1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aqua Reef Bilgi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Onur Pir tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Merhaba arkadaşlar.

Siyah kum ile tekrar bir nano yaptım sıfırdan. Ön kısım tam 40*40*40 ölçülerinde.

Erkan abi bu ürünü benim için demo olarak yaptı.Biliyordum ki bridgelux ledler siyah kumda yetersiz gelecekti. Bu ürünün kasası diğer armatürlerle tamamen aynı ölçülerde demo olduğu için.

Not: Ledlerde lens yok arkadaşlar.

Toplamda 14 tane led var.

4 Adet beyaz ( 10w Xm-L serisi 7k )

5 adet Royal Mavi ( 5w Xt-E serisi 450nm)

5 adet Mavi ( 3w Xp-e2 serisi 470nm)

Ve bu seri ledler 100 derece sıcaklığa kadar dayanabiliyor.

Şu kadarını söyleyeyim armatürün çalıştırdığınızda odanın ışığını açmaya ihtiyaç kalmıyor. Creeden gerisi hikaye diyebilirim.

ve beyaz kum ile siyah kum arasındaki farkı bilirsiniz.Beyaz kum ışığı da yansıtır. Ama siyah kum ışığı yaymak yerine ışığı kırıp öldürüyor.

yani beyaz kumda tam gelen aydınlatma siyah kumda çok yetersiz kalacaktır.

Sizin için bir kaç tane geniş açıdan ve renkleri ayrı ayrı %100 de ve tamamını %100 açarak resimler çektim.

Benim görüşüm bu sayıda bu kadar led 40*40*40 a fazla bile geliyor lens olmadığı halde.

Ve Aqua Reef 8 renkli yeni seri armatürü çıkarttığında temin edip sizlere detaylı bilgi vereceğim.

Full Mavi:

Full Royal Mavi:

Full Beyaz:

Bütün ledler Full :

Osman.34, Montimahir, YMR_AY ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Işık başarılı görünüyor güzel olmuş. Kum seçimi ilginç olmuş ve hiçte tahmin etmediğim kadar şık duruyor. Mercan ve genel canlı çeşitliliği artınca etkilerine de bakmak iyi olur. Bu hali oldukça güzel duruyor.

3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu armatürü kullanmış biri olarak notum. 10 üzeri 9 dur. Yenisi 10 üzeri 10 olacak inşallah..

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Burhan arkadaşımızın tankıda bu şekil siyah kum ile kurulu, aydınlatmayı soğuruyor. Güçlü bir led iyi olacak gibi, özellikle sizin armatürdeki full maviler ile gayet şık durmuş tankınız.

5. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Teşekkür ederim.
    Temel bey mercanlar gelince siyah kum çok daha güzel duracak inş.
    Fatih bey 8 renk cree armatürün ilk demosu üretildiği gibi buradan onunda detaylı tanımını yapacağım.
    Veysel bey. eski armatürüm önceden bridgelux idi. Erkan abiye rica ettim siyah kumda yeterli gelmiyor diye sağolsun kırmadı beni. Ve Burhan beye tavsiyem siyah kum varsa kesinlikle güçlü bir aydınlatma kullanması gerekiyor. Yoksa pişman olacaktır.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş