1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aqua Reef X2 Pro CREE Hakkında

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Archangel tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Arkadaşlar mevcut sistemimde giesemann 2x150w HQ + 4x54w T5 kullanıyorum.Fakat yeni kuracağım sps tankı için Aqua Reef X2 Pro CREE düşündüm. Şu anki armatür elektrik faturasını biraz kabartıyor açıkçası asıl değiştirme nedenim bu. Ayrıca led sistemlerdeki renk ayarlama ve efekt olayları da cezbetmiyor değil.
    Son olarak birazda acemilik de vardır tabi bu olayın içerisinde, ben akvaryumu ilk kurduğumda sps sokuncaya kadar tanka t5'leri kullanmıştım sadece.SPS'ler tanka girdikten sonra günde 4 saat olmak üzere halideleri de açtım.Halideler devreye girdikten sonra akvaryumda yosun aldı başını gitti, 6 aydır da silemedim yosunu.Bu biraz soğuttu açıkçası beni.Fakat bu durumu direkt halideye de bağlamanın doğru olmayacağını da biliyorum, kesin daha farklı birşeyle etkileşime girerek tetiklemiştir yosunu.Ama soğukluk düştü birkez içime işte :)
    Akvaryum yüksekliği 50cm olacak su yüksekliği 45cm, en ve genişlik ise daha net değil.Sizin görüşleriniz nedir?Gerek var mı bu şekilde bir değişikliğe sizce?

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Fatih Barlas arkadaşımız gereken cevapı yazacaktır led'le başladı t5 'e döndü diye biliyorum.

selcom2008 bunu beğendi.
  3. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    140*80*50h şov tankımızda 2 adet x2 pro cree kullanıyorum, çok da memnunum..
    Tabi zaman ne gösterir bilemem ama şuanda canlılar gayet mutlu..
    Tavsiye ederim, ışık efekti vs muhteşem..Aşağıdaki konuda resimlerde görünüyor..

Bizim Efeler...:) | Akvaryum Portalı

Archangel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş