1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Antiaslarım

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Nadir tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Selam arkadaşlar. Son haftalarda antiaslarımda karın bölgesinde biraz zayıflama oldu, keyifsizler. Bir tanesi yem almıyor. Sarımsaklı da veriyorum. Tankta her şey stabil. Yalnızca haftada 3 verdiğim mysis'i bire düşürdüm. [Kuru yemi ayırt etmeden yiyiyorlar.]Sebep bu olabilir mi? Yaklaşık iki yıldır bendeler, yoksa ömürlerinin sonuna mı geldiler bilemiyorum. Aldığım satıcı antias hastalığı diye bir şeyden bahsetmişti. Buradan kurtuluş olmadığı gibi bir şey hatırlıyorum. Görüşlerinizi merak ediyorum. Cevaplar için teşekkür ediyorum...

2. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Anthias'lar, etçil diyet ile beslenmesi gereken türler, gün içinde sık porsiyonlarla ve az miktarda yemlenmeleri gerekiyor. Kuru yem yiyorlar evet, ama sindirim sistemleri buna uygun değil. İlerleyen zamanda ilk başta balığın renklerinde bozulmalar başlıyor ve sonrasında zaman ilerledikçe düzensiz beslenmeden dolayı ölümler gerçekleşiyor. Diyetlerinde canlı yemleri olabildiğince fazla porsiyonda ve çeşitte tutmak gerekiyor ama maalesef hiç birimiz bunu beceremiyoruz. Sindirim sistemi hastalıklarına yapabileceğimiz bir şey yok ne yazıkki. Dondurulmuş yem seçeneklerini çoğaltmak ( cyclops, red plankton v.s.) balık için iyi olabilir. Yalnız yem almayıp dipte yatan Anthias, genelde kaçınılmaz sona doğru ilerliyor demektir.

Pennywise, Nadir ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Evet malesef dün gece yem almayan öldü. Diğeri iyi durumda. Dün hızla ileri yüzme hareketleri yapıyordu ama mysis yemlemelerinden sonra bugün daha iyi..

Sayfayı Paylaş