1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquaforest Resif Ürünleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 27 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ülkemize yeni giriş yapmış olan bu ürünleri kullanmaya başlayan hobici dostlarımızın değerli yorumlarını bu başlık altında toplamayı uygun bulduk.

İlk olarak, ürünü kullanmaya başlayan arkadaşların ilk gözlem ve yorumlarını alalım...kendi adıma geçen hafta sonu pek çok ürünü dışarıdan inceleme fırsatım oldu, ilk dikkatimi çeken "probiyotik tuz"' du. Kutu arkasında Polonya menşeili olduğunu okudum, fiyatlar muadillerine göre de uygundu hayırlısı olsun.

burak ozu, Burcu, samurai ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Benimde dikkatimi çeken inanılmaz düşük fiyatlarıydı.Fiyatları acaba bu şekilde mi kalacak yoksa piyasaya girmek için özellikle düşük mü tutulmuş bilemedim.Duyduğuma göre kullananların izlenimleri gayet olumlu yöndeymiş.Şuan malzeme stoklarım bol olduğu için alıp kullanabileceğim bir ürün yoktu, inşallah bitince. :)

3. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ben Build , Vitality ve Energy kullanıyorum olumlu gelişmeler gördüm uzun süredir yerinde sayan birkaç canlı büyüme uçları verdi yalnız bu ürünlerigerçekten tam performanslı çalışabilmesi için spstankının ULNS olması gerekir.

HAKAN ÖZÇELİK bunu beğendi.
  4. Divin

Divin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Mert Yılmaz
    Ben de probiyotik tuz, pro bio s ve np bio kullanmaya başladım piko tankta. NO3 ve PO4 ile ilgili gidişatı biraz süre geçtikten sonra paylaşırım.

5. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Bu başlığın açılması çok iyi olmuş, benimde merak ettiğim kullanmak istediğim ürünleri var. Bildiğim kadarıyla polanyada çok iyi tanklar var, belkide bu firmanın ürünlerini kullanıyorlardır. Tuzum red sea coral pro, ama bu probiyotik tuzu çok merak ettim. Bir kova alıp haftalık su değişimlerinde dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum. Elimde yeni aldığım 30 ar tüplük biodigest ve bioptim var. Onlar bitince bakteri kültürü denenebilir, hatta yanlış anlamadıysam vodka yöntemi yerine kullanılabilecek bir ürünleri var ismini şimdi hatırlayamadım. Bu hafta sonu c balance başlamayı düşünüyorum hatta alım yaptım sadece test peridyonu tamamlamayı bekliyorum. C balance almamış olsaydım Aquaforest - Component 1+-2+-3+ denemek isterdim. 3x5000 ml fiyatı gerçekten çok uygun, aktif karbon, ve zeomix denemeyi düşünüyorum. Hatta silikat reçinesi bile var alıp denenebilir.

ARİFYAVUZ bunu beğendi.
  6. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Tecrübeleri takipteyim, özellikle tuzu merak ediyorum. Probiyotik in farklı etkisi ne tanka acaba?

7. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Özellikle SPS mercan tankları için geliştirilmiş tamamen sentetik deniz tuzudur. Formülündeki mikro ve makro besin kaynakları ile mercanların büyümesi ve renklenmesine etkili bir şekilde yardımcı olur. İçeriğindeki probiotik bakteriler nitratın ve fosfatın oluşmasına neden olan etkileri azaltır.

Cl – 19000-19500 mg/l
    Na – 10500-10600 mg/l
    Mg – 1300-1380 mg/l
    S – 840-890 mg/l
    Ca – 410-440 mg/l
    K – 380-400 mg/l
    Br – 60-70 mg/l
    F – 1,2-1,5 mg/l
    Fe – 0,05-0,06 mg/l
    Sr – 8-9 mg/l
    dKH – 7,2-8,0
    pH – 7,8-8,2

8. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Evet arkadaşlar sanırım kimse aquaforest ürünleri kullanmaya başlamadı yada burada paylaşmıyor. Ben aquaforest kh buffer kullanmaya başladım. Tankımdaki plateler ve coralin algler nedeniyle günlük kh tüketimi 2.0 civarında, daha önce başka markalarla nedense stabilite sağlayamadım. Şu anda kh 8.0 seviyesine sabitlendi üründen çok memnun kaldım. Aquaforest toz Mg, ca ve reef mineral salt alıp balling denemeyi düşünüyorum. Şu anda probiotik tuzumda geldi ilk su değişiminde kullanacağım. Tamamen bu tuza geçiş yaparmıyım yoksa kurulumdan beri kullandığım red sea coral proyla dönüşümlü mü kullanırım henüz bilmiyorum. Bunun yanında suyumda hafif sarılık oluşmaya başladı bunun içinde aquaforest karbonu medya reaktörü içinde deneyeceğim. Kullandığınız ürünlerini burada paylaşırsanız sevinirim.

ARİFYAVUZ ve Burcu bunu beğendi.
  9. Jeddite

Jeddite

Son iki su degisimini probiotik tuzla yaptim deneme icin 5kglik olandan aldim herhangi bir problem henuz cikmadi. Tek gozlemim tuzun rc tuzdan daha gec eridigi (+/-5dk), fakat icinden olcu kabi cikiyor. Kabin uzerinde her 5lt veya 10lt icin ne kadar tuz gerektigi firma tarafindan isaretlenmis, almis oldugunuz tuzun uretim tarihi ve kontrolude ayri bi kagit olarak kutudan cikiyor. Mercanlar uzerindeki etkilerinide zaman icerisinde paylasacagim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cyberx26, Burcu ve Montimahir bunu beğendi.
  10. Jeddite

Jeddite

Degerler acisindan 180litrede %20 olarak 1er hafta arayla yapilan su degisimi ardindan ca 424, kh 7,5 mg ise 1250 degerlerine sabitlendi. Neden bilmiyorum ama tankimda mg hizli tuketiliyor.

11. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Alg varsa akvaryumda mg tuketimi yükselir.

Jeddite bunu beğendi.
  12. Jeddite

Jeddite

Hafif bir sakal yosunu problemim var, doktor gibisiniz Onur Bey.

Onurs bunu beğendi.
  13. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Coraline ?

14. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Ürünleri kullanan arkadaşlar, başta tuz olmak üzere gidişat hakkında paylaşım yapabilirler mi?

15. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Ben probiotic tuzdan çok memnun kaldım. Ama kh seviyesi daha yüksek olsa iyi olurdu. Tropic marin nitrat testi kullanıyorum son iki aydır 5 mg nitratım vardı. İlk hafta yüzde 20 probiotic tuzla su değişimi yaptım. 2. hafta yüzde 10 probitotic tuzla su değişimi yaptım. Nitratım 1 mg seviyesine indi. Sps mercanlarım daha keyifli oldu. Fosfata etikisini gözlemeyemedim çünki zaten fosfatım düşük. Reaktor içinde düzenli fosfat tutucu kullanıyorum. hanna fosfor testine göre 10 fosfor yani 0.03 fosfat çıkıyor. Yüksek kh tüketimim için Aquaforest kh buffer kullanıyorum ve ondanda çok memnun kaldım.

Düzenleme: 30 Kasım 2016 10:09
    ARİFYAVUZ ve garmagan bunu beğendi.
  16. ARİFYAVUZ

ARİFYAVUZ

İsim:
    Arif
    Yaklaşık 2 aylık olan tankımı tamamen aquaforest ürünleri ile IV. nolu yöntemi izleyerek aşağıdaki ürünleri kullanarak kurdum ve halen devam etmekteyim. Tankın kurulumu ve gelişim süreci ile ilgili bir başlık açıp detayları paylaşmayı düşünüyorum.
    Öncelikle aquaforest probiotic reef salt ve mineral reef salt'ın birlikte kullanımında su değerlerinin stabil kalmasında çok faydalı olduğunu ve suyun berraklığında çok etkisi olduğunu düşünüyorum.
    upload_2016-11-30_14-23-21.png

Cyberx26 bunu beğendi.
  17. ARİFYAVUZ

ARİFYAVUZ

İsim:
    Arif
    IMG_7217.JPG IMG_7218.JPG IMG_7225.JPG IMG_7219.JPG Tankın son hali;

Cyberx26 ve Burcu bunu beğendi.
  18. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Probiyotik tuzu iyi iş yapıyor. Deneme amaçlı sadece bunu almıştım, katkıları kullanmaya henüz fırsat olmadı.

Cyberx26 bunu beğendi.
  19. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul-suadiye/şekerpınar-kocaeli
    İsim:
    Mehmet Ağah Bingül
    Bende şuanda aquabuild, energy, aminomix, vitaliy ve probio s , np pro kullanıyorum. Renklerde düzelme gördüm. Renklerde parlaklık ve canlılık oldu özellikle.

5 kg reef salt kullandım bitirdim. Erimesi, değerleri, mercanların su değişimine tepkisi iyidi . Kağıtta verilen değerlere neredeyse yakındı .

Biten tuzun yerine probiotic tuz aldım. Deneme suyu hazırladım. kh 10 küsürdü galiba ve ca 500+ ölçemedim. Salifertle şırınga bitti . Değiştirdim yerine 10 kg reef tuz aldım tekrar.
    Yeni tuzda bu sefer kağıtta kh 8,2 yazıyor 7 çıktı . mg 1320 yazıyor 1500 çıktı. Suyu hazırlayınca test etmek gerek bence . Testler yeni ama yinede hatalı olabilir. Referans Sıvıvı alıp kontrol edicem . Değişiklik olursa yazarım. Malesef bu tür bir şansızlık oldu bende. Tuz kovala olarak güzel .

Ölçü kabı güzel ama üzerindeki 5l yazısına pek dikkat etmemek gerek 20 l suya yaklaşık 3+çeyrek 5l yazısı ile 1,025 tuzluluk oluyor . Tuz poşetine plastik çıkarılıp takılan plastik kelepçe konmuş nemden korumak için güzel düşünülmüş.

Cyberx26 bunu beğendi.
  20. ARİFYAVUZ

ARİFYAVUZ

İsim:
    Arif
    Aşağıdaki katkıların tamamını bire bir kullanıyorum canlıların gelişim ve yaşam performanslarına etkileri gerçekten çok olumlu hatta içlerinde muhteşem geri dönüş sayılabilecek şekilde kendini kurtaran bir mercan da oldu.

Aquaforest - Reef Mineral Salt 800 g
    Aquaforest - Probiotic Reef Salt 10 kg
    Aquaforest - BioS 10 ml kurulum aşamasında 14 gün kullanılıyor
    Aquaforest - Carbon 500 ml Medya
    Aquaforest - Phosphate Minus 500 ml Medya

Aquaforest - NP Pro 10 ml 14 gün sonunda tatbik edilmeye başlanıyor ve devam ediliyor kesilmeden
    Aquaforest - ProBioF 25 g 14 gün sonunda tatbik edilmeye başlanıyor ve devam ediliyor kesilmeden
    Aquaforest - ProBioS 50 ml 14 gün sonunda tatbik edilmeye başlanıyor ve devam ediliyor kesilmeden

Aquaforest - Mg Plus 150 ml
    Aquaforest - KH Plus 150 ml
    Aquaforest - Ca Plus 150 ml

Aquaforest - Strontium 50 ml İz elementler Canlı yüküne bağlı olarak 100lt ye 1 damla
    Aquaforest - Fluorine 50 ml İz elementler
    Aquaforest - Kalium 50 ml İz elementler
    Aquaforest - Iron 50 ml İz elementler
    Aquaforest - MicroE 50 ml İz elementler
    Aquaforest - Reef Mineral Salt 800 g İz elementler
    Aquaforest - Iodum 50 ml İz elementler

Aquaforest - AF Phyto Mix 100 ml Sıvı mercan yemi Haftada 1 defa
    Aquaforest - AF Power Food 20 g Toz mercan yemi

Aquaforest - Component 1 -2 -3 - 3x5 l / 15000 ml Dozaj pompası kullanıcıları için herşey dahil 3 lü sıvı katkı

Aquaforest - AF Amino Mix 50 ml Canlı yüküne bağlı olarak 100-lt ye bir damla
    Aquaforest - AF Build 50 ml
    Aquaforest - AF Energy 50 ml
    Aquaforest - AF Vitality 50 ml

Aquaforest - Garlic Oil 10 ml Balık yemi ile karıştırılacak sarımsak katkılı sıvı
    Aquaforest - FishV 10 ml Balık yemi ile karıştırılmak üzere sıvı vitamin

samurai ve Cyberx26 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş