1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Angelfish Balıkları Hangi Mercanlara Vurur

Başlığı 'Angel Melek Balıkları' kategorisinde ikaros tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Pennywise

  Pennywise

  Mesajlar:
  10.764
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Levent Yaşar
  Son bilgi vereyim. Flameback angel ve cream angel mevcut hiçbir mercana dokunmadi. 2 tür star polip, 3 tür button polip, bolca mantar, fosforlu yeşil zoa, hairy mushroom, Leather finger ve Duncan mercanlarim, 2 tane de cüce Anemon var. Belki de 2 tane ağa şeklinde dolaşan tang yüzünden çok da mercanlara odaklanamiyor olabilirler. Belki de cream angel biraz daha büyüyünce mercan problemi çıkaracak bilmiyorum ama mercan uyumlari konusunda sıkıntılı olmasa tüm akvaryumu angel doldururum. Ama sadece marin de istemiyorum. Şimdilik maşallah diyorum.
   
  YMR_AY bunu beğendi.
 2. King Elvis

  King Elvis

  Mesajlar:
  1.674
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Aşkın Önver
  Angelları çok araştırdım ve bir çok deneyimlilerden bilgi aldım Angel benim de favori balıklarım ama tankım sps lps dolu olduğundan cüce cinsler de dahil malesef angel alamıyorum .... Coral beauty angel reef tankı için favorim ama şimdi vurmuyorsa bir müddet sonra kraker gibi yemeyeceği garanti değil .... Risk almamak lazım
   
 3. Pennywise

  Pennywise

  Mesajlar:
  10.764
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Levent Yaşar
  Aşkın abi orası öyle. Ben önce balık mantığıyla gittiğimden angel diye düşündüm. Hatta imparator angel hala en sevdiğim balık. Benim tank mercan yoğunluğu olarak çok az biliyorsun. Yarın doldurmaya başladığımda neler çıkacak karşıma şuan bilmiyorum. Ama bu riski bile bile almak istedim. Bendeki African pigme angel için kimseden olumsuz yorum almadım. Flame Angel besleyen arkadaşımın tankı ağzına kadar mercan dolu. Yemi sık sık ve çok attım şimdi mercanlarin yüzüne bile bakmıyor demişti. Bu iş gerçekten bir risk, önemli olan riskin senin için büyüklüğü. Ben de senin yerinde olsam acaba derim.
   

Sayfayı Paylaş