1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerikan Tankı Kuruyoruz Bu Sefer:)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Selamın aleyküm bildiğiniz gibi japon balığı besliyodum. Malawi cicled balığından , japona geçmiştim zevkle, malum balıklarım hastalandı birazda benim suçum var bunda neyse canımız sağolsun. Dört japon balığımı kaybedince zevk kalmadı soğudum, yeğenimde çok istiyodu dedim al iyleştirebilirsen besle , ilaç tedavisiyle bir haftada balıklar toplamış biraz kendini inşallah düzelirler sağlıklı besler. 110-50-60-330 Litre bir akvaryumum var, ne besliyim ne besliyim düşünürken birden bu balığa rastladım, renkleri müthiş denilcek kadar var. Besleyen bir kaç kişiyle görüştüm yorumlar bir çift beslendiğinde dişi erkek renklerini daha güzel sergiliyolar ve doyum olmaz bir balık dedi çoğu kişi.Araştırma'larımdada böle olduğu sonuçlanıyo, ilk başda ,beş ,altı ,aded alıp sonra baskın erkekle dişiyi ayırmayı planlıyorum bir çift. Şimdi bu canlının olduğu akvaryum nasıl olmalı buna gelelim? Mango kökleriyle oluşan bir tankmı yada mango kökü ve kaya ile fazla olmamak şartıyla oluşan bir tankmı? Burda akvaryum portalanına yani abilerim kardeşlerim size ihtiyacım var:). Artık bi düzen oturtmak istiyorum , temel abi bana kızcan ama gene dediğimi yapmadın diye:D ben böle büyük balıklardan hoşlanıyom abi napıyım işde :) Akvaryumu bu gün kurdum dezenfekte edip şuan çalışır vaziyette iyice dinlensin ozamana kadar bende dekor işlerini halletmem lazım, mango kökleri nerden alabiliriz çoğu yere baktım ucube fiyatlar istiyolar? Kurduğumda resimleri çekmek isterdim ama tek olduğumdan çekemedim genede su dolu görüntüyü paylaşmak istedim.

YIKIKTEMO, The_ReligiouS ve cirol bunu beğendi.
  2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Amarikan tankı kuruyoruz bu sefer:)

Murat Yeni kurulumun hayırlı olsun umarım bunda istediğin başarıyı yakalarsın.Seçim olarak güzel bir tür.Dekor konusunda mangrow kökü dediğin gibi arttırdığında daha güzel olacak ,birde siyah kum sanki daha güzel olur diye düşünüyorum.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

İsmail abi siyah kum belki güzel olabilir ama ben akvaryumda pek siyah sevmiyorum:) Maliyetide pahalı açıkcası yeterince para harcadım babam evden atar valla:D

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Aslında bazı balıklar beyaz kumda kendi yansımalarını görüyorlar. Bu nedenle strese giriyorlar. Siyah kumu tercih etmenin o şekilde bir faydası olacaktır diye düşünüyorum. Tabiki de karar sizin. Ama 1 ay geç olsun yapılmışken en iyisi olsun. Acele etmeye ne gerek var ki ? tem02.gif

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bu kumda yansımalarını pek görceklerini sanmam zaten mango kökleri kapıycak çoğu yeri:) 330 litre bir tank siyah hagen kum bu tanka en az 50 kilo gider, buda benim için çok masraflı olur. İlerde belki değişirim şimdilik beyaz olsun bir ay böle tankı boş tutsam yok tutamam huzursuz olurum:D

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Murat hayırlı olsun yeni kurulum. Mangrow köklerinin ağırlıklı olduğu bir tank güzel olur Amerikanlara, Düz taşlardan tabana bir alan oluşturursan yumurta dökmeleri için güzel bir bölge oluşturmuş olursun. Zaten uygun şartlarda en az 50 -60 yavru alacağın bir tür. O yüzden 1-1 oranında tavsiye ediliyorlar. Ciddi manada tank sıkıntısı cekeceksin demedi deme :). Sağlıklı balıklar.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bekir abi teşekkürler dediğin gibi düz taşlar bakıcam, mango köklerinde kafama takılan soru var suyu sarartması? bazıları kaynat diyolar bazıları bir tüp bitirdim sararma geçmiyo yazmışlar tertemiz su sap sarı olmasın? 330 litre bir çifte küçükmü gelir diyosun abi yapma daha büyüğünü alamam evden kovuluruz:D

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Murat, yavrulamaya başlayınca bu mesajını sana hatırlatacağım. :F :F :F :D :D :D

Mangrow köklerini kaynatıp, bir süre başka bir yerde dinlendirirsen çok sorun olmaz, ayrıca dış filtrene purigen ve kömür yerleştir korkun olmasın.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

İnşallah o günleri görürsek :D Dediğin gibi yapıyım kaynatıp biyerde dinlendiririm, kömürü biliyorumda purigeni ilk defa duydum :) ne işe yarar abi ? dış filitrenin hangi sepetine koymamız lazım?.

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Purigen de suyu berraklaştırmak üzere emici yapısıyla çok iyi iş gören bir malzeme, Dış filtren ne marka Murat, Suyun akış şekline göre yani filtremeye üstten başlıyorsa son sepete, alttan başlıyorsa ilk sepete koyarsın.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yeni kurulumun hayırlı olsun Murat. Güzel bir akvaryum seyri yaşatacağından eminim.

12. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Murat abi hayırlı olsun. İnşallah sağlıklı yavrular alırsın.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bekir abi filitre tetra tec 1200 modeli. Aslında pek anlamam filitrelerden ben sana sepet dizilişini söyliyim alttan ,üste doğru, en alt sepette seramik üstünde seramiğin sünger var, onun üstündeki sepette biobal var, onun üstündeki sepette iki aded sünger var, en son üst sepet'dede sünger ve elyaf var. Üst sepete genelde kömür koyuyorum süngerle elyafın ortasına doğrumudur bilmem ama işe yarıyo suyu cam gibi yapıyo:) Aslında filitre malzemeleri genişletmek istiyorum suyum daha temiz olsun cam gibi dursun istiyorum , ama sepetlere neler konur açıkcası bilgim olmadığımdan almıyorum alsam hangi sepete koyucağımı bilmiyorum yardım edersen iyi olur açıkcası :) Sepet dizilişim böyle buda örnek resim olsun. Olcay abi ömer kardeşim teşekkürler inşallah güzel bir tank olur bu sefer.
    [​IMG][/IMG]

14. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bu gün akvaryumcuları dolaşırken , akvaryumun içinde manko kökleri gördüm suda temizdi sararma yokdu. Dedim abi bunlara nekadar istiyosun 30 tl versen yeter dedi:D Abi yapma dedim ayağımız alışsın yap bi güzellik alıyım dedim öyledir böyledir sohbet koyulaştı 10 tl ver al git kardeşim dedi:D, ikisini 10 tl aldım mango kökü akvaryuma koydum hiç sararma yok gördünüz gibi, yavaş yavaş dekoru ayarlıyorum bugün ikinci gün tankı doldurduğum , klor hayla var ama çok az kalmış bi kaç gün daha beklesin acelem yok, bu şekilde düzen nasıl olmuş? sağ sola çevir çevir en iyi böle durdu gibi?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Murat fotoğraflar için. Arka fon görüntüsü gerçekten çok hoş olmuş. Güzel bir akvaryum olacak gibi görünüyor. Başarılar dilerim.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  16. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sağolasın abi beyendiğine sevindim. Arka fonu bende beyendim açıkcası bukadar hoş durcanı bilmezdim ama bakınca güzel gözüküyo arka fon, kullanmak isteyenler bence bu fonu düşünebilirler. Acelem yok abi, bugün mango köklerini hallettim yarında biraz taş bakmayı düşünüyorum, fazla dekor etmicem fazlası bozucak dekoru çünkü güzel ama sade olmasından yanayım hep. Düz taşlar bakıcam yarın green torer'ler düz taşa yumurta döküyolarmış, bir kaç tane bakıyım, gelişmeleri dekoru ekledikce resimlicem ilginiz için teşekkürler tavsiyeleriniz düşünceleriniz benim için önemli, olumlu yada olumsuz eleştirelere açığım:D.

17. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Murat, Kökler iyi denk gelmiş. Filtre alttan üste doğru temizliyor, en üstteki sepete elyaf arasına Purigen ve tekrar elyaf koyarsın. Purigeni tül den bir kese yapıp içine atarsan değiştirme süresi geldiğini fark etmen kolay olur. Filtrasyon özelliği kayboldukça rengi k. kahveye döoru yol alıyor. Tas olayına gelince benim acizane fikrim fitre çıkış borusunun olduğu tarafa arkadan çok değil bir 15 - 20 cm kaya yükseltip önünü yumurtlayabilecekleri şekilde ayarlarsan ve köklerden birini de orayı şenlendirecek şekilde koyarsan hoş olur. Hem çok dağınık bir dekorun olmaz.

18. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bekir abi dediğini yarın yapıcam aldım purigen bu gün. Kaya dediğin gibi olabilir dağanık bir dekor olmaz hiç olmazsa onuda halledicem, en önemlisi bu gün küçük canavarlarımı aldım:). Dediğim gibi yavru alıp sonra baskın dişiyle erkeği kendime ayırıp geri kalan balıkları vericem, hobici arkadaşlara hediye ederim kısmetse, çok hızlı canlılar çok sevdim birde hiç korkak değiller akvaryumun camına yaklaşınca geliyolar hemen:D Bir video çektim küçük olduklarından yakın çekim yapmak zorunda kaldım video görüntüsünde sorun varsa kusura bakmayın artık büyüdükce sizlerle paylaşıcam. Birde günde kaç kere yemleme yapmalıyım? Elimde New Life SPECTRUM THERA+ A Regular Formula ciklet yemi var 600g, sanırım bu onlar için ideal bir yem. Sprulina yemleri var elimde birde, kurutulmuş su piresi var birde. Başka hangi çeşit yemler almalıyım o kadar araştırdım ama pek bilgi yok yemleme ve yemle alakalı bilgi sayibi varsa yardımcı olursa sevinirim?.
    [IZLESENE]4267541[/IZLESENE]

The_ReligiouS ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun Murat maşallah.:nazar: Güzel akvaryum olacak diye düşünüyorum. Yemin kaliteli bence ama araya Sera kril katabilirsin. Haftada bir gün vermen yeterli, güçlü yemdir.

20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Hayılrı olsun Murat balıklar sağlıklı görünüyorlar. Krill, Nls Cichlid Formula, Dainichi Baby Color Fx ekleyebilirsin.

ZeRo-x7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş