1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ani ph düşmesi, ne yapmak lazım?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Endler akvaryumlarımın birine mayalı CO2 düzeneği kurdum. Az önce baktım, ayarı fena kaçmış ve balıkların hepsi yukarıda yüzüyor. Sersemlemiş gibiler... Ne yapmam lazım arkadaşlar? İlk defa başıma gelen bir şey...

2. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Su değişimi bol oksijen. Daha once basima gelen birseydi. Ayrica bakteri olumune karsi bakteri kulturu ekleyebilirsiniz.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

-doctore- ve Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet hocam pH sorun çıkarmış olabilir. Katılıyorum su değişimi ve ilave oksijen iyi olur.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Diğer endler akvaryumumdan su aktardım, bir de hava motoruyla oksijen basıyorum. Biraz kendilerine gelir gibi oldular. Su değişimini azar azar yapıyorum, birazdan yine birkaç litre ekleyeceğim.

Sağ olun arkadaşlar.

Bizim hanım akvaryumdan anlamaz pek, ama ilginç bir şey oldu: O da "su değişimi yap, bir de oksijen bas" dedi. :)

H.Kaya.Gemlik., YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Oksijen bol hemde, hava motoru bir müddet bu şekil çalışsın. Su değişimlerini yavaş yavaş yap dediğin gibi balıklar zaten hırpalanmış. Benimde başıma geldi oksijenle tamamen toparlanırlar. 1-2 saatte toparlamış olmaları lazım. Geçmiş olsun.

6. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    En iyisi yarıya su değişimi Onur abi. Ekleyeceğin su, akvaryumun suyu ile aynı ısıda olmasına dikkat etmek lazım.

Keşke şelale filtren olsaydı Onur abi. Bu gibi durumlarda gerçekten çok iyi işe yarıyor. [​IMG]

Sayfayı Paylaş