1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Antalya Dev Akvaryum Açılıyor

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde relizane tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. relizane

  relizane

  Mesajlar:
  3
  İsim:
  Ali Sayar
  Antalya dev akvaryum 30 dönümlük arazi üzerine belediye tarafından yap-işlet-devret modeli ile yaptırılan dev akvaryum yarın ziyarete açılacak.

  Antalya dev akvaryum.jpg

  Antalya’da 30 dönümlük arazi üzerine belediye tarafından yap-işlet-devret modeli ile yaptırılan Antalya dev akvaryum yarın ziyarete açılacak. Akvaryum, çıkartılacak kartla yüzde 40 indirimli olarak 30 lira karşılığında ziyaret edilebilecek.

  Avrupa’nın ikinci büyük akvaryumu, basına tanıtıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, akvaryumun yaklaşık 260 günde tamamlandığını, dünyada yapımı bu kadar çabuk biten bir akvaryum olmadığını söyledi.

  Akvaryumda 40 bin civarında balık çeşidi olacağını belirten Başkan Akaydın, “Başlangıç aşamasında 5 bin balık bulunuyor. Burası bin 500 metrelik kar odasıyla da örnek bir yer olacak. Yazın 40 derece sıcaklıkta Antalya'ya gelen turistlere serinlik sağlayacak. Bu yatırım Antalya tarihindeki en önemli yatırımlardan biridir.” şeklinde konuştu.

  Antalya'da turizmini 12 aya yaymak için cazibe merkezleri yapılması gerektiğini savunan Mustafa Akaydın, buranın Kaleiçi ve müzeden sonra 3'üncü cazibe merkezi olması gerektiğini söyledi. İş adamları tarafından 85 milyon lira kaynak aktarıldığını anlatan Akaydın, onları cesaret, sürat ve vizyonlarından dolayı kutladığını belirtti.

  Akvaryum ortaklarından İrfan Demirok, akvaryum için 'Antalya kart' çıkaracaklarını belirtti. Demirok'un verdiği bilgiye göre, yüzde 40 indirim sağlayan kartla yetişkinler akvaryumu 30, çocuklar 23 liraya ziyaret edebilecek.

  Yılda bir milyon turist ziyaretçi beklediklerini belirten Demirok, turizm rehberleri ile sık sık görüşmeler yaptıklarını ve akvaryumun tüm otellerin programlarında yer aldığını söyledi. Yıl içinde eğitim kurumlarının faydalanması için de farklı projeler geliştireceklerini aktaran İrfan Demirok, akvaryumun 400'ün üzerinde istihdam sağlayacağını ifade etti.
  CİHAN
   
  Erdem., ZeRo-x7 ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
 2. ZeRo-x7

  ZeRo-x7

  Mesajlar:
  997
  Yer:
  İstanbul/ Beykoz
  İsim:
  Murat Sarıoğlu
  Böyle haberleri okuyunca çok seviniyorum. Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim antalyada imkanı olan herkezin gitmesini isterim , canlıları izlemek insana gerçekden huzur verir. Kardeşlerimize çocuk'larımıza hayvan sevgisini balık sevgisini aşılamak çok güzel bir şey. Yalnız fiyatlarda çocuklar için birazdaha indirim olabilir , düşük tutula'bilir tabiki bir maddi yanı var bu kuruluşun ama herşeyinde para olduğuna inanmıyorum, en azından böyle güzel canlıları izlemek için sevimli güzel çocukların' daha düşük bir fiyat hakkı var diye düşünüyorum , az insan çok para değil ' az fiyat çok insan düşüncesi daha güzel. ..
   

Sayfayı Paylaş