1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alternatif Tuzlu Su Kayası Olabilir mi?

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde hmrhmr tarafından 5 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Bahçe düzenlemesinde kullanılan akvaryum kaya ve taş çeşidi var. Bunlar tuzlu su akvaryum kayası olur mu merak ediyorum. Fotosunu da göreceksiniz çok da gözenekli, hatta sitede akvaryumlarda kullanılabildiği yazıyor. Kilosu da 1 TL.. Ne dersiniz güvenle kullanılabilir mi? Kilosu 10 - 15 liradan satılan kaya ve taşlar alternatif olabilir mi?

Akvaryum Kaya Ürün açıklaması:

Katılaşmış mercan görüntüsünden dolayı bu görüntünün çağrıştırdığı makarna adıyla da sıkça anılan bu kaya türü özellikle akvaryumcular tarafından suyun ph değerini yükseltmek (kalker ve kireç içerikli) ve üreme dönemindeki balıklar ve yavruları için uygun bir yuva görevi görmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Park ve bahçe peyzajlarında da ilginç görüntüsü nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Akvaryum kaya ve taşı olarak satılan Spaghetti Taşı ülkemizde özellikle Muğla ilinden ekonomiye kazandırılıyor.

spaghetti_011-200x200.jpg

2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Keşke olsa ancak bunlar ne yazık ki kullanılamıyor.
    Olmamasına sebep öyle çok şey var ki.
    En başta da salınım yapması mesela. Ben daha önce tatlı su tankında kullanmıştım. Suyu kahverengi yapıyor.
    Daha bir sürü sebep sayılabilir, sayanlar olacaktır...

Pennywise bunu beğendi.
  3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
  4. alper_

alper_

İsim:
    alper filiz
    Peki kalker kayası tuzu su akvaryumuna uygun mudur?

Sayfayı Paylaş