1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Apistogramma Cacatuoides Akvaryumum.

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde H.Kaya.Gemlik. tarafından 13 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Muhammed Beyin Apistogramma Maceram başlıklı konusu ve Apisto besleyen arkadaşlarımla olan ilişkilerim beni de bu balıklara yönlendirdi. Beslenme ve üretimi için büyük akvaryumlara ihtiyaç duymamaları da, bu akvaryumumu kurmamda büyük etken oldu.
    Bu iş için 50x30x40= 60 litre brüt hacimli üretimini durdurup boşalttığım beyaz inci karideslerime ait olan akvaryumu kullanmaya karar verdim.
    Tabanda ortalama beş santim silis ve onun üzerinde iki santim yüksekliğinde siyah kuvars kum mevcut. Aksesuar olarak bir arkadaşımın hediye ettiği kök, Hindistan cevizi kabuğu ve kuru yapraklar kullanıldı.
    Bitki olarak ; Amazon hançeri, saz, Anubias, tilki kuyruğu ve elodea mevcut. Hindistan cevizi kabuğuna Java moss sarılacak.
    Filtre olarak orta boy pipo filtre kullanılmakta. Isıtıcı 100 watt Atman.
    Akvaryumda bir çift Apistogramma Cacatuoides ve tank arkadaşı olarak sekiz tane lepistes yavrusu, 10 tane sarı elma salyangozu, ve bitkilerle gelen adi salyangozlar var. Bu balıklar hakkındaki tecrübem hobici arkadaşlarımın yönlendirmeleri ve kendi yapmış olduğum sınırlı araştırmalardan ibarettir. Bu bilgiler ışığında kurmuş olduğum akvaryumu sizlerle paylaşıp, konu hakkındaki arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Varsa, yaptığım yanlış uygulamalar hakkındaki görüşlerinizi paylaşın ki, hataları düzeltelim. Sonuçta bir canlının hayatı söz konusu olan. Teşekkürler, sağlıklı akvaryumlar.

Montimahir, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hüseyin abi akvaryum çok güzel olmuş eline sağlık...:nazar:

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  3. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Abi hayırlı olsun akvaryum. Tasarım olarak gayet güzel duruyor. Ancak benim önereceğim şey catappa(hint bademi) yaprağı. İki veya üç yaprağı tanka eklersen bunlar öncelikle suyu sarartıp kehribar rengi vereceklerdir bu da balıkların habitatındaki suyun doğal rengidir. Onun dışında suyun ph degerini aşağı çekerek, suya gerekli iz elementleri verir doğal olarak su kimyasını da balıkların isteyecegi değerlerde hazırlar :)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Teşekkür ederim Alparslan. Sizler denizde, ben de tatlı suda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Beğenmene sevindim.

Alparslan bunu beğendi.
  5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Egemen Bey merhaba. Beğenmenize çok sevindim. Elimde Catappa yaprağı mevcut olmadığı için yerine meşe yaprağı ve kızıl ağaç kozalağı kullandım. Fotoğraflar çekilirken kozalaklar az olduğu için suda sararma yok gibiydi. Şu an mevcut, pH 7.4, tds 195 ppm. Sağlıklı akvaryumlar.

Sayfayı Paylaş