1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ana yem yapımı

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Acıkan, hareketsiz, üremede isteksiz balıklarınız varsa, sizinle mükemmel bir ev yapımı yem yaparak onları çoşturacağız.Etçil ve karışık beslenen birçok türe verilebilir. Discusları üretime teşfik edecek, Bloat hastalığını önlemede birebir bir yem yapmaya çalışacağız. Yapacağız tabi ama taktir sizin olacak. Yemin içeriği hastalıkları önleyecek birçok vitamini barındırıyor. Hazırlanıp dondurulmuş olarak saklanabilir. Akvaryum yoğunluğuna göre hazırlanacak miktar belirlenebilir.

Malzeme:

Sığır kalpi 500 gr ( Temiz ve hijyenik olmalı)

Midye 1 kg. Mineraller açısından fosfor, demir, potasyum, kalsiyum ve iyot katkısı yüksek kaliteli protein ve B1, B2, B3, B12 ve vitamin E sağlar.

Tavsiyesi üzerine barlam balığı 500 gram ( bulabilirseniz) biraz zor bulunmaktadır. Vitamin B1, B2, B3 ve fosfor, sodyum, magnezyum ve iyot sağlar.

Ayak ve kafası ile karides 250 gram, A, B2, C ve E, vitamini, kalsiyum, sodyum, potasyum, magnezyum
    vitamin B1, B2, B6, D, fosfor ve iyot.

3 adet havuç, vitamin A, B6, C ve mineraller ile potasyum, kalsiyum, sodyum, ve de balıkların rengini geliştirmek için karoten sağlayacak.

2 adet yumurta. A, D, B2, B12 Vitamini, demir ve sodyum.

1 adet elma ( Zamanında elmaya az laf etmediler montz: ) karbonhidrat, lif, şeker, C vitamini, potasyum, magnezyum, fosfor, sodyum ve kalsiyum sağlar.

1 adet muz B6 vitamini ve folik asit sağlar.

1 adet Kivi, C vitamini ve lif sağlar.

Yarım baş sarımsak, B1, B2, B3 ve C vitamini sağlar. ParazitlerE karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bira mayası veya bugday tohumu, 5 gram.

Ayrıca spirulina ekleyebilirsiniz.

Yemi hazırlamaya başlıyalım.

Mutfak robotunda karıştırılacak olan besinler ıslak ve yoğurt kıvamında olcak.

Paketliyoruz ve dondurulmuş olarak kullanıyoruz. Daha az miktarlarda yapılabilir.

www.akvaryumportali.com

Saygılarımla ;)

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Temel abi bunu ben bile yerim valla :) Bu nasıl bir karışımdır böyle :)) Buna burun kıvıracak balık olacağını sanmıyorum.. Teşekkürler paylaşım için Temel abi... em34:

3. stablizer

stablizer

1-Temel Abi Barlam balığını ilk defa duydum.Bunun yerine alternatif birşey eklenebilirmi?
    2-Tüm malzemeler çiğ sanırım.Doğrumu anlamışım?
    3-Diy yemlerde hep konuşulan kıvam arttırıcı malzemeler vardır(nişasta,jelatin,agar agr gibi).Burada böyle bir malzeme kullanmadınmı yoksa bu görevi yapan başka bir malzememi var?
    4-Paketleri tek atımlık yapsak daha iyi olmazmı?
    5-Bu gibi formülleri tartışarak,hep beraber fikir yürüterek Portal patentli farklı balıklar için ihtiyaçlara cevap verebilecek yem formülleri üretsek güzel olmazmı(Portal Diskus,Portal Tropheus,Portal Canlı doğuran gibi)?

Son olarakda eline koluna sağlık Abi...

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Besin değerleri güzel olan şeyler yemde kullanılmış. Ben de bir hatırlatma yapayım olurda bu yem için bemiks vitamin kullanırsanız yemi az az yapın. Ne kadar buzlukta falanda kalsa zaman içinde vitamin değeri azalıyor.

not : O midyeler balıkların değil benim mideme gider :) :D

5. radenko

radenko

Temel bey, discular için dana yüreği ve karideslerden hazırlayarak balıklara veriyordum ama bu kadar içeriği olanı ilk defa sizde gördüm. Gerçekten ilginç.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Arkadaşlar, gerçekler acıdır. Siz bir video çekeceksiniz 3-4 yıl önce. Videoda balıklara elma verirsiniz ve çok bilmişler her zamanki gibi saçmalar ve hiç bir araştırması olmadan babasının evindeki labaratuvardan sonuçları çıkarmış gibi yazar.

Neden ilk defa duyuyoruz hiç düşündük mü ?

Ben size yazayım, çünkü Ahmet Mehmet'ten duyduğunu, Musa Mustafa'dan duyduğunu yazıyor. Makaleler tarihi eser olarak müzelik. Bunları bir hobici olarak yazıyorum.

Yem içeriğindeki elma ve elmanın içindeki vitaminler benim ilgimi çekendir. İşte size gerçek, eğer siz bir yeniliğin önünü daha ilk duyduğunuzda keserseniz, böyle Avrupa vermeye başlayınca ilginç denir. İşte size gerçekler, araştırmasını herkes yapabilir, elma menülerine girmiş İleri düzeydeki ülkelerin. Gelsin şimdi o zaman benle alay edenler. Alay öyle olmaz, acı gerçekler ortaya çıktığında olur. haha:

Lütfen elmanın akvaryum balıklarına verilişini araştırın. 3-4 sene evvel bu videoda ilk ben vermiştim.

Halil İbrahim sofrası:
    [google_video=425,350]-7772365610057966119&ei=CF1dSbe0FY-cjQLGoPnoDQ&q[/google_video]

7. taygun

taygun Guest

Temel Hocam,

Vallah helal olsun. Sebzeleri biliyordum da makarnayı görmemiştim. O tencereden aldığın yemeği tanıyamaadım hocam.

İzlettirdiğin için teşekkürler. Başkası anlatsa inanmazdım.

Saygılar

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer abi, havuçta o zamanlar ortada yoktu ama benim videoda havuçta var. Tenceredeki yemek kapuska. Önceden yıkanmış ve belirlenmiş parça verilmiştir. Daha çokşey ortaya çıkacak abi çok.

Yeni makaleler, yeni araştırmalar eklenmeli platformlara, Ahmet 1.500 dolara aldığı ekipmanı sadece tavsiye etmeyi bırakıp, üretmeye başladığında. Yahut o ekipmanın uygun alternatifini aradığında hobi geişecek.

Sayfayı Paylaş