1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerikan Tetra ve Canlı Doğuranlar için Diyetim

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde E.Özdemir tarafından 29 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir
    Merhaba herkese. Forumlarda dolaştım baktım. Bir çok balık için uygun diyet şekilleri var. Bazılar marka marka ve gün gün oalrak bile açıklanmış. Fakat canlı doğuranlar için bir diyet önerisi bulamadım. "Yem at yesinler işte" tarzında düz mantık bir akvarist değilseniz bu diyeti şiddetle öneririm. Canlı doğuranlarım serpildi. Balon Moly, bilmediğim bir tetra, sterbai, neon. Bu balıkları aldıklarımda yavru değillerdi fakat artemia verdiğimden beri büyüme gerçekleşti.

Tetraların renkleri parlak parlak oldu :heyo:. Tüm molyler akvaryumda hiç kabarmazken kabara kabara geziyorlar. Artemia yerkende kabardıklarını farkettim. Üstadlardan da olumlu olumsuz yorumlara açığım.

1. gün: Bol miktarda artemia ( 20 adet balığım var 1 silme çay kaşığı artemia yeterli oluyor)
    2. gün: Spirulina ve haşlanmış ıspanak
    3. gün: Tetramin
    4. gün : Artemia
    5. gün : Aç ( Yüksek proteinli besinler ile beslkendikleri için bu gün yağlarını yakacaklar ve yağlanmayı önleyecek)

Türünü bilmediğin tetra. Tahmini olan var mı? Çok hızlı büyüdü. Yaşıtları 3 cm iken bu aileye mensup tetraların en fazla büyüdüğü boya 5cm'e kadar ulaştı. Sanırım boyalı...

Akvaryumumun kralı. Buda boyalı. 5 cmlik tetrayı kovalıyor.

Saygılarımla...

2. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Cevap: Amerikan Tetra ve Canlı Doğuranlar için Diyetim

Diyet güzel, fakat o kadar az yavru için o artemia çok değil mi?

3. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Yavrular doyduktan sonra sterbai çöpçülerimi tanka atıyorum yerdeki artan artemiaları yiyorlar. Havada grup halinde toplanmış olanları ise şırıngaya çekip ana tanka atıyorum.

4. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Balıkların çook güzel görünüyorlar.Yavrularında baya güzel.:cicek:

Sayfayı Paylaş