1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ani Ph Düşmesi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde serhat822 tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. serhat822

serhat822

Arkadaslar merhaba, uzun suredir forumu takip ediyorum ve sizlerden gerçekten çok değerli bilgiler öğrendim öncelikle bunun için sizlere teşekkur ederim. Sorunuma gelicek olursak, 100 lt bir tankım var ve canlı olarakta nattereri besliyorum piranalarin asidik suyu sevdiklerini ve doğal ortamlarında düşük ph suda yaşadıklarını öğrendim. Akvaryumun icinde dekor yok sadece mango koku caatppa yapragi ve siyah silis kum var suyun isisi 26 derece 1 ic filtrem birde tetratec ex700 dis filtrem var dis filtremin sepetlerinde assagidan yukari dagru sirasi ile 1. Sepette seramik halka ve elyaf 2.sepette sera sporax ve zeolit 3. Sepette yine sporax 4. Sepette sera marka torf var 1 litrenin 4/1 ini koydum en usttede yine elyaf eklcegim suyun ph ini dinlendirerek ve akvaryuma eklicegim zaman bir miktar liman ile 6.8 seviyelerine dusurup osekilde akvaryuma ekliyorum su degisimi yaptigim gun 2-3 saat araliklarla phi kontrol ediyorum sabit olduğunu görüyorum. 6.8 civarinda oluyor fakat ertesi gün gün icinde olçtüğümde fhin 5.8 -6.0 arasinda bir degere dustugunu goruyorum 1 gun sonra 5.5 in altina iniyor.

Arkadaslar sizce sorun ne olabilir baliklarin salik problemleri yok gibi fakat bu ph dustugu zamanlarda yani suyu degistirdigim gunun ertesi gunu biraz durgunlasiyorlar yem yemelerinde bi sorun yok yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim iyi forumlar

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dış filtreden torfu çıkarıp takip edin bir süre.

Alıntıda geçen liman nedir?

Not: Mesajı yazımdan dolayı anlamak güç.

3. serhat822

serhat822

Hocam limon yazicaktim yanlis yazmsim :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. serhat822

serhat822

Telefondan yazdigim icin yazim hatalari olmus kusura bakmayin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bence o ph dalgalanmalarını torf yapıyor. Bi ara discus akvaryumunda denemiştim torfu.

Sayfayı Paylaş