1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerİkanlarim :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde fisherman06 tarafından 31 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi
    Biraz geç oldu ama sonunda akvaryumu tanıtma imkanı buldum.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Bu da kendimin yaptığı dış filtrem.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Amerİkanlarim :)

Canlılar Maaşallah sağlıklı görünüyor Halil. Ama akvaryumun pek iç açıcı değil.Arka fon dağılmış yeni bir arka fona ihtiyacın var. Kendin yapmış olduğun filtreye su basan motor ve hortumu hoş durmamış akvaryumda.Akvaryumunun ölçülerini yazmamışsın ama resimlerden anlaşılacağı üzere biraz küçük ve şuanki iç filtren düzenli su değişimlerini aksatmazsan işini görür. İkinci bir filtreye gerek yok yani.Tabana vantuza bağlı bir şey düşmüş.Onu çıkartırsan iyi olur.Ayrıca balık sayısı akvaryumun hacmine göre biraz kalabalık gibi geldi bana.saat:gif

Akvaryumun kaç litre,aydınlatma,filtre,kullandığın yemler,balık sayısı ve türü vs gibi daha detaylı bir tanıtım yaparsan memnun oluruz.

3. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Akvaryumun boyutları 50 40 40 protein yem veriyorum arada bir polen veriyorum. Dipteki vantuzlu şeyde dijital termometre çalıştığım için pek ilgilenemiyorum sadece su değişimlerini yapıyorum işten ayrıldığımda akvaryumu büyütceğim. Bekir abinin akvaryumun aynısını kuracağım balıklar burda çok sıkışıyor. Aydınlatmayıda ledlerle yapıyorum 12 beyaz 4 sarı 4 yeşil 4 kırmızı 60 derece led var. Tankın içindeki diğer filtreyide suyun dalgalanması ve hava için kullanıyorum. Dış filtre suyu hiç karıştırmıyor.

The_ReligiouS bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Pratik bir akvaryum ve filtre olmuş. Dekor anlamında akvaryum geliştirilebilir ancak filtre basit ve işlevsel olunca sevdim. Hayırlısı olsun ve gelişmeleri bekleriz.

5. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Dış filtrenin bi ara silikonları patlamıştı sadece iç filtreyi kullandım yetersiz geldi o yüzden bende dış filtreyi hiç çıkarmıyorum böyle daha net bi su oldu

6. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Arka fon yağlı boya olduğu için uğraşmak istemedim yakında akvaryumu büyütcem belki bunlardan yavru bile alırım o zaman kadar dururlarsa tabi

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dururlar neden durmasınlar, sonuç olarak iş sende biter. Yeni akvaryum kurulumunda filtrasyonu daha farklı yaparız. Güzel projeler var DIY bölümünde.

8. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi
    Filtre el yapımı olcaksa her türlü varım kendim yaptığım zaman ayrı bir güzel görünüyor.

İçten sump yapmayı düşünebilirim.

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Balıklar son gördüğüme nazaran serpilmişler Halil. Maşallah. Tank büyütme operasyonundan haberim yoktu, birazdan yanına uğrar kaşıntını alırım :karete: :F.

10. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Kaşıntım yok abidans:

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akvaryumunu biran evvel büyütsen iyi olur Halil.80 litrede onca balık epey bir sıkışmışlar. Dış filtreni kullanacaksan hortumu kafa motorunu kayalardan bir dekor yaparak gizleyebilirsin. Arka fonu güzelce kazıyıp en yakın bir reklamcıdan folyo alıp,folyo ile kaplayabilirsin. Büyük bir akvaryum yaptığında iç sumpta olur,dış sumpta olur. Akvaryumunu büyütüğünde onu ayrıca konuşuruz. ;)

12. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Bayramdan sonra 2-3 kişi İle görüşüp profİl ve mobİlya fİyati alacağım aksilik olmazsa. Yeni tankı kurarım bir iki haftaya.

Sayfayı Paylaş