1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Apistogramma Cacatuoides Akvaryumum.

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde H.Kaya.Gemlik. tarafından 13 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. H.Kaya.Gemlik.

  H.Kaya.Gemlik.

  Mesajlar:
  922
  Yer:
  Gemlik-BURSA
  İsim:
  Hüseyin KAYA
  Muhammed Beyin Apistogramma Maceram başlıklı konusu ve Apisto besleyen arkadaşlarımla olan ilişkilerim beni de bu balıklara yönlendirdi. Beslenme ve üretimi için büyük akvaryumlara ihtiyaç duymamaları da, bu akvaryumumu kurmamda büyük etken oldu.
  Bu iş için 50x30x40= 60 litre brüt hacimli üretimini durdurup boşalttığım beyaz inci karideslerime ait olan akvaryumu kullanmaya karar verdim.
  Tabanda ortalama beş santim silis ve onun üzerinde iki santim yüksekliğinde siyah kuvars kum mevcut. Aksesuar olarak bir arkadaşımın hediye ettiği kök, Hindistan cevizi kabuğu ve kuru yapraklar kullanıldı.
  Bitki olarak ; Amazon hançeri, saz, Anubias, tilki kuyruğu ve elodea mevcut. Hindistan cevizi kabuğuna Java moss sarılacak.
  Filtre olarak orta boy pipo filtre kullanılmakta. Isıtıcı 100 watt Atman.
  Akvaryumda bir çift Apistogramma Cacatuoides ve tank arkadaşı olarak sekiz tane lepistes yavrusu, 10 tane sarı elma salyangozu, ve bitkilerle gelen adi salyangozlar var. Bu balıklar hakkındaki tecrübem hobici arkadaşlarımın yönlendirmeleri ve kendi yapmış olduğum sınırlı araştırmalardan ibarettir. Bu bilgiler ışığında kurmuş olduğum akvaryumu sizlerle paylaşıp, konu hakkındaki arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Varsa, yaptığım yanlış uygulamalar hakkındaki görüşlerinizi paylaşın ki, hataları düzeltelim. Sonuçta bir canlının hayatı söz konusu olan. Teşekkürler, sağlıklı akvaryumlar.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Montimahir, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
 2. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.047
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Hüseyin abi akvaryum çok güzel olmuş eline sağlık...:nazar:
   
  H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
 3. EgemenKARAA

  EgemenKARAA

  Mesajlar:
  452
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Egemen KARAA
  Abi hayırlı olsun akvaryum. Tasarım olarak gayet güzel duruyor. Ancak benim önereceğim şey catappa(hint bademi) yaprağı. İki veya üç yaprağı tanka eklersen bunlar öncelikle suyu sarartıp kehribar rengi vereceklerdir bu da balıkların habitatındaki suyun doğal rengidir. Onun dışında suyun ph degerini aşağı çekerek, suya gerekli iz elementleri verir doğal olarak su kimyasını da balıkların isteyecegi değerlerde hazırlar :)
   
  H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
 4. H.Kaya.Gemlik.

  H.Kaya.Gemlik.

  Mesajlar:
  922
  Yer:
  Gemlik-BURSA
  İsim:
  Hüseyin KAYA
  Teşekkür ederim Alparslan. Sizler denizde, ben de tatlı suda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Beğenmene sevindim.
   
  Alparslan bunu beğendi.
 5. H.Kaya.Gemlik.

  H.Kaya.Gemlik.

  Mesajlar:
  922
  Yer:
  Gemlik-BURSA
  İsim:
  Hüseyin KAYA
  Egemen Bey merhaba. Beğenmenize çok sevindim. Elimde Catappa yaprağı mevcut olmadığı için yerine meşe yaprağı ve kızıl ağaç kozalağı kullandım. Fotoğraflar çekilirken kozalaklar az olduğu için suda sararma yok gibiydi. Şu an mevcut, pH 7.4, tds 195 ppm. Sağlıklı akvaryumlar.
   

Sayfayı Paylaş