1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Apı ürünleri

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Kenan Kahraman tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Merhabalar sipariş verdiğim api ürünlerimden general cure ve pimafix elime ulaştı melafix ve stress coat kargo halinde benim sormak istediğim ürünlerde bitki ve mercan olan tanklarda güvenle kullanabilirsiniz yazıyor ben yeni aldığım balıklar için karantina tankında kullanmak istiyorum tedbir amaçlı balığın üstünden ana tanka birşey girmesin diye bu ürünleri daha önce kullananlar varmı forumda.[​IMG]

Sent from my iPad using Tapatalk

2. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan

3. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    dün itibariyle karantina tankımda kullanmaya başladım blue tang in yüzgeçlerinde beyaz benekler vardı pimafix ile başladım 7 günlük bir süreç olucak bitiminde sonuçları paylaşıcağım

ilkaycamlar, nhtkmn ve veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kullanmadım bu tip ürünler ancak sizin bu ürünlet hakkında tecrübeleriniz kullanmak isteyenlere de ornek olur. Umarım fayda sağlarsınız.

montana ve Kenan Kahraman bunu beğendi.
  5. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Umarım idda ettikleri kadar vardır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ilkaycamlar ve veysel bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kenan bey ürünler ne işe yarıyor tam olarak?
    Ben de kullanmadim. Deneyimlerinizi buradan okumak isteriz.

7. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Ölümden gayrı her derde deva yazıyor Şaka bir yana pimafix hertürlü iç dış bakteriyel hastalıklar melafix hertürlü iç dış parazit general cure ağır vaka hastalıklar stress coat sakinleştirici etkiye sahip yazıyor.Bitki ve mercan olan akvaryumlarda güvenle kullanılabilir diyorlar,birde super ıck diye bir ürünü var sadece beyaz benek için

nhtkmn bunu beğendi.
  8. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Apı pimafix tedavisi bitti karbon ekledim sudaki ilaç kalıntılarını temizlemesini beklicem 3 gün sonrasında melafix i deneyeceğim.Pimafix denediğim karantina tankımda 2 adet s boy palyaço 1 adet m boy blue tang bulunuyor ilaçla beraber palyaçonun birinin kuyruğunda mantar görüldü ve ilaç o bölgeyi önce açığa çıkarttı sonra kuruttu diğer palyaçoda hiçbir belirti olmadı blue tang de ara ara beyaz benekler geldi gitti.Karantina akvaryumum çok ufak olduğu için blue tang her an stres yapmaya hazır.Akvaryum çevresini genelde kapalı tuttum devamlı beni görüpte daha çok stres yapmasın diye.Dün %30 su değişiminden sonra apı stress coat ekledim sabah baktığımda 3-5 tane beneği vardı ama bazıları sanki benek deliği gibiydi 2 tane de bildiğimiz beyaz benek vardı.Benim izlenimim pimafix mantar ilacı ama ooo süper kesin alın kullanın diyebileceğim bir ürün değil.

9. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Api test kitine merak sarmıştım bir dönem. Sonra Salifert de karar kıldım. Türkiye de satış distribütörü yok bildiğim kadarıyla. Ebay vb sitelerde satılıyor. Kaliteli ürünleri olduğunu düşünüyorum.

10. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Amazondan alabilirsiniz gümrüğe takılma şans meselesi ilaç olarak geçtiği için.

11. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Melafix tedavisine başladım bu gün 3.gün olucak ilk gün blue tang deki beyaz benek sayısı artmıştı pul biber ve sarımsak suyu+yem karışımı verdim iştahı yerinde 2.gün benek sayısı aynıydı hareketlerinde ve yemesinde bir sıkıntı yoktu.Bu sabah benekleri azalmıştı.Tedavi devam ediyor.

12. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Merhaba melafix tedavisi dün akşam itibariyle bitti.Sonuç hüsran blue tang beyaz benekten görünmüyor iki dakikalık tatlı su banyosu yaptırdım sarımsaklı yem verdim ama fayda etmedi bu gün %25 su değişimi yapıp 2 günlüğüne aktif karbon koyucam sonrasında başka bir ilaç deneyeceğim.

13. afatih

afatih

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih Kahraman
    Geçmiş olsun, inşallah diğer tedavi sonuç verir.

14. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Teşekkür ederim

15. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Bu arada sizin apı test kitleri sorunuzada yanıt verim ilk etapta amonyak nitrit nitrat ph gerekli nitrat ve ph sonrasında hayatınızın bir parçası olucak mercan ilavelerinizle beraber kh magnezyum fosfat gerekicek testler arasında

afatih bunu beğendi.
  16. afatih

afatih

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih Kahraman
    Teşekkür ederim, api test kit almaktan vazgeçtim. Diğer markalara bakacağım.

17. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Apı general cure ilacını kullandığım gün blue tang öldü ve palyaçolara da benek bulaştı yani kısacası apı sınıfta kaldı benim gözümde

Sayfayı Paylaş