1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ana tank su seviye problemi hk.

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Emre. tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Merhabalar,

ana tank 40*40*50
    sump 45*30*35

yaklaşık olarak yukarıdaki ölçülerde bir sistemim var.
    Sistem biyolojik olarak gayet iyi durumda hiç bir problem yok ancak ana tank su seviyesi sürekli olarak değişiyor.

Buharlaşan suyun sump tan eksilmesi gerekirken bende hem ana taktan hemde saptan eksiliyor.
    Su eklemlerini sumptan yapıyorum. Sump'a ekleme yapınca bir kaç dakika içinde ana tanktaki su seviyesi de yükselmeye başlıyor.

Neden böyle olduğu konusunda fikri olan yada başına gelen var mı?
    Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Durso sistemini görmek lazım öncelikle görsel eklerseniz iyi olur. Ayrıca kullandığınız motor nedir?
    Sumpa su bastıgınız zaman durso ve kafa motorundan kaynaklı ana tankta ani su yükselmesi olur bir müddet sonra azalarak normal calışma seviyesine döner buda ana tanktan su eksiltme gibi algılanabilir.

Bu tamamen dediğim gibi durso ve kafa motoru kaynaklı.

3. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Teşekkürler Veysel Bey,
    Bu akşam fotoğrafları çekip paylaşacağım.

4. Jeddite

Jeddite

Inis/cikis borularinizin caplari ve kafa motorunuz hakkinda bilgi verirseniz daha kolay yardimci olunabilir. Birde ana inis borunuzda vana varmi? Var ise vanayla ince ayar yaparak hem su seviyenizi hemde sesi ayarlayabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ana tankta su seviyesi değişmez. Taşırma kutusundaki seviye değişir. Taşırma kutusu çok küçükse ve sumpa su eklendiğinde tamamen dolarsa o zaman ana tankta seviye farkı görürsünüz.

6. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Merhabalar,

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Borularım 25 lik ve durso oldukça küçüktü. Evet vanada vardı ancak hiç bir zaman hassas ayar yapamadım :)
    Belirttiğiniz gibi muhtemelen duronun çok küçük olmasından kaynaklanıyordu.
    İşi iyi bilen birine akvaryumu ve dursosunu tekrar yaptırdım. Durso oldukça geniş ve borular 32 lik.
    Hafta sonu tankı değiştirdim ve canlıları aktardım. Artık bir problem yok. Ana tank su seviyesi değişmiyor. Çok şükür canlılarda oldukça iyiler.

Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
    Saygılar.

seaman038 bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir konu açın yeni tanka.

Sayfayı Paylaş