1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aponogeton boivinianus nasıl budanır?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde safak tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar bitkili astronot tankıma Aponogeton boivinianus aldım yalnı Aponogeton nasıl ve neresinden budanır? ve nasıl üretebilirim?

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bitki rehberinde ki aponogetonları incelemeni tavsiye ederim.. Aradığın bitki , rehberde olmasada aponogeton ailesinin ortak özelliklerini yansıtacağından anlatılan budama şeklini benimseyebilirsin..

3. safak

safak

Bakmayı denedim ama internetteki kaynaklarda yeterli bilgi yok nasıl üretebilirim bilen varsa yazsın.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Şafak kardeşim Aponogeton boivinianus için sıcaklık 16-26 derece arısı idealdir.İyi bakılıp uyguın şartlar sağlandığında yaprak sapı 20 cm yaprağın uzunluğu 50-60 cm uzar ve çok fazla büyürler.Akarsu bitkisidir.Bu nedenle su hareketlerinden hoşlanır.Yılda bir defa dinlendirilme dönemi vardır bu dönemde bir müddet saksıda bakılıp tekrar akvaryuma konulur.Akvaryuma konulmadan önce kökünün bir kaç ay, serin ve kuru bir yerde barındırılmasında fayda vardır.

Sayfayı Paylaş