1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Anemon Türü Hakkında Bilgi

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde zavlak tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. zavlak

zavlak

İsim:
    İbrahim Zavlak
    Anemon türü hakkında bilgi gerek arkadaşlar. Resimde ki anemonun cinsini bilen var mı? Ayrıca su sıcaklığını genelde 26 da sabit tutmaya çalışıyorum ama sıcaklık ışıklar açılınca 26.7'ye kadar çıkabiliyor.

Bu deniz akvaryumu anemon türünü olumsuz etkiler mi?

Anemon.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. zavlak

zavlak

İsim:
    İbrahim Zavlak
    Bu deniz akvaryumu anemon türünü olumsuz etkiler mi?

Pardon yanlış yazmışım, bu sıcaklık anemonu olumsuz etkiler mi demek istemiştim :)

Ayrıca anemon ve onu host edinen tomato clownları yeni aldım. Akvaryum da bir çift de true percula ve bubble anemon var. Yeni anemon geldiğinden beri sabah saatlerinde akvaryumun beyazlaştığını ve sonra eski haline geldiğini görüyorum. Anemonun geldiği gün kayaların da yerlerini değiştirmiştim. Acaba anemon zehirli bir sıvı salgılayıp balıkları etkiler mi diye endişeleniyorum.

Konuyu biraz inceledim, rose anemona benziyor. Ayrıca ben almadan önce de anemon iki kez bölünmüş, akvaryum ufak olduğu için en ufak anemonu almak zorunda kaldım

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Şayet ölürse anemon zehirli bir sıvı salgılayabilir,yaşıyorsa sıkıntı yok abi...:)

5. zavlak

zavlak

İsim:
    İbrahim Zavlak
    Hala yaşıyor, sanırım sıkıntı yok ama gezintiye aynen devam :) balıklar da anemon peşinde şaşkına döndüler :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sevdiği bir yer bulur yakında ve arda kalır sizde hemen bir karides verin ki orada kalsın...:)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geziyorsa akıntı motorlarından kollamak lâzım. Takılırsa kötü olur, aslında pek gezmez bu tür, bir yer bulunca yerleşir.

8. zavlak

zavlak

İsim:
    İbrahim Zavlak
    Akvaryumum 50 t, suda sıkıtı olduğunu sanmıyorum zira bubble anemon gayet keyifli görünüyor ve balıklar anemonların içlerinden çıkmıyor. Ama 2. anemonu da alıp biraz da araştırma yapınca ölmeleri riskinden endişelendim, anemonların öldüğü nasıl anlaşılır?

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ölmez abi niye ölsün ara sıra karides veriyorsan ve yiyorsa sıkıntı yok. Yaz aylarında ısıyı fazla yükseltmemeye bakmak lazım onun dışında suyun iyiyse bir şey olmaz...:)

TencoMelih ve zavlak bunu beğendi.
  10. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Arkadaşlar konuyu nereye açmam lazım gerekir bilemedim ama acaba benim anemonum ölüyor mu? Daha tam olarak akvaryum oturmadan 1 aylıkken (green anemon diye biliyorum) aldım. Haftada bir ufak bir parça karides ile besliyordum ama bugün ilk defa karidesi almadı ve iyice küçüldü. Doktor karides de ağzındaki karidesi çalıp durdu, kendisine başka yem vermeme rağmen. Şimdi bu anemon ölür diye korkuyorum. Ne yapmam lazım bilemedim? Bir de diatom süreci ile kayamda kahverengimsi böyle bir şey oluştu, normal mi? Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum....

anemon.jpg

kaya.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kahve rengi oluşum normal onlara takılmana gerek yok. Anemon kapatmış sadece yani tam bir bozulma veya ölüm göstergesi yok ama genel keyifsizlik devam ederse bozulabilir. Anemonu ölme durumunda sistemden çıkarırsın ama şimdilik bu durum yok, anemon pamuksu şekilde dağılır, her ihtimale karşı kollamanda fayda var. Karidesler yem çalma işinde ustadır ama anemon yemi kapıp kapatıyor olsaydı kaptırmazdı, anemon yeme ilgi duymuyor sanırım. Anemonu açtığı zamanlar yedirmeye çalış, tamamen kapattığında yedirmeye çalışma. Şimdilik yapılacak pek bir şey yok biraz daha gözlem altında tutabilirsin.

Nadir bunu beğendi.
  12. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Hızlı cevap için teşekkür ediyorum, zira panik hali vardı bende. Bir yazınızda okumuştum, anemon ölür de ertesi sabah akvaryum süt şekline döner diye endişeleniyorum açıkçası. Haftada bir veriyorum karidesi, o da küçücük bir parça. Acaba dedim az mı veriyorum, ondan herhalde keyifsizlik. Doktor karidese de kıl oldum, kendi yemini bırakıp anemonunkine göz dikiyor. Kovaladım epeyice ama benden iyi kaçtı...

YIKIKTEMO ve TencoMelih bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yem miktarı ile ilgisi yok, yüksek ısıyı sevmez pek ve ışık türü de bazılarını alışana kadar etkiler. Anemon ölümü evet boyutuna ve akvaryum hacmine göre suyu aşırı veya belli oranda süt kıvamına getirir. Ancak yavaş yavaş ölen Anemon kendini belli ettiği için bu durumda pek bu sorunun yaşanmasına rastlanmaz veya fırsat verilmez diyelim ama hareket edip akıntı motoruna kapılma durumlarında daha çok yaşanır.

Ontheway, TencoMelih ve Nadir bunu beğendi.
  14. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    image.jpg

YMR_AY ve Alparslan bunu beğendi.
  15. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    İyi pazarlar arkadaşlar resmimdeki anemon için değerli bilgilerinizi alabilirmiyim cinsi? Palyaço balıklarıyla ilişkisi daha dün aldım bütün gece gezdi en son araya sıkıştırdı kendini palyaçoların henüz bir yaklaşımıda olmadı genel olarak yapmam gerekenler neler ve bu cins ile ilgili değerli bilgileriniz lütfen

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu anemon iyi bir cins "bubble rose" anemon, palyaço balıkları anemonu ev yaparlar ama bazıları yapmaya bilir ve zaten bunu da genellikle hemen yapmazlar beklemek gerek...

17. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    Anlıyorum teşekkür ederim

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok güzel bir anemon :) Bir süre dalga motorunu kapalı tutunki tam yerleşsin.Bu süreçte gezinirken dalga motoruna kapılıp ölebilir.Tam yerleşmesi bitsin palyaçolar severek girecektir.

19. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
  20. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    Merhabalar anemonumun ağzında bişey bar ve anemonum kabandı tam ağzının ortasında siyah bir nesne ne olduğunu anlayamadım ama iyice kapanıyor ve küçülüyor sizce ne olabilir

Sayfayı Paylaş