1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

amhipod ve kırmızı yosun

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde sahmat tarafından 23 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

1. sahmat

sahmat

İsim:
    emre
    Öncelikle herkese merhaba,
    Benim 2 tane problemim var. 2 aydır zoalarımda erime var. Yavaş yavaş gözümün önünde eriyorlar. Dün anemonları beslerken. kayaların üzerinde yüzlerce böcek gördüm. Telefonumla elimden geldiğince fotoğrafını çekmeye çalıştım. Benim fikrim amphipods zararlımı zararsızmı bilmiyorum ama zoaların olduğu yerde özellikle çok fazla var. Bu işi onarın yaptığını düşünüyorum. Sizlerin düşünceleri nedir ? Yardımcı olmanızı rica ediyorum.
    2. sorunum ise kayadaki kırmızımsı yosunlanma ince bir tabaka ve ışık açıkken görülmüyor. dün kameraya lens takıp çekim yaparken farkettim bir çubukla kazıyım dedim dağılma olmadı bundan dolayı cyano alg olduğunu düşünmüyorum. bu alg türü zararlımıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yellow wrase sixline wrase gibi sistem balıkları olmalı tankta. Popülasyonu dengede tutarlar.

Bu aralar ithalat gelmesidinden dolayı balık var mı yok mu bilmiyorum.

Ama acil müdahale etmek isterseniz, minik bir frag tankı yapın zoalari ph ve ísí esit tatlí su banyosu yaptırıp bu tanka alın.
    En basit çözüm olur.

sahmat bunu beğendi.
  3. sahmat

sahmat

İsim:
    emre
    Cevabınız için teşekkürler veysel bey Bunlar amhipod ama değilmi? Birde bu kırmızı yosunlar nedir? Bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Elle dagilmiyor sert yapıda ise tank oturdukca coraline alge olusur, el ile dokunuca dagiliyorsa cyano olabilir

5. sahmat

sahmat

İsim:
    emre
    Yok hiç dağılma yok. Tank 2. Senesinde coraline oluşuyor ozaman. Yardımlarınız için çok teşeklür ediyorum... @veysel

6. sahmat

sahmat

İsim:
    emre
    sundial salyangozları nı yiyen bişey varmı acaba? @Montimahir şuan şehir dışındayım dönünce tespit etmeye çalışıcam bakalım.

Sayfayı Paylaş