1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerika’dan hazır sistem getirmenin bir yolu?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde seyyahFatih tarafından 17 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Herkese iyi hobiler. İnternetten gördüğüm bir hazır sistem var: innovative marine nuvo fusion 20 . Tam aradığım ve istediğim bir tarz akvaryum. Ama maalesef Türkiye de satışı yokmuş. Onu getirtmenin bir yolu var mı acaba, marinedepot diye bir sitede buldum satışını ama türkiyeye gönderim yok. Bu konuda tavsiyeniz veya bir bilginiz var mı acaba, aşırı pahalı da değil ama gümrükten geçerken çok fazla vergi binip fiyatı çok yukarılara çıkar mı ki?
    Diğer seçenek olarak aynısını birisine yaptırabilir miyim maliyeti çok çıkar mı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Õlcüleri var sitesinde birebir yaptırabilirsiniz.
    Biz @ka2n Kaan ile beraber, bana bu markanın 30 galon olaníní yapmíştík.
    Maliyet ise yarı yarıya yada daha ucuza mal olur.

3. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Make it custom dude

Nihat Kılıç bunu beğendi.
  4. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Tamamdır teşekkür ederim, biraz çalışma yapayım üstüne sonra ustalardan fiyat isteyeyim. İnşallah güzel bir şeyler ortaya çıkarabiliriz biz de

5. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    İşte 2 ızgara da filtre bölümü ortaya temiz su geliyor ve geri basıyor. Bir taraftaki ızgarandan geçince ps ye geliyor oradan ortaya geçiyor su, diğer ızgaradan geçen de aynı şekilde filtre sonrası bir reaktörden falan geçebilir sonra ortaya. [​IMG]

6. birde bunlar orginal kendi yapımları media sepetleri kullanıyor Intank firmasınında bu ölçülere uygun media sepeti var fakat fiyatları yüksek bu egg crate denen malzeme ile uygun ölçülerde media sepeti yapılabilir..

sump genişliğinin en az 15 cm olmasında fayda var ben olsam bu tankı 75*30+15*35y olarak yaptırırdım veya yer müsaitse 90cm de olabilir boy..

seyyahFatih bunu beğendi.
  7. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Bu söylediklerinizi değerlendireceğim, tunze 9004 hayalim var ama malum bulunmuyor. Onun sığabileceği şekilde sump yaptırmayı düşünüyorum. Çok büyük istemediğim için 60*30+15*35 düşünüyorum şu anda, bir diğer hayalim de 1 tane tang türü beslemek aslında (sailfin) ama bu ölçüleri yaptırırsam o biraz zor gibi. Az daha geliştirmem lazım projeyi dediğiniz gibi media sepetini çözmem lazım mesela

8. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Evet dediğinizi şimdi anladım, bana da mantıksız geldi acaba bir sebebi varmıdır. Orayı boş bırakmadan yaptırmak daha mantıklı gibi

9. dediğim gibi orginal sepet kullanılmayacaksa o alttaki boşluğun önemi yok tank yüksekliği ve sepete göre onlar ayarlıyor orayı,

sepet yapımı

nano reaktör bile kullanılabilir..

seyyahFatih bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gerek yok o dönúşlere, dúz sistem yapín.

11. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Benim için yararlı bir video oldu teşekkür ederim. Dediğiniz gibi o boşluk uzun vadede baya sıkıntı olur gibi duruyor.

12. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Filtrede çok işe yaramaz mı? Bir inişte refigum diğer inişe elyaf vs , 2. Bölmelerinde de birine ps birine biopellet reaktör falan. Bu şekilde daha verimli bir sistem olmaz mı, hiç girmemek daha mı mantıklı böyle bir aksiyona?

Sayfayı Paylaş