1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerika'dan Tuzlu Suya Selam :)

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde volkantr34 tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Herkese Selamlar

Bu fotoğrafları aylar önce buraya ekleyecektim bir türlü kısmet olmamıştı.Hazır elime pc geçmişken hemen hallediyim dedim.. Açıkçası çok birşey söyleyebilecek durumda değilim tam bir tuzlu su fransızı olduğumdan.Yorumları anca maviye gönül verenler yapabilirler.Fotoğraflarda ağırlıklı olarak fiyatlarınıda çekmeye çalıştım.Tür çeşitliliği ve fiyatlarını chicago esnafındanda görün istedim.. Sağolsun eşimin kuzeni Süha abim ben oraya gittiğimde beni akvaryumcu akvaryumcu gezdiriyor. :)

Burası ağırlıklı olarak omurgasız satıyordu.. Zaten bir bakışta neyin ne olduğunu siz daha iyi anlarsınız. Ben sadece sizler için bunları fotoğraflamak istedim.. Fiyatlar nasıl ben size onu sorayım öncelikle ve böylelikle muhabbet başlasın.. :)

ilo840, zgrkaralar, Lake Tanganyika ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Volkan. Shrımp pahalı geldi bana hatta şaşırdım biraz ama montiporalar uygun gibi sanki. Genel olarak mercanlar uygun ama arada çok fark yok gibi geldi bana. Canlıların tutulduğu akvaryumlarda öyle ahım şahım değil açıkcası.

Fotoğraflayıp paylaştığın için çok teşekkürler.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla Temel abi ben anlamam fotoğraflar getiririm. :) Fiyatlar konusunda sen daha iyi bilirsin ben bişey diyemem.. Tespitinde çok yerinde.. Ama burası hani bizim mahalle arası akvaryumcusu diye tabir ettiğimiz yerlerle eşdeğer.. Ama tek farkı tuzlu su ürünleri ve hatta suyunu satıyorlar. :) Bildiğiniz akvaryum suyu..

Tekrar gittiğimde canlıları daha detaylı çekicem.. Ama artık ne zaman Allah bilir.. Beğendiğine sevindim Temel abi.. Forumda tuzlu su bölümüne konu açmak bu şekilde kısmetmiş. :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ben anlamaz abicim.. Ben kalsiyumu kalsiyum sandozdan bilirim. :)))))

5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Maşallah fiyatlarda Türkiyeden pahallı yaw. nasıl iş bu. resmen market adamlar fiyat bile asmış heheheh. Gayet başarılı.... Reefgrossmarket Co. lol

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Volkan hocam güzel kareler emeğine sağlık.

7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Paylaşımın için teşekkürler abi ellerine emeğine sağlık.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Süper canlı çeşitleri var hepside bir birinden güzel. :) Sanırım Mesut hoca'mın dediği gibi ''HAYAT MAVİDE''.. :D Volkan abi ellerine sağlık güzel fotoğraflar çekmişsin teşekkürler..

Saygılar...

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Resimler süper. Fiyatlarda camlarda :D Pazarlık payıda yoktur sanırım :D

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Volkan tebrik etmek lazım eğer dediğin gibi mahalle esnafı tarzı yerler ise açıkcası çok başarılılar. Zaten belli başlı avantajları var bu konuda su yönünden, ekipman yönünden, canlı seçimi yönünden çok daha fazla seçim şansları var.

Bizim esnafın akvaryumları genelde geleni satmaya odaklı veya kısa süreli barındırmayı hedefliyor. Şimdi arada fark yok dersek ayıp our.

11. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Güzel paylaşım.

Canlı fiyatlarında Türkiye'den aşağı kalır yanı yok.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hem de hiç aşağı kalır yokmuş. Gerçi Amerika'da bazı türler çok ucuz bazıları pahalı diye biliyorum. Bizim burda ucuz olan orda pahalı burda pahalı olan orda ucuz gibi bir şey duydum ama ne kadar doğru bilemem. Sonuç olarak mesela French angel oralardan yakalanıyor aşağı yukarı.

13. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Fiyatlar bence çok çok ucuz, şöyleki; bizde asgari ücret 600TL, ama Amerikada asgari ücret 1800 TL civarı, yani Türkiyenin 3 katı.Bu fiyatları Türkiye ile karşılaştırmak için, fiyat/3 yapmak mantıklı olacaktır. Yine aynı şekilde amerikada elektrik ve akaryakıt Türkiyeden çok daha ucuz. Bu hesapla bakarsak temizlikçi karides 15TL ye geliyor.

Sayfayı Paylaş