahat olun, en azından bir sefer de okunabilir nitelikte olmuş,ellerinize sağlık. Zaten gerektiği zaman da biz düzenleriz, promlem yok yani.:)

Akvaryumda problem yok sanırım 1,5 seneden beri var olduğuna göre.

Tankınızın tanıtımınıda bekliyoruz.

5. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Hoş geldiniz Mustafa Bey :) En kısa zamanda akvaryumunuzun tanıtımını bekliyoruz :)

6. Akrep

Akrep

İsim:
    Mustafa Özcan

Tesekkürler Murat Bey.
    Su an NO3 yüksek ve Mg düsük
    Ca: 410
    Mg: 1080
    Kh: 6
    PO4: 0,1
    NO3: 10

No3 düsürmek icin yeni bir metoda basladim (votka) 3 haftadan beri veriyorum bakalim ne olcak.
    Tabiki bu zaman sarfi icinde bir kas kayibim oldu. Saten su an bu Akvaryumumu kendimi gelistirme ve bilgilendire amacli görüyorum.
    Bunda tutura bilirsim o zaman belki ileride biraz daha büyünü almak isterim. Baya bir yavru atma durumu var akvaryumda buradaki bir kac sirket demesine göre olmiyacak bir is diyorlar.
    Cünki gecen sene kardeslerim 3 kere yavru verdi ama bir tülü anlamiyorlar olmaz diyorlar hatta kayalarin arasinda halen bir kac yavru var.
    Su an Tiger Pods ürtemeye calisioyrum bakalim nasil olacak yazin izinden sonrada Phytoplankton üretimine girecem.
    Malzemeleri tamamliyorum. Bundan 2 Tane aldim.
    Buda ilk hali suan aktuel resim yok.

Tesekkürler Anil Bey

Buyurun Buradan Galeriye baka bilirsiniz.
    Tiklayin

cirol, Heliak ve murer bunu beğendi.
  7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hoşgeldiniz Mustafa Bey,keyifli paylaşımlar dileriz.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Aramıza hoşgeldiniz Mustafa bey.Maaşallah canlılarınız çok sağlıklı görünüyor.:nazar:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hosgeldiniz Mustafa Bey,

Ben konuyu cep telefonundan goruyorum. Guzel bir akvaryuma benziyor. Benimde karideslerim uremi islemini rutin yapiyor ancak uzerine egilmedigimden bir gelisme yok. Konu uzerine daha detayli gireriz insallah.

Keyifli forumlar dilerim...

10. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Aramıza hoşgeldiniz Mustafa bey,keyifli forumlar dilerim.

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Hoş geldiniz Mustafa Bey; Akvaryumunuz güzel maşallah. sağlıklarının bozulmamasını temenni ediyorum.

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mustafa bey aramıza hoşgeldiniz. Siz elinizden geldiğini yapıyorsunuz, problem yok bencede. En azından bazı arkadaşlar gibi Türkçe klavyesi olup, Türkçe yazmamazlık yapmıyorsunuz.

En kısa zamanda akvaryumunuzun tanıtım başlığını fotoğraflar ile bekliyorum :)

13. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Bayıldım diye bilirim akvaryuma çok başarılı bir ambiyans olmuş ellerinize sağlık Mustafa bey.

14. shadow39

shadow39

İsim:
    Murat Ozsoy

Hosgeldiniz Mustafa bey.Akvaryumunuz cok guzel.

15. Akrep

Akrep

İsim:
    Mustafa Özcan

Tek tek Teşekkürler ederim Arkadaslar sizlere.
    Akvaryum benim istedigim gibi değil ama dedigim gibi bunu sadece kendimi gelistirme amacli görüyorum.

İnsallah sizlerden gelen destek ve bilgiler ile bu isi biraz daha kivirim. Ca, Kh ve Mg düzeltikten sonrada saten Balling Metoduna basliyacam. Votka metodu bakalim ise yariyacak mi şuan skimer baya fazla calismaya basladi.

Temel abi aynen bir bakmak lazimda vallahi Hanim neder bu ise onu bilemiyorum. Yer sorunu.
    Aksam benim Dascyllus aruanus yavrulari cikmis.

fth-94 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tekrar selam Mustafa kardeş,

Votka kullanımı aslında yaygın bir yöntem ancak faydası yanında ileri ki süreçte daha fazla Nitrat ve aşırı kullanımı durumunda cyanobacteria oluşturabilir. Zaten akvaryumunda cyanobacteria tabanda hafif olsa da mevcut veya başlamış. Akvaryumdaki canlı yüküne bakınca aslında akvaryumun henüz boş olduğunu görüyoruz. Bu durumda Votka kullanımı faydası ve faydasızlığı bir yana neredeyse sıfır ihtiyaçtır akvaryumun için. Sadece su değişimleri ile daha sağlıklı bir akvaryumun olacağından şüphen olmasın.

Yavruları çıkmış derken, nasıl minik yavrular ve gezme alanları nereler ?

17. Akrep

Akrep

İsim:
    Mustafa Özcan
    Cevap: Almanya'dan Selamlar Tuzlu su Akvaryumumla

Temel Abi
    Suan biraz daha akvaryumum deyisik yeni resimler daha cekmedim bir ara cekmem lazim. bir kac cani fazlaligim var atsan atamiyorum satsam satamiyorum.
    Suan ki canlilar
    Baliklar:
    -Dascyllus aruanus 1 erkek ve 1 disi
    -Dascyllus albisella 1 erkek ve 1 disi
    -Chromis viridis 5 tane harem hehe
    -Centropyge bicolor 2 tane tahminime göre 1 erkek 1 disi
    -Amphiprion ocellaris 1 erkek ve 1 disi

-Lysmata debelius 2 tane

Bir kac SPS lerim var biri baya iyi beyendi yerini diyerlerinde bir gelisme yok
    2 tane anemon var

Sizin anliyacaginiz biraz dolu gibi.

Temel Abi Dascyllus aruanus gecenlerde cama birseyler yaptilar herhalde yumurtalari idi beyaz benek benek di Erkek olanida baya akrasiv idi.
    Aksam isiklar kapandikdan sonra sesler gelmeye basladi akvaryumdan bende ufak bir isik ile baktim her yer yavru dolu. Bugün sabah baktigimda samdaki beyaz lekeler yok idi.
    Ufak isik ile akvaryuma tutugumda isigia dogru geldiler bir kacini aldim ve baktim balik yavrusuna benziyorlardi.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Almanya'dan Selamlar Tuzlu su Akvaryumumla

Anlattıkların üreme sürecine ait. Güzel gelişme diyelim ama üzerine düşmedikçe sonuç almak zor elbette. Yavaş yavaş kaybolacaklar larvalar. Hepsini sifonlayarak ayrı bir üretim akvaryumuna almadığın ve Rotifer bulundurmadığın sürece. Fakat ev ortamında gerçekten bunlarla uğraşmak zor.

Akvaryumun son halini görürsek daha iyi fikir sahibi olacağız. Tuzlu su bölümümüze yeni konu olarak açarsan daha güzel, tanışma faslı bu konu sonuçta. Saydığın mercanlar için Votka kullanımı ne kadar gerekli tartışılır, Votka uygulamasına karşı değilim ama mercan yükü az olunca değmez diye düşünüyorum.

19. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan

Selam Mustafa Bey.

Akvaryumunuz Eheim acustics aynisi bende var. Ben de 8 aydır tuzlu su akvaryumuyla uğraşıyorum. Nasıl menunmusunuz akvaryumunuzdan?. Protein skimmer hangi marka kullaniyorsunuz?.Çok soru soruyorum :shh:Almanya'nin hangi şehrinde yaşıyorsunuz?.

Sayfayı Paylaş