1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aqua Crobes Bakteri Kültürü

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ka2n tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

 1. ka2n

  ka2n

  Mesajlar:
  4.356
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Kaan AYDINOĞLU
  Arkadaşlar, aşağıda açıklaması bulunan ürünü daha önce kullanan ya da kullanmış birinden referans alan oldu mu aranızda?

  Aqua-Crobes Aqua-Crobes balıkları tehdit eden zararlı bakterileri azaltan ve doğada bulunan bakteri ve enzimlerden (üretilen) biyolojik bir ürün. Yıllar süren alan ve laboratuvar çalışmaları sonucu su kalitesini arttıran, büyümeyi hızlandıran ve akvaryumda yer alan canlıların sağlığını güvence altına alan bir dizi özel formüle edilen bakteri kültürü... Aqua-Crobes (bu çalışma sonucu) Vibrio, Pseudomonas, Aeromonas, Streptococcus, Allococcus, Myxobacterium, Columnaris ve diğer gram negative bakteriler gibi zararlıları ortamdan gideren rekabetçi bir ürün. Gram negative bakteriler ile girdiği ‘savaş’ nedeniyle suya verildiğinde balık (ve diğer canlılara) olan faydası ortaya çıkar.. Bu işleme “rekabetçi arındırma” denilir.
  Aqua-Crobes hayatta kalabilmek ve sudaki balıklara saldıarbilmek adına besin değerleri için patojen bakterlerileri ile yarışır ve aynı zamanda kimi kabuklu ve (kopek balığı benzeri) balıklar için zararlı küçük peptidler oluştuğundan bilinçle dozunda kullanıldığında bu patojenlerin sayılarını öylesine düşük düzeylere indirger ki bu biyokimyasal ürünler canlılar için herhangi bir “zarar” oluşturmaz.. Akvaryumunuzdan tüm patojenleri gidermek kuşkusuz olası değil ama Aqua-Crobes düzenli kullanıldığında bu tür patojenlerin balıklarınıza zarar vermesinin önüne geçilir.. Aqua-Crobes bir ilaç ve/veya kemoterapik bir ürün değil. Canlılarınız için tümüyle güvenilir. Korkmadan kullanılabilir. . Aqua-Crobes BioGro gibi diğer bakteriyel katkılarla birlikte de dozlanabilirr çünkü her 2 ürün akvaryum suyundan farklı besin maddelerini alır. BioGro suda alglerin besin kaynağı olabilecek ammonia ve nitrogen’I alır; Aqua-Crobes ise sözgelimi balık dışıksıyla yaşama tutunabilen Aeromonas ve Vibrio benzeri patojenlerin besin kaynaklarını giderir. Her 2 ürün de değişik pH ve sıcaklık değerlerinde mükemmel çalışır. Tatlı ve/veya tuzlu su fark etmeksizin Aqua-Crobes kullanılabilir. Balık ve karides üretiminde en iyi saklanan sırlardan birisi Aqua-Crobes… Patojen mikrobiyel hastalıklarla çok etkili bir savaş sürdürür. Yumurta suyunun kalitesini arttırır ve çıkan canlı sayısını yükseltir, yavruların gelişimini destekler.Artemia ve kimi karides üretiminde etkili. Tek bir ambalaj 100 ml olarak üretilr. Başlangıç Dozu: 9 gün süresince her 3 günde 1 kez (toplam 3 kez) 160 litre tank suyuna 1 ml olarak başlanır. Ardından (ikincil doz olarak) 2 haftada 1 kez her 160 litre suya 1 ml atılır. Süregiden doz: Her 160 litre tank suyuna 2 hafta 1 kez 0,25 ml verilir. Kullanmadan önce UV filtreniz varsa kapatın. Antibiyotik kullanmayın. (Bence hiçbir zaman antibiyotik kullanmayın!!) Kullandıktan sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Sudaki oksijen miktarını olumsuz etkileyeceğinden mutlaka test ile control edin. Açtıktan sonra buzdolabında saklanması gerekir. KH değeri bakterilerin çalışması adına çok önemli: 6 KH altındaki değerlerde verilen bakteriyel ürünler çalışmaz!!
   
  Ontheway, YIKIKTEMO ve MilesDavis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş