1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amphipod ve Bristle Worm Aşılama

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 6 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhabalar;
    Akvaryumumda ölü kaya kullandım ve canlandırmak için hiçbir şekilde canlı kaya kullanmadım. Benim gibi yapan arkadaşlarda mutlaka vardır. Ama canlı kayaların sorunlarından biri (bazıları için sorun olmayabilir. ) ölü kayalarla birlikte yararlı canlıların gelmemesi. Bu canlılardan en önemlileri:

Amphipod;

Bristle Worm;

Benim amacım bu canlıları dışarıdan aşılama ile akvaryuma eklemek. Ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama bu düşünceyi hayata geçirme şansı nedir? Düşüncelerinizi bekliyorum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Mayıs 2015
    Courageous bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Amphipod ve Bristle Worm Aşılama

Pod türleri faydalı canlılar gerçekten. Tortuları, partükülleri temizlerken aynı zamanda iyi bir canlı yemdir. Bristle Worm aynı şekilde bazı kişilerce zararlı veya faydasız görülse de tabana dağılan yemleri anında ortadan kaldıran bir türdür. Aşılamak için özel bir çabaya gerek olduğunu düşünmüyorum, kendiliğinden oluşan canlılardır. Ölü kaya ile bir akvaryum kurulmuş olsa da eklenecek olan mercanların sabitlenmiş geleceği kayalarla fazlasıyla sisteme girerler. Süreci hızlandırmak için canlı kaya ilavesi yapılsa dahi bilenmezlik içerir çünkü satın alınan kayada ne kadar vardır veya var mıdır kesin bilinmez. Bence canlı yükü akvaryuma girilirken bu canlılar da gelmeye başlayacaktır.

Yok bana bu canlıların kendisi lazım dersen Murat abin dün yakalamış koca bir Bristle Worm ve sumpa koymuş al ondan. :F

murer, Courageous, grafikdelisi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Murat abi eklesene şu Bristle Worm un resmini bi bakalım?

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Sırf bu ecik böcük yüzünden girmiyorum tuzlu su olayına :D

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

İnanmassınız ama en az 15 cm uzunluğu ve başparmağım kadar da kalınlığı vardı, her tarafı tüyler ile kaplıydı, akvaryumun camında dolaşıyorsu, aldım sumpa attım, oradaki medya reaktörü olarak kullanmış olduğum iç filtrenin içine girmiş, (Nasıl girmiş o kadar ufak deliklerden bilmiyorum) dün Temel ile telefon da konuşmamıza istinaden, bende balkondan aşağıya attım, kediler yemiştir sanırım.:F

Ama tank da gördüğüm de bir videosunu çekmiştim, yani evde görüntü mevcut.;)

Görkem istiyorsan ben de yüzlerce mevcut ama nasıl yakalayacağız bilmiyorum.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Konu ile alakasız olacak ama bu POD lar dedikleriniz tam olarak bu tür canlılara verilen genel isim midir yoksa POD olarak bir canlı mı var? Merak ettim de :)

Sayfayı Paylaş