1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ankara'da Bulunan Akvaryumlar

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde balyoznuri tarafından 22 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Evet arkadaşlar bu köşemizdede Ankaramızda bulunan akvaryumları tanıtıcam sizlere.

İlk olarak Panora alışveriş merkezinde bulunan 2 adet 75 ton'luk akvaryumları tanıtıcam. Öncelikle bukadar büyük akvaryumların çalışma sistemiyle ilgili kısaca bir bilgi vereyim sizlere.

7 x 4 metre ebadında ve 1.8 metre eninde olan akvaryumlar 12 santimetre kalınlığında, kurşungeçirmez akrilik kullanılmış. Akvaryumun suları özel olarak Saros körfezinden 8 tankerle getirilmiş.Akvaryumlar önce tatlı suyla temizlenip arkasında hortumlarla tankerden akvaryuma aktarılmış gelen su.Bu suyun arıtımıda 44 motorlu bir arıtım sistemiyle sağlanıyormuş.Akvaryum ısısını Panora'nın çatısına kurulan bir sistemle sağlanıyormuş.

Akvaryumların birinde palyaço,damsel,trigger,angel omurgasızlar gibi canlılar bulunuyor.Diğerinde de köpek balığı watoz gibi büyük olan canlılar var.Şuanda köpek balığının olduğu akvaryum tadilatta yeni dekor yapılıyormuş o yüzden kapalı.Diğer akvaryum faliyette.

Ankaraya yolunuz düşerse Panora AVM'ye uğrayarak bu güzel canlıları göre bilirisiniz.

emmi_06, uozgul, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Ankara gözümde tütüyor. Bir sürü yeni alışveriş merkezi açılmış. Şu güzelliğe bakar mısınız? Çok beğendim. Hatta kıskandım...

3. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Hasan görünce gözünü alamıyosun ayrılamıyosun bakmaktan benden söylemesi:temel:

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tutmayın Temel abimi atıcak kendini şimdi tang lerin içine.:F

Paylaşım için teşekkürler Aytekin. toka:gif

balyoznuri bunu beğendi.
  5. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Evet arkadaşlar bugün Keçiörende bulunan Türkiyenin ikinci büyük akvaryumu olan deniz dünyasını tanıtıcam sizlere.

Deniz dünyası kapalı alanı 2700 metrekare olan toplam 5500 metrekare alan üzerine kurulmuştur.İçerisinde birçok balık çeşidi,Amazon ormanlarını yansıtan alan,kafeterya,seminer salonu,alışveriş alanı,fenerden oluşan bir tesisdir.

Akrilik camdan yapılan 12 adet tünel akvaryum ile 7 adet özel canlılar akvaryumu, 1 adet silindir akvaryum, dokunma akvaryumu ve dalgıç başlığı akvaryumu bulunan Deniz Dünyası'nda, 1 milyon litreden fazla su kullanılıyor.

Giriş ücreti 1 liradır.10.00-22.00 saatleri arasında zyarete açıktır.

Ankaraya yolu düşen arkadaşlar mutlaka görmeniz gereken bir yer burası ve çokda ucuz.Saygılar

6. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Keçiörende açılan akvaryum bence okadarda ihtişamlı değil alan olarak geniş olsada çok sade bence akvaryumlara biraz daha görsellik katılarak daha çekici ve akılda kalıcı şeyler yapılabilirdi diye düşünüyorum hele malawi tankı okadar büyük olmasına rağmen çok ama çok basit kurulmuş bence evlerimizdeki tanklar göze daha hoş geliyo.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Aytekin kardeşim ellerine sağlık paylaşım için ,ankara ve hobiciler için mutluluk verici.Köksal hocam belki dediğin gibi görsel olarak eksikleri olabilir ama bu tür yerlerin faliyete girmesi ülkemizde sevindirici bir durum tabi burda önemli olan ilk açılışındaki gibi bakım vs devamlılığının sağlanması.

8. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Köksal bey dediğiniz doğrudur. Fakat böyle bir tesisin açılması daha önemli geliyo bana.Ben ordaki çalışanlarla konuştum eksiklikleri zamanla gidericeklermiş.Akvaryumların dekorlarını daha doğal yapıcaklarmış.Giriş ücreti 20-30 TL olsa herşey hemen yapılır fakat 1 TLye giriyorsunuz içeri herşeyin hemen olmasını bekleyemeyiz.2 dalgıç akvaryumların temizliğiyle ilgileniyorumuş.Hergün bakımları yapılıyormuş.İnşallah böyle devam ederler.

9. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    İnşaallah dediğiniz gibi olur çünkü ben keçiören evcil hayvanlar parkındaki akvaryumlar gibi bakımsız ve biçare kalmasından korkuyorum. Malum bir zamanlar orasıda çok cazibeli bir yerdi. Belki insanlar için halen aynıdır ama oradaki hayvanlara gerekli özen gösterildiğine inanmıyorum tabi bu benim görüşüm.
    Umarım bakımları süreklilik arz eder ve her zaman başkentimizin vedarı iftaharı olurlar.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Giriş ücreti 1 lira. Gerçekten çok ucuz. Böyle bir yerin masraflarını bu ücretle zor karşılarlar gibime geliyor. :smiley33:

11. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Belediye destekli bir yer olduğu için sanırım belediye karşılıyo giderlerini.Bu yüzdende ucuz tabi.

12. jackal

jackal

İsim:
    kemal
    Bu proje bizimdi yapamadık malesef :(

13. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Keşke yapılsaydı abi ya yazık herşey hazır ama hayata geçmedi.Yapılan yatırıma yazık oldu:yazik:

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel bir konu olmuş Aytekin Kutlarım. Tuzlu su akvaryumları da güzelmiş açıkcası. Zaten Deniz yok ama maşallah ekipmanların ana bayilikleri orda ve bunlar yetmezmiş gibi denizi olmayan şehirde neredeyse en güzel ve taze balık servisi yapılan restorant orda. Adını unuttum emekli bir askerin açtığı bir yerdi sanırım Çankaya tarafında.

balyoznuri bunu beğendi.
  15. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Teşekkür ederim Temel abi gezdikçe paylaşmaya çalışıyorum.Bahsettiğin Trilye restaurant galibe sahibi emekli asker güzel ve hoş bir yer balılarda taze ve lezzetli oluyor.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Trilye çok doğru. Harika bir yerdi inan. İstabul'da da hemen hemen bütün meşhur balıkçıları gezdim, gördüm yemek yedim işim gereği ama orayı başka sevdim. Adam işi biliyor valla.

17. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Evet Temel abi bende bir kaç kere gittim gerçekten Ankaradaki en iyi balık restaurantı.

18. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Temel abi,büyük ihtimalle Trilye'yi diyorsun herhalde.Çok güzel bir mekan,her hafta giderdik.

Aytekin bey,çok teşekkür ederim.Güzel bir mekan,gitmek nasib olmadı.Kesinlikle Ankara'da olduğum bir gün gideceğim bi mekan olacaktır.

19. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Arkadaşlar gezip göremeyenler için ayrıntılı çekmeye çalıştım Deniz Dünyasındaki akvaryumları.Balıklar bu kadar değil tabiki çekemediklerim var.İçerisi karanlık olduğu için fotoğraflar biraz karanlık kusuruma bakmayın.

20. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Arkadaşlar buda Panora Avm den gücel kareler.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş