1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alunocara ethelwaynne &Yunus

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde baron tarafından 29 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Merhaba öncelikle,100x55x48 265 litre tankımda 1 e 3 d yunus 1 e 3 d sarı prenses ve 1 cıft mücevherim vardı,bugün akvaryumcuma sarı prenses ve mücevherlerimi götürdüm ve yerine 1 e 2 d alunocara ethelwaynne türü balıklarımı aldım ve hayırlısıyla akvaryumuma koydum,sorum şu akvaryumum da yunusla yenı aldığım bu balıklar bir arada olabilir mi, zira çok uyumlu ve sakin barışçıl balıklar,fikirlerinizi almak istedim, şimdiden teşekkürler.

kırmızı prenses.jpg

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum çok büyük sayılmaz ve genel olarak birlikte durmaları mümkün ama yunuslar ile birlikte üreme dönemine girdiklerinde ufak çaplı veya bilinmez şekilde kapışmalar olabilir, bu da doğaldır. Genel düzende sorun çıkacağını sanmıyorum, dekoru akvaryumun iki köşesine ayrı ayrı iki kayalık şeklinde yaparsanız erkekler kendi kayalığını seçerek dişileri oraya toplar, bu da sorunları en aza indirir.

baron bunu beğendi.
  3. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Peki 1e 2d olmasında bir sakınca var mı alunocara ethelwaynne lerin?:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu tamamen erkek balığın baskınlığına bakar, azgın ve iyi bir damızlık erkek durmadan dişi kovalar bu da az sayıda olan veya tek olan dişiyi ölümüne zorlar, yumurtalarını atmasına ve hatta ölümüne kadar giden sıkıntılar yaratabilir ama bazı erkekler için tek dişi yeterli gelebilir. Fakat doğaları gereği bu türün erkekleri dişi sayısı arttıkça daha renk sergiler, balığınızı kollamanız yeterli, dişileri dengeli kovalıyorsa ve dişiler aşırı rahatsız olmuyorsa sorun yok. Yoksa erkek için ne kadar çok dişi o kadar iyi, şikayeti olmaz.:)

baron bunu beğendi.
  5. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    2 tane kalmıştı dişi o yüzden onları alabildim,diğer akvaryumcularada bakacam,belki 1 tane daha bulabilirim,gerçi şu an için hiçbir sorun yok ama öylede devam edecek gibi görünüyorteşekkürler ilginiz ,için sağlıklı balıklar

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş