1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Anam Ağladı-İtirazım var Alayına Diyenler Buraya

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Merhaba arkadaşlar,

Chat bölümünü istekleriniz doğrultusunda kapattık bildiğiniz gibi. Bu sonuçla bu tarz konular açarak burada ''Hayata Dair'' bu tarz sohbetlerimizi yaparız diye düşündüm. Sonuç olarak yaşam mücadelesinde günlük veya geçmişe dönük Anası Ağlamayan pek yoktur aramızda.

Ben ilk olarak derdimi yazmak isterim;

Anam ağladı son 1 haftadır sunucu vb işleri yüzünden. Foruma mesaj yazma keyfi bir yana sıkıntısı inanın feci. İtirazım var bu ülkenin bu tarz girişim yapan ve hizmet veren kuruluşlarına. Yabancı firmalara yönelen birçok insan var. Sebebi ise hizmet kalitesi vb. Elbette işini yapanda var ama ne hikmetse bize denk gelmedi.

Yorumları okuyorum düşündüğüm firma ile ilgili ama kimi ağlamış, kimi met etmiş işin içinden çıkamıyor insan.

İtirazım var bu host firmalarına, anamı ağlattılar kısaca arkadaşlar.:uyari:

Onur G. HİTİT ve halilkocan bunu beğendi.
  2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Anam Ağladı-İtirazım var Alayına Diyenler Buraya

Kıbrıs denen bu küçücük adada tek bir tuzlu su canlısı yada malzemesi satan bir akvaryumcu olmamasına İTİRAZIM var. Tuzlu su akvaryumu sahibi olabilmek için gözümü yumup paramı Ruma kaptırmaya İTİRAZIM var. Akvaryumcuların sattıkları canlılara ve müşterilerine insanca muamele yapmamalarına İTİRAZIM var. İthal ettikleri canlıların yarısının öleceğini önceden tahmin edebilecek zekaya sahip olan ama hiçbir önlem alma gereksinimi duymayacak kadar cani olan akvaryumculara İTİRAZIM var. Bu hobiye gönül verdiğinden değil de çok para kazanacağını düşündüğünden akvaryumcu açan, hobiye olan sevgisinin temellerini atacağı o ilk soruları soran çocuklara tersler cevaplar verip de, çok para harcayacağını düşündüğü " aptal babaları " kandırmak için saatlerce tatlı tatlı dil döken aç gözlü paragöz akvaryumculara İTİRAZIM var. 3 litrelik fanusun içine yaşar yaşar deyip 10 tane japon balığı satanlara İTİRAZIM var. Akvaryumunda beslediği canlı öldüğünde, bir canlının hayatına son verdiği için vicdan azabı yaşamak yerine gitti paralar diyen hobiciye de İTİRAZIM var. Hava atmak için akvaryum kurup da param az bahanesi ile o canlıların ihtiyaçlarını karşılayamayacak ekipmanlar ile işi götürmeye çalışan, ardından da tüm canlıları öldürüp akvaryumu bozan, yıllar yıllar sonra " peee ben o canlılardan besledim, hem de şu ekipman olmadan, bu ekipman olmadan " diye hava atan katillere de İTİRAZIM var. Akvaryumumda her ihtiyacını karşıladığımı düşünerek beslediğimi sandığım ama aslında bilmeden de olsa gün be gün eziyet ederek öldürdüğüm anemonumun bana bu kadar çok vicdan azabı çektirmesine de İTİRAZIM var. Tuzlu su akvaryumlarını A dan Z ye anlatan, biz hobicilere yol gösteren TÜRKÇE bir kitabın olmamasına da İTİRAZIM var.
    İçimi biraz olsun dökmek iyi geldi Temel abi, iyi ki açmışsın bu konuyu. Hatam var ise affola.

cimlikaya, halilkocan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Akvaryum malzemelerini ülkemizde pahalı olmasına itirazım var. Bu kadar çok vergi uygulamasına itirazım var. Yurt dışında getirtilen ürünlerin kargo masraflarının çok yüksek olmasına itirazım var.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Şanssızlığa itirazım var. 6 aylık emeğin, taban camı çatlaması sonucu çöpe gitmesine itirazım var. Akvaryum çok çok mu iyiydi, belki değildi; ama benim 6 aylık emeğimdi. Dişimden tırnağımdan artırdığım, canlıların; kartal'dan toplu ulaşımla Bahçelievler'e kadar taşıdığım kayaların 5 dakika içinde uçup gitmesine itirazım var. Akvaryumcuyla ilgili itirazlarımı da, akvaryumcuyla konuştuktan sonra yapacağım,yargısız infaz olmasın

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Hobicilikle tüccarlığı birbirine karıştıranlara itirazım var.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Sevmeyip de sevmiş gibi yapanlara , kandıramayıp da kandırmış gibi davrananlara itirazım var uleeeyn :D

7. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Acemi akvaristlerin akvaryum malzemesi satanlar tarafından kandırılmasına İTİRAZIM var....

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Yıl sonunda maaşların düşmesine ve işçiden bu kadar çok vergi kesilmesine itirazım var.:ser:

9. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Emeğe saygı duymayanlara, başkalarına ait yazıları ve görselleri çalanlara, kaynak belirtmek gibi bir incelik bile gösteremeyen sanal hırsızlara itirazım var.

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Kendi emekli maaşlarına yüzdeyüz zam yapıp vatandaşlarıkine yüzde beş zam yapanlara itirazım var.:heyo:

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Yüzde yüzYETMİŞ yaptılar abi...

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ard arda 5 günde 11 yazılı olmamıza İTİRAZIM VARRRRRRR...

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Picasso perculalar kavga ediyor itirazım bu şehvete beee.:)

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Şimdi sen sosyeteye girdin dimi abi ? Süslü püslü dalga motorları, picasso palyaçolar, sert mercan falan diye. Seni kaybediyoruz anlaşılan :F

15. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Okula gitmeye itirazım var.:D

16. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

İtirazım var bu zalim kadere...:)

[video=youtube;kyf3A4e7oVM]http://www.youtube.com/watch?v=kyf3A4e7oVM[/video]

17. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bende kendin bişey çektin sanmıştım. :D :D

lordnelsono6 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş