1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Anthias

Başlığı 'Anthias Balıkları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Anthias balıkları ve akvaryum.

  [​IMG]

  Oldukça sağlıklı bir mercan kayalığı anthias çevrili olarak güzeldir gerçekten. Anthias Serranidae ailesine aittir. En sık görülen anthias Pseudanthias türüdür. Pek çok farklı türü bulunmaktadır ve bu farklı türler arasında anthias renk varyasyonu oldukça geniştir. Ne olursa olsun anthias gerçekten güzel bir deniz balığı. Her ne kadar sağlıklı bir akvaryumda olsa da anthias doğal ortamda daha sağlıklı ve renkleri daha çarpıcıdırdır. Esaret altında deneyimsiz tuzlu su hobicilerinin kolay kolay sağlıklı barındıramayacağı zorlukta bir türdür.

  [​IMG]

  Anthiasları vitamince zenginleştirilmiş salamura karides, dondurulmuş deniz canlıları, balık etleri ile oldukça sık beslenmek gerekir. Akvaryuma yeni eklendiklerinde genelde yemek konusunda gönülsüz davranırlar. Eğer verielen gıdalardan sonuç alınamazsa zooplankton temini gerekir. Sürü balığı olmaları reef akvaryumları için genelde tercih edilmelerine sebeb oluyor. Ayrıca kayalık ve mağaralar oluşturmak gizlenmeleri için gerekir. Sağlıklı şekilde anthias barındırmak birazda akvaryum hacminin çokluğuyla alakalıdır. Geniş yüzme alanına ihtiyaç duyarlar. Aşırı agresif ve stres kayanağı oluşturacak balıklarla tutulmamalılar. Yine, tek beslenecekse 100 litre yeterli olsa da, eğer sürü olarak bakılacaksa en az 500 litrelik bir tank gerekir.Serbest yüzücü balıklardır. Akvaryuma sürü olarak konulacaksa, ya tüm bireyler dişi olmalı ya da bir erkek ve bir kaç dişiden oluşmalıdır.Akvaryumda saklanacak bolca yer ve mağaralar yapılmalıdır. Anthias türlerinin tamamı çift cinsiyetlidir.Dominant erkek ölürse, onun yerine en iri dişi geçecektir.


  www.akvaryumportali.com

  Saygılarımla. ;)
   
  slayt bunu beğendi.
 2. verko

  verko

  Mesajlar:
  156
  İsim:
  Orhan ÖZALAN
  Temel hocam eline sağlık kaç gündür bu balıklarla ilgi aydınlatıcı bilgi bulamamıştım.
  Sonunda gene her zamanki gibi yetiştin. Bu balıklardan almak istiyordum fakat anladığım kadarı ile bu türleri besleyebilmek için biraz daha pişmek gerekiyor.

  Sevgiler.
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Orhan abi selam;

  Anthias bu aşamada almanı önermem açıkcası, kurulum yeni bize sistemi rahatlatacak ve diyatom döneminde yardımcı olacak balıklar lazım. Yellow tang alman ilk etapta daha yerinde olur.
   

Sayfayı Paylaş