1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aminoasit tavsiyesi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde GETzREADY tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. GETzREADY

GETzREADY

Selamlar,eski sps tankımda seachem reef plus kullanıyordum ve etkilerinden son derece memnundum daha sonra brightwell coral aminoya geçtim fakat artık 2 ürünede ulaşamıyorum.Yeni bir ufak sps frag tankı kurdum 4 x24 watt t5 ile aydınlatacağım şu anda led ve t5 kullanıyorum.Su henüz tam oturmadı bazı mercanlarda sıkıntı var.Şu anda spslerin dokularını onarabilmeleri ve büyümeleri için hangi aminoasit markasını yada ne kullanmamı önerirsiniz?

2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ben qfi aminvit kullanıyorum ama daha bitmedi, yenisi var mı piyasada bilmiyorum.

GETzREADY bunu beğendi.
  3. GETzREADY

GETzREADY

Seachem reef plus çok güzeldi,zoalar ve montiporaların üzerindeki etkileri çok iyidi.

4. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ben deki Zoa ve monti lerin gelişmesi de iyi ama amino mudur sebep yoksa grotech Abc midir bilmiyorum.

5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Kz AA benim favorimdir.İlave olarak Polyplab reef booster'ı da dönüşümlü kullanıyorum, onun da mercan üzerindeki etkileri başarılı.

6. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Aminoasitlerin mercanların kullanımından fazla eklenmesinin etkisi/zararı nedir?

7. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Aminoasitlerin yara iyileştirici etkileri de var. Sıkıntı varsa canlılarda, toparlamalarına yardımcı oluyor diye biliyorum.

mekatronik bunu beğendi.
  8. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Alg oluşumunu hızlandırır, Cyano v.s. gibi zararlı bakteri oluşumuna davetiye çıkarır. Mercanların renklerinin bozulmasına vesile olur, suya ek kirlilik yükü bindirir v.s.
    uzar da gider.

Amino asit olayı tecrübe ve gözlem gerektiren bir konudur arkadaşlar. Dikkat edilmediği ve yanlış dozaj uygulaması neticesinde sıkıntılar ortaya çıkar ve hatta genelde de zaten bu durum ağırlıktadır.Kullanımı bir çok akvaryumda aslında elzem de değildir. Özellikle bazı sistemlerde ( ulns, zeovit,ultraliht v.s. ) kullanılması mecburi oluyor.

Pennywise ve Burcu bunu beğendi.
  9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Erdoğan polyplab ı nereden temin ediyorsun?

10. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan

Sayfayı Paylaş