1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerikan Tankı Kuruyoruz Bu Sefer:)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cevap: Amarikan tankı kuruyoruz bu sefer:)

Teşekkür ederim sağolun dediğiniz yemlere bakıcam ekleme yaparım, günde kaç kere yemleme yapmalıyım sabah akşam yeterlimidir?.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sabah akşam yeterli ama akvaryum el altındaysa yavru olduklarından dolayı günde 4-5 sefer aslında verilmelidir. Tabii dengeli olarak.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Peki yardımınız için yeniden teşekkürler abi dengeli bi şekilde yemleme yaparım, son bir sorum olcak dış filitre çalışıyo hava motoruda çalışıyo iç filitrede var tankda onuda çalışır vaziytte bırakıyımmı yoksa ara sıra açıyım'mı destek amaçlı?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dış filtre ve hava motoru varsa iç filtre sürekli çalışmak zorunda değil. Mesela su değişimi veya dip çekimi yaptığında su bulandığında suda yüzenleri toplamak amaçlı takıp çalıştırabilirsin. Eğer dış filtre su debisi çok düşükse yani akvaryumda su hareketi zayıfsa o zaman sürekli çalışmasında fayda var.

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Anladım abi peki dış filitre debisi yüksek su hareketi baya var şimdilik gerek yok ozaman su değişimlerinde filan açarım dediğin gibi teşekkür ederim ben az balıkları gözlemliyim :)

6. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Hadi hayırlı olsun büyüdüklerinde 1 çift bile olsalar çiftleşip yavrular piyasaya çıktığında gerçekten dişi ve erkek çok agrasifleşiyor erkek tekrar çiftleşmek için yavrulara hamleler geliştirebiliyor dişide buna çok sert cevaplar verebiliyor yumurtlama için fayans arkası kullanabilirsin maşallah diyelim :nazar: değmesin....

7. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Maşallah:nazar::nazar::nazar: İnşallah sağlıklı şekilde büyütür yavru alırsın....;)

8. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

İnşallah yavru alırsın bu balıklardan. Maşallah :nazar:

9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Yorumlar için Teşekkürler inşallah bol yavru alırım hobici dostlara dağıtırız. Şimdilik akvaryum bu şekilde, Bu ay siyah hagen kum almayı planlıyorum arka fonuda siyahmı yapsam acaba?. Dünden beri izliyorum balıkları akvaryumcuda gördüğüm renkleri sergilemeye başlamışlar yavaş yavaş. Siyah kum ve arka fonda kararsızım ama siyah arka fon olsa acaba dahamı güzel renklerini belli ederler?.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Murat hayırlı olsun.Akvaryum gün geçtikçe dahada güzelleşecek dekor olarak diye düşünüyorum.Balıkları sağlıklı büyütüp bol yavrular alırsın inşallah.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sağolasın abim tek ümidimiz 'o' zaten abi:). Birden olmuyo işde yavaş yavaş inşallah olcak, kafamda bazı soru işaretleri var onlar kesinleşirse değişiklik yapıcam. Beyaz kuvarz kum var şimdi bu canlıyı besleyenler genelde siyah kum kullanıyolar sanırım nedeni renklerini daha güzel sergiliyo balık, arka fonuda siyah yapsam ,kum siyah , fon siyah boğulur diye düşünüyorum akvaryum :D Olmazsa kumu siyah yapcam gene ama fonu bu şekilde bırakıcam üsdatlar bir cevap verse karar vercemde :)

12. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Selamlar,

Bence , green terror'e hiç girme. Çok sert balık ayrıca sıkıldığında elden çıkarmasıda zor bir balık. Gerek hobicilere gerekse akvaryumcularla takas ya da nakit olarak satışta. Madem mangrow ekledin tanka , cüce amerikanları seç. Ramirezi gibi... Daha keyifli olacağı kesin. Yanınada neon, raspora gibi sürü balıkları eklersin.

volkantr34 ve ZeRo-x7 bunu beğendi.
  13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Aleyküm selam can abi. Bi kere girdim artı,k sert balık olduğunu biliyorum ben bir çift besliyceğim için aşırı sertlik anca yumurta döneminde olcakdır okadarda olsun:) Tek bir çift beslemek bu balıkları daha iyi renklerini daha güzel sergiliyolar, elimden çıkarmaya gelince hiç bir zaman beslediğim bir balığı elimden çıkarmak istediğimde akvaryumcuya vermedim. Neden dersen benden alıcak misal 10 tl başkasına satıcak 20,25 tl. Ben değerinde veremiycem ama o değerinde vericek, ben müşteri bulamam belki ama o bulur günde kaç kişi geliyo demi? ben o balığa 20 tl fiyat çekerim çok derler ama bazı insanlar var senin çektiğin ücretin üstünde giderler akvaryumculardan alırlar. O yüzden ben herzaman elimden çıkarıcağım balığı ya arkadaşıma hediye ederim yada sitelerde hobici dostlara ama akvaryumculara asla. Bu birazda zevk meselesi ben büyük balıkları seviyorum başkaları küçük, bitkili akvaryum v.s. yorumun için genede teşekkür ederim ama güzel bir akvaryum olucak ve büyüdüklerinde renklerini sizde burda görceksiniz :)

14. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Merhaba herkeze bu hobiye başlayalı beslediğim balıklar için ne gerekliyse nasıl güzel görünücekse hep yaptım herkezde yapıyodur sanırım bu seferde kaçmadık masrafdan:D. Dün 25 kg hagen siyah kum aldım güzel gördüğüm bir mopani kökü aldım şuan akvaryuma koyamadım su kaldırıyo suya yatırdım ağırlaşınca onuda koycam, un kurdu kültürüne başladım becerebilirsem onuda yaşatcam canlı yem :). Akvaryuma kumu bu gün ekledim dekorda değişim yaptım az mango kökleri ayrı güzel durmuyodu onları bir birine ekledim büyük bir kök ortada arada boşluk yarattım daha güzel oldu sanki. Su biraz bulanık birazda kum etkiliyo sanırım karanlık balıklarda biraz stresde kararmış yavaş yavaş acıyolar renklerini artık okadar olcak onlar için uğraşıyoruz:D Resimleri ekliycem su biraz düzelsin bakalım fikirler ne olcak üstadların fikirleri önemli benim için ilerki saatlerde resimleri eklerim ..

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Tankın Son hali:)

Video: [IZLESENE]4290665[/IZLESENE]

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Amerikan Tankı Kuruyoruz Bu Sefer:)

Murat önce video sonra fotoğraflar için ellerine sağlık.:helalolsun:

Akvaryum zaten genel olarak sağlıklı görünüyor. Balıklar keyifli ve aktif. Dekorda kullanılan kütük orta kısımda şık ancak arka sol ve sağ tarafa kaya dekoru inceden ilave edilebilir ve yine uygun bitki eklenebilir. Kütükler suyun rengini kahve rengi yaparsa müdehale sadece filtreye kömür ilavesi şeklinde olabilir. Ancak balıklar yavru olduğu için su değişimlerini Nitrat olmaması için sık değişmen iyi olur, böyle olunca suyun rengi zaten dengede kalır.

17. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim Temel abi. Dediğin gibi kaya dekoru ilave edicem aklımda, mango kökleri suya rengini vermiyo akvaryumcuda görmüştüm sordum nekadardır bu kökler burda 4 ay filan oldu suya rengini vermiyolar demişti öyle rast geldi şans işde almıştım bende:) suyu sık değişiyorum %20 her 3 günde bir alıyorum dinlenmiş su ekliyorum şimdilik sağlıklılar..

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aynen devam, yavrular için Nitrat büyümede engeldir, boylanana kadar böyle.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Murat ellerine sağlık Temel abinin dediği gibi kayalarla dekoru canlandırabilirsin.Kaya seçiminde fosil kayalar güzel durur diye düşünüyorum.

20. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

İsmail abi teşekkürler fosil kaya olabilir evet güzel durur bir bakıyım. Akvaryumcuda var ama küçüçük kayaya ne fiyatlar istiyolar:D Bulabilirsem başka yerde alıcam.

Sayfayı Paylaş