1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Anemon Mercanını Nasıl Taşırım

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde tayfun tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. tayfun

tayfun

İsim:
    tayfun
    Öncelikle kusura bakmayın uzun süredir aranıza katılamıyorum. Tatildeyim ve denizde bir Anemon buldum. Aşağıda resimdeki Anemonun aynısı şimdilik denizde biraktım. Tatil dönüşü hala aynı yerinde duruyorsa eve götürmek niyetindeyim fakat bir poşetin içinde ne kadar dayanır bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: anemon nasil tasirim

Resimden anladığım kadarıyla sulcata cinsi bir anemondur.....Aratırsanız birçok bilgiye ulaşabilirsiniz....selamlar,iyi tatiller

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Nerden ve nereye götüreceksiniz Fıransayamı.?

4. tayfun

tayfun

İsim:
    tayfun

Yaklaşık 6 saatlik bir yol.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Anemon Mercanını Nasıl Taşırım

Azgın tür olan anemona benziyor, bence götürmemek lazım.

6. tayfun

tayfun

İsim:
    tayfun

Duzeltmeler icin tesekkurler Temel abi. sen goturme diyorsan goturmem.

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Tayfun ben Ege'den akvaryumuma 3 adet sulcata getirdim, Temel abi konu hakkında beni uyarmıştı ama dur bakalım ne olacak, zaten akvaryumda balıkta yok diye akvaryumdan çıkarmamıştım. Önce sulacatalardan biri akşam hızlıca yer değiştirip tüp kurtlarından birini bir şekilde yakalamış, hayvan bir kaç gün sonra saçaklarını attı bende tüp kurdunu aldığım yer olan egeye geri götürdüm. Yine akıllanmayan ben tüp kurtlarını akvaryumdan çıkarınca problemin çözülmüş olacağını sandım, sonra bir baktım ki akvaryumda bariz bir şekilde boş snail ve hermit kabukları bulmaya başladım, bu yaratıklar bu sefer benim zaten ufak tefek olan yerli snail ve hermitlerimi tek tek pusuya düşürmeye başlamışlar. Özetle bence akvaryumdan uzak tut.

Bu arada sulcataları söküp çıkarmak çok zor, ellediğiniz yerden kopuyor, tek çare kayaya yapıştığı yerden kazıyıp öldürerek çıkarmak, bunu yaptığım halde kalan dip kısmı rejenere olabiliyor. Akvaryumda başıma gelmeyen ama dalış esnasında eldivenlerime yapışmış tentaküllerini dalış maskemi düzeltirken yüzüme değdirmiştim resmen ağzımı burnumu yamulttu. Aman diyeyim akvaryumda veya denizde bu canlılarda oynadıktan sonra ellerinizi vücudunuzun parmak derinize göreceli olarak daha ince derili noktalarına ve özellikle mukoza başlangıç yerlerine ağız, burun gözlerin etrafına ve mayonuzun içine :) :) değdirmeyin yanarsınız.

Sayfayı Paylaş