1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

aqua macro ns16 hava kabarcığı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hmrhmr tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar ben sistemimde aqua macro ns16 kullanıyorum. Toplamasından yana bir sıkıntım yok ancak tankın içine çok fazla hava kabarcığı yolluyor hava motoru takılmış gibi. Aramızda bu ps'yi kullanan arkadaşlar varsa kendi tanklarındaki durumu vaya bu kabarcık işini nasıl çözdüklerini paylaşırlarsa sevinirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Macro Protein skimmer uzun zaman sumpta 2 adet olmak uzere kullandim. Fena degildir toplama olarak. Kabarcik sorunu govdenin tasarimindan yani ayarla pek ilgisi yok. Ps su cikisini bir kutuya verip kutu icine de biyolik sunger dedigimiz sungeri ekleyip sifir kabarcikla cikaracaksin.

Mobil Tapatalk...

3. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Cevap: aqua macro ns16 hava kabarcığı

Biyolojik sunger sıkıntı yarartmayacak mı peki, temizleme falan gerektirmeyecek mi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bir parça sünger ne sıkıntısı yaratacak Emre? Ara sıra yıkayı ver eline yapışmaz korkma.:)

5. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

:D Üstadım elime yapışacağından değilde bir parça süngeri ps nin içine yerleştirmeyi düşünmüştüm su tahliye tarafına o yüzden sordum.
    Çünkü ps yi sök tak yapmak gerekecek çok sık aralıkla temizlemek gerekecekse

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    SU cikisi askili bir kol yani borudandi onceden. Bir fotograf ekle bakalim nasil bir su cikisi var, model degismis vs olabilir. Ps su cikisini fotograflarsan anlariz.

Mobil Tapatalk...

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Bende aqua macro ns12 kullanıyorum.Başlarda akvaryuma partekül halinde hava kabarcığı veriyordu.Sağ yandaki düğmeden hava ayarını kıstırmıştınız.Kurulumdan 3 hafta kadar sonra kabarcık verme olayı kendiliğinden kesildi ve kirli köpük toplamaya başladı.Akvaryuma el sokulduğunda 1 gün tekrar köpük vermeye başlıyor sonra su tamamen berraklaşıyor.

8. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Üstadım hemen temsili bir foto buldum suyun tahliyeden önce geldiği hazneyi işaretledim o bölüme küçük bir biy.sünger koysam diye düşünüyorum.Ama kısa vadede temizlemek gerekecekse Ps'yi suyun dışına al parçala süngeri çıkart külfet olabilir diye düşünüyrum

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu modelin fazla su cikisi cinsmis haklisin. Soz ettigim tarz bir cozum uygulaman lazim bir sekilde.

10. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

İnce mikron külotlu çorap yada tül gibi bişey kullansam karbon filtrelerin vardırya içindeki tül onun gibi bişey kulansam su çıkışına bir şekilde bağlasam olurmu

Sayfayı Paylaş