1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Anentome Helena

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde ozcan13 tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Geçen gün salyangozlarla başım belada olduğundan bir anentome helana namı değer katil salyangoz aldım.Bu sabah bir baktım suyun üstüne çıkmış.Aşağıya pek inmiyor.Bende acaba nitrat felan mı tavan yaptı ki dedim bir koku felanda yok ama.Bu davranışı normalmi suyun üstüne çıkıyor.saygılar:gif

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Diğer canlılarda anormal bir durum gözlemlemiyorsanız,tanka alışmadan ilave ettiğiniz için olabilmi?
    Adaşınız Özcan bey helena yetiştiriyor,yorumunu bekleyelim.

ozcan13 bunu beğendi.
  3. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Adaşım taban kumu ne,ne gibi bitki var taban kumunda dip (misket) gübre kullanıyormusun,akvaryuma sıvı gübre olayın nedir.İstenmeyen diğer salyangozlarda gözlemin akvaryum sıcaklığı ki en büyük etken eğer katiller soğuk akvaryumdan gelip senin ki tahminim yüksek sıcaklıkta bir akvaryuma girince uyum zorluğu çekerler.Özcan hocam akvaryumdan biraz kum al koklarmısın.bu canlılar kumun içini sevae ve alaca yani loş ışıkta ortaya çıkar.

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Taban quartz hagen ve midye kırığı var.Sıcaklık 27.Haftada 10ml sıvı gübre misket gübre kullanmıyorum.Kum böyle biraz ot gibi kokuyor.Aldığım akvaryumcuda sıcaklık 25-26 olması lazım.

5. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Adaşım bana göre suyun değerleri değiştirmen lazım katiller belki kimyasala alışık değil gibi o yüzden suyun üst kesimlerine çıkıyor bana göre 1/3 dip çekim yap

ozcan13 bunu beğendi.
  6. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Adeşım ısıyı 24 dereceye çekme durumun varmı?akvaryum taban ölçüsü ve kaç adet katiller, kum kalınlığı ne kadar.Hocam bizler akvaryum suyu bizim tabirle otursun diye su ile kolay kolay oynamayız taki koku ve hastalık oluncaya kadar hani bir söz vardır <<<< Hoca camide vaaz verirken dediğimi yapın ama yaptığımı asla >>>>diye işte herkez burada devamlı su değişimi yapın der ama bunu söyleyenlerin % 75 uygulamaz.İş akvaryun ticaretine dönünce para kaybetmemek için akvaryumcular genellikle sık su değiştirirler bu sebepten dolayı canlılar akvaryumcuda cıvıl cıvıl ama bizlerin akvaryumunda uyum sağlayıncaya kadar bayağı bir telef olayı yaşanır.Bunun için mümkünse akvaryumcularla çok iyi diyalog olması lazım suyun ne zaman değiştiği ısı kaç derece içine gübre dahil kimyasal olup olmadığımı sormada fayda var emin değilsen alma başın ağrımasın derim.bana sorarlar bu kadar akvaryum niye deyi önce istediğim canlıyı elde eder bakacağım camlıyı kendim üretirim çok daha saşlıklı oluyor.benim firem sık sık mersin gittiğimden canlıların bakımını yapacak olmadığından vede benim kaçak akım sigortam bahçede olduğundan atma durumun da fire veriirim oda kışın soğuklarda.

Sayfayı Paylaş