1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ampulden bitkilere...

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde ozcan13 tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Tamer kardeşimiz geçen gün yolladığı bitkilerle beni sevindirdi.Tam herşey süper oldu derken.Tamer abi ışıksız olmaz dedi.Bende eve baktım bir tane flarason var 1metre boyu var benim akvaryuma olmaz smiley18.gif Ampul buldum iki tane 400lm ler ama akvaryum flarasonları 1800lm bende dedim ki şimdilik bunlar idare edemez mi?Çünkü benim akvaryumun daha kapağı bile yok kapak yapcam kapak yapınca flarason bağlarım.Kapağıda en yakın zamanda yapcam.Şimdilik bitkiler idare edemez mi ampul ile .8. Bitkilere gelince eledoa saz java moss java fern anubias saggittaria var. saygılar:gif

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Özcan bey,
    Görünen o ki idare etmesede edecek,başka seçim şansı yok.
    Hiç ışıksız kalmalarından daha iyi ancak uygun olmayan düzensiz ışık size yosun problemi olarak dönebileceğini unutmadan bir an önce gerçek ışıklandırmayı tamamlamanız en iyisi.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Ampulden bitkilere...

Acaba yuvarlak flarasonlar var onlar olurmu?

4. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Ampulden bitkilere...

Özcan bey bitkilerin beslenmesine olanak sağlayan florasanlar var bir tane onlardan bir tane de gün ışığı sylvania floresan strafor kapağa monte edin ayakları ile olsun bitsin.ilerde daha iyisi olur. super:gif

5. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Ampulden bitkilere...

Büyük ihtimal uygun değildir ama onun çapından büyük eni olan bir akvaryumunuz varsa zaten güzel bir kapak ve florasan düşünmelisiniz.

Akvaryumun ölçüleri nedir?

6. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Ampulden bitkilere...

Aslında çok ışık istemeyen bitkiler için idareten kullanılabilir.Burada bitkilerde çok önemli bence.Ne tür bitkiler var?

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Ampulden bitkilere...

Bunlar eledoa saz java moss java fern anubias saggittaria var.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ampulden bitkilere...

Özcan abi bu senin işini görecektir.

9. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Ampulden bitkilere...

Murat hocam aynen katılıyorum.Zaten bitkilerinde ihtiaçları çok yüksek değil.Şimdilik kullanılabilir.

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ampulden bitkilere...

Adaş yanılmıyorsam, ya 9 watt, yada 11 watt gün ışığı. 50 cmlik akvaryuma 2 adet süper olur taneside 8-9 TL civarı pll ampullerini alamasın bu fiyata. Akvaryuma sağlı sollu iyi olur iyi. ;)

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Ampulden bitkilere...

Bendeki ampuller 40w beyaz ama yakınca sarı gibi

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ampulden bitkilere...

Aydınlatmada yapılan hata basit bir göz yanılgısı o kadar.. Akvaryumunuzu aydınlık gördüğünüz zaman bu iş oldu sanmayın.. Bitkilerin ihtiyacı olan ışık renklerini siz florasanınızı yaktığınızda göremezsiniz.. Mevcut florasanların ve ampullerinizin bilgilerini ilgili sitelerinden rahatça bulabilirsiniz.. Aradığımız kriterler belli zaten.. En sık kullanılan florasan bilgileri ile elinizde kileri karşılaştırmanızı tavsiye ederim..

13. bolulu14

bolulu14

İsim:
    Yasin Yılmaz
    Özcan abicim sen en kısa zamanda 2 tane bitki florasanı al kısa net temiz:)

Sayfayı Paylaş