1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amazon kıyı şeridi akvaryumu

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde balıkosman tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Fotoğraflarım arasında bulduğum aşağıdakileri paylaşmak istedim.güzel akvaryum oluyor bu görüntüde.
    Ben aynısını kurmak istemiştim bir ara ama vaz geçmiştim.Bitkileri bulamadım birkaç akvayumcuda o zaman.Kumsal yapılmış arka tarafta kaya dekoru var ve göl rengi akvaryum altındaki fon ile sağlanmış.Balık ne kadar eklenir diyede düşünmütüm ozaman bu tarz akvaryuma diye.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arkadaşlar bitkili arkaryum peyzaj önerinize pek ilgi duymamış gibi görününüyor ama bence harika bir peyzaj olmuş. Akvaryum altındaki mavi fonun suyu oluşturması gerçekten zekice. Ellerinize sağlık, teşekkür ederiz.

3. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor

Güzel çalışma ama amazonla pek bir ilgisi yok :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Daha çok kumsallık bir deniz kıyısına benzemiş tropical bir bölgeyi andırıyor ama gerçekten güzel.

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Çok hoş olmuş, kayaların arasından süzülen bir nehir bile yapılabilir

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Örnek vermek gerekirse bu mu Emrah ? :)

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Yok değil aslında, benim anlatmak istediğim o mavi folyo ile içeri doğru çizilerek bir ırmak görüntüsü yapmaktı ama bu şelalede hoş olmuş fakat resim sanırım.

8. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL

Çok güzel çalışmalar yahu.Acayip canım kaldı :F Böyle birşey yapasım geldi:)

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bir keresinde böyle resimlerin yer aldığı bir siteye rastlamıştım. İnanılmaz şelale , dere görüntüsü vermişlerdi akvaryumun içine. Ama bu resimler de çok hoşuma gitti. Profesyonellik bu olsa gerek. Paylaşım için teşekkürler.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arka taraftaki fon resim mi tam bilemiyorum ama fon bile olsa çok iyi düşünülmüş bana göre. Akvaryum tablo gibi duruyor resmen. :)

11. safak

safak

Çok güzel ve çok doğal olmuş.

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Arka kısım fon değil moss duvarı.. Şelale gibi dökülende bir çeşit kimyasal ama bitkilere bir zararı yok.Bu tip şelale olayını yurt dışındada görmüştüm.Şov amaçlı kullanılıyor.

13. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Hoş bir çalışma olmuş. Ama bu tarz akvaryumların sürdürülebilirliği konusunda sıkıntı vardır mutlaka.

Daha öncede dile getirilmişti, akvaryumlarımızda su altından bir kareyi oluşturma çabasına girmek yerine neden su üstünden bir kareyi canlandırmaya çalışıyoruz diye...Herşey Takashi Amano yüzünden başladıaslında kıvır:gif
    Ama bu tarz çalışmaları başaranlarında hakkını vermek lazım. Kolay bir iş değil doğrusu...

14. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan

Herkezin ilgi alanı farklı.Bir kısmımız balık çeşitliligi üzerine bir kısmımız dekor bir kısmımız ise yavru almak üzere bir ugraş veriyoruz. Ama gerçekten süper çalışmalar. toka:gif

Sayfayı Paylaş