1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

aqua bee 2001 de sorun

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde okan058 tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Arkadaşlar kullandığım aquabee 2001 motorun fişini çekip taktığımda yada elektirikler gidip gelince ters dönüp suyu basmıyor saat yönünde dönmesi gerekirken tam tersi dönüyor sizce sebebi ne olabilir ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sumptan akvaryuma su basan motor mu, Akıntı motoru mu, protein skimmer motoru mu Okan ?

Ters dönme olayı bazı motorlartda fişi çevirdiğinde oluyor. Senin sorun sanki motor arızası gibi voltajdan olabilir.

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi sorun geri dönüşte fişide çevirdim neler ettim neler ama oynak mil bi oyana bi buyana dönüyor

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Motor sorunlu Okan o zaman bence. Ancak bir dene ve sonucu yaz bakalım. Mile geçen mıktaslı kısmı ince zımpara ile zımparala, aynı şekilde motor yatak kısmını yani mildeki mıknatısın döndüğü motora bağlı yatağıda zımparala ve dene.

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi şimdi vazelin sürdüm çok az belki işe yarar diye şu anda doğru dönüyor ...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zımparala kökten çözülsün. Vazelin geçici çözüm olur.

7. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamamdır abim zaten dur kalkta sıkıntı yapıyodu şimdi sanırım tamamen sorun kalkıcak ...

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş