1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ankara-İstanbul nakliye

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Pounce tarafından 11 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Pounce

Pounce

Merhabalar,

Ankaradan İstanbulAnadolu yakasına 75x65x55 ebatlarında bir akvaryumu nasıl getirtebilirim ?
    En güvenli ve en kolay yol nedir? Ücret de önemli, teşekkürler

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Alıp gelebilirsin en güzeli bu .

3. Pounce

Pounce

Abi öyle bir imkanım yok malesef

4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Yapabiliyorsan kargo yöntemi ile sigortalı bir şekilde düzgün bir kolileme sistemi ile gönderilebilir tabi üzerine kırılacak ibaresi koymayı unutmuyalım... taş çatlasın tutacağı miktar 20 tl dir.

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Her kargo firması bu tür cam malzemeyi teslim almak istemeyebilir. sağlam bir paketleme yapman lazım o zamanda kargo ebatları nerdeyse 90x60x60 gibi olur böyle bir kargoyu 70-80 liradan aşağı kargolatman çok zor.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla kargo firmallarıda çakallaşmış işlerine geleni alıyorlar azıcık risk görsünler hayatta taşımazlar.

7. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Otobüs ile getirtebilirsin tanıdık varsa.
    Otobüse kendi yerleştirip muavinede 5-10 birşeyler verirse güvenle gelir.
    Ataşehir'den de sen teslim alırsın.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu iş zor akvaryumu veren evden teslim verir kargoya götürüp kartonlama falan uğraşmaz,sen buradan gitsen dahada maliyetli olur.En güzeli acele etmeyip İstanbul dan bulacaksın...:)

9. Pounce

Pounce

70-80 lira bir şey değil, ama firma ve yöntemi detaylı açıklarsanız çok iyi olur :(
    Paketlemeyi gönderen arkadaş mı yapacak, kargo şirketi mi yapacak? vs.

10. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Paketlemeyi gönderenin yapması gerekiyor, genellikle cam falan olduğunu görünce almak istemiyorlar, iyi paket yapmak lazım, yaklaşık iş için bu büyüklükte başka malzemeler yollayıp aldığımız için bu fiyatı verdim, yani emin değilim. Kargo firmalarının internet sitelerinden veya şubelerden bilgi alırsanız iyi olur.

11. Pounce

Pounce

PTT kargo sitesindeki hesabıma göre (50kilo olarak 80.70.60 boyutlarda girdim) 100lira tutuyor,

12. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    100 40 40 boyutlarındaki bir akvaryum İstanbul'dan Van'a 45 tl ye yurtiçi kargo ile geliyor. Akvaryum için sağlam çıtadan bir iskelet yapmak gerekir akvaryumu da içine koyacak öylece gönderecek. Yoksa kargo şirketi kabul etmez diye biliyorum.

13. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ben benim tankı kargoculara ve ambarlara getirttiremedim.Daha doğrusu sigortalı şekilde getiremeyiz diyorlardı.

14. Pounce

Pounce

Nakliye iptal abiler, vazgeçtim.

15. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    En güzeli.70 liraya aynısını bir camcıda gayet güzel yaptırma imkanı var.Riske değmez.Bunun haricinde en güvenilir yöntem otobüs ile göndermek.Kargo firmaları üzerine ne yapıştırsak yapıştıralım,elemanları kolileri fırlatıyor,pat küt diye yere bırakıyorlar.Özen dikkat hak getire.

16. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Özdemir abimin söylediği gibi bu işi her firma kabul etmeye bilir.Bana göre akvaryumu şu şekilde koruyabiliriz.Akvaryum ebatlarına uygun bir kalın strafor ve büyük bir kutu olursa Allahın izni ile hiç birşey olmaz.

17. Pounce

Pounce

Beşiktaştan Kadıköye nakledilecek 100cm'lik mobilyalı bir akvaryum var, yardımcı olabilecek var mı ?

Sayfayı Paylaş