1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Angel Hastalığı

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde cimlikaya tarafından 17 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Selamlar,:heyo:

Benim blue Angel mantar gibi bir oluşum yaptı,galiba üstünde geldi ya da bana öyle geldi.Temelime yardım et dedim sağolsun el attı.Balığın hasarlı yerlerini temizledik çok düşük tuzluluk seviyesinde balığı tutarak yaptık.Balığın derisinin güzelleştirme recetesi fotoğraflarda var.

Balık şimdi iyi gibi görünüyor da yaşar mı bilemem. Kalan sağlar bizimdir yaşarsa. Gelişmeleri yazarım size.

Mantarların Temizlenmiş hali böyle.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Angel Hastalığı

Geçmiş olsun Teoman abi balığın gövdesi berbattı açıkcası. Bu hastalık bu angel türünün hassasiyeti diyebilirim. Örnek olarak French angel, queen angel aynen bu oluşumlara yakalanırlar.

Sorun üzerine biraz düşünmek gerekiyordu açıkcası ve senin de gördüğün gibi balığın gövdesinin bir tarafı tamamen temizken diğer tarafı çürümek üzere yüzgeç dahil. İlginç tabii düşününce çünkü bu kadar ağır bir durumda tek tarafın bu mantarımsı oluşuma kapılmasını açıklamak için biraz düşünmek gerekir.

Akvaryumdaki Domino Damseller balığa tacizdeydi senin söylediğine göre, angel balığı bölgesindeki duruşu ve bölgesindeki koruma pozisyonuyla o tarafından ısırıklar almış olmalı. Hasar alan o bölümdeki mukoza tepki verdi. Damselleri çıkardın bu gelişme üzerine sanırım ve çok iyi yaptığını söyleyebilirim. Mantarlı bölgeyi temizledik ama durum ağır görüldüğü gibi, ianşallah düzelir, artık beklemek zamanı.

Tekrar geçmiş olsun...

cimlikaya bunu beğendi.
  3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Geçmiş olsun Teoman abi.

Bu balık bu hale gelene kadar neredeydin abi?:can:

cimlikaya ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Geçmiş olsun Teoman abi. Düzelir İnşallah.

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Olcayım vede Muratım teşekkürler ama kabahat bende akvaryumda balık olsun diye bedavaya 4 tane demsel alırsan bu olur,allahtan Doç.Dr.Yıkıktemo var yanıbaşımda her hastalığın üstesinden geliyor,ama Temelinde yazdığı gibi farklı angel türlerinin kendilerine göre farklı hastalıkları var imparator,koran,majestik gibi balıklarda beyaz benek,qeen angel tarzı balıklarda ise mantar hastalığı çok daha çabuk oluşuyor ama bu hastalıklarada bizler çanak tutuyoruz bi rahat dursak bi şey olmaz ama nerdee.Bakalım bekleyim görücez .:heyo:

Heliak, YIKIKTEMO, reis ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teoman abi selamlar,

Helva yapmak için tarifini öğrenmeye mi çalışıyorsun yoksa bayram şekeri mi dağıtacaksın, balığın durumu nedir ?

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hoca arıyor olmasın Mevlüd okutturmak için.:smiley33:

8. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Mesut hocam varken başka hocaya gerenk yok ,hele bi bekleyelim .:heyo:

myillar ve murer bunu beğendi.
  9. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Geçmiş olsun Teoman abi en yakın süreç içinde inşallah balığın durumu düzelir...

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Teşekkürler Serdar kardeşim ,yazdığım gibi rahat duramıyoruz Karaiplerden gelen melek balığını atıyoruz Marmaraya, Marmara demsellerinin içine ondan sonrada iş hoca'ya kadar gidiyor.:bye:

murer bunu beğendi.
  11. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Balığımız sumpumuzda geziniyor yem alıyor,yüzgeçlerde mantar tekrarlamadı ama sol gövdesinde kalan temizlenmiş mantarlı yer daha iyileşmedi. Bakalım ne olacak.:heyo:

Heliak bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teoman abi yaşatırsın sen onu bence. Yanlız doğa bunlara ne güç vermiş arkadaş, o hale gelen bir insan olsa bırak yemek yemeyi yukarı ters bakar.

Bu arada plan B ve C var cepte. tem02.gif

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sumptaki diğer balıkta da mı sorun var Teoman abi ?

14. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Geçmiş olsun, azminize hayranım gerçekten.
    Şu canlılar iyileştiği zaman inanın piyango çıkmış gibi seviniyorum.
    Sağlıkların daimi olmasını dilerim.

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Teşekkürler Serdar bey ,defalarca yazdığım gibi kabahat bende (bizde) elin Karaip balığı yada Kızıldeniz balığına dünyanın parasını verip atıyoruz akvaryumumuza sonrada öyle oldu şöyle oldu uğraş dur ,esasında ben her zaman ucuz balık taraftarıyım ama ne olduysa oldu aldım şimdide Temelimin sayesinde iyileştiemeye çalışıyoruz.Olcayım sumpta şu an 4 demsel 1 waress 1 kızıldeniz clarki var hepside canavar gibi .:heyo:

16. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Bu akşam bir temizleme daha yaptık Temelimle.Durum kötüleşmemişti ama çok açık yaralar olduğu için kapanmaya başlamamış.

Temizlenmiş hali bu oluyor.Beklemeye devam.:heyo:

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teoman abi geçmiş olsun vallahi görünce çok üzüldüm :( İnşallah en kısa sürede iyileşir. Biliyorsundur benzer bir sorun bende de var :( İllallah ettim ve açıkçası soğuttuda. balıklar ölürse 2 ay kadar canlı almayı düşünmüyorum.

18. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

İnşallah düzelir Fatihcim.

fth-94 bunu beğendi.
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balık dediğin yaşamak için ne durumda olursa olsun mücadele verecek yani tedaviye destek olacak. İnsan eline bu gibi durumlarda Okyanustan gelmiş balığı aldığında ne işin vardı buralarda affet diyor ama uzun yıllar mutlu ve güvenli olarak yaşattığımızı düşününce tesselli buluyoruz.

Berbat bir yarası var ve feci kokuyor yara.:(

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teoman abi Hoca lazım mı, çağıralım Mesut'u ? Balıktan haber ver biraz. Yok öyle gel diş çekelim diş işi var veya bugün dişler sağlam seyrek görüşelim işleri.

Sayfayı Paylaş