1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquaforest Resif Ürünleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 27 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  5.679
  Yer:
  Bursa
  Ülkemize yeni giriş yapmış olan bu ürünleri kullanmaya başlayan hobici dostlarımızın değerli yorumlarını bu başlık altında toplamayı uygun bulduk.

  İlk olarak, ürünü kullanmaya başlayan arkadaşların ilk gözlem ve yorumlarını alalım...kendi adıma geçen hafta sonu pek çok ürünü dışarıdan inceleme fırsatım oldu, ilk dikkatimi çeken "probiyotik tuz"' du. Kutu arkasında Polonya menşeili olduğunu okudum, fiyatlar muadillerine göre de uygundu hayırlısı olsun.
   
  Burcu, samurai ve harfuzmani bunu beğendi.
 2. harfuzmani

  harfuzmani

  Mesajlar:
  5.708
  Yer:
  Bursa
  Benimde dikkatimi çeken inanılmaz düşük fiyatlarıydı.Fiyatları acaba bu şekilde mi kalacak yoksa piyasaya girmek için özellikle düşük mü tutulmuş bilemedim.Duyduğuma göre kullananların izlenimleri gayet olumlu yöndeymiş.Şuan malzeme stoklarım bol olduğu için alıp kullanabileceğim bir ürün yoktu, inşallah bitince. :)
   
 3. Onurs

  Onurs

  Mesajlar:
  2.581
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Onur Sabuncuoğlu
  Ben Build , Vitality ve Energy kullanıyorum olumlu gelişmeler gördüm uzun süredir yerinde sayan birkaç canlı büyüme uçları verdi yalnız bu ürünlerigerçekten tam performanslı çalışabilmesi için spstankının ULNS olması gerekir.
   
  HAKAN ÖZÇELİK bunu beğendi.
 4. Divin

  Divin

  Mesajlar:
  80
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Mert Yılmaz
  Ben de probiyotik tuz, pro bio s ve np bio kullanmaya başladım piko tankta. NO3 ve PO4 ile ilgili gidişatı biraz süre geçtikten sonra paylaşırım.
   
 5. Cyberx26

  Cyberx26

  Mesajlar:
  252
  Yer:
  Eskişehir
  İsim:
  Barış Akın ÖN
  Bu başlığın açılması çok iyi olmuş, benimde merak ettiğim kullanmak istediğim ürünleri var. Bildiğim kadarıyla polanyada çok iyi tanklar var, belkide bu firmanın ürünlerini kullanıyorlardır. Tuzum red sea coral pro, ama bu probiyotik tuzu çok merak ettim. Bir kova alıp haftalık su değişimlerinde dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum. Elimde yeni aldığım 30 ar tüplük biodigest ve bioptim var. Onlar bitince bakteri kültürü denenebilir, hatta yanlış anlamadıysam vodka yöntemi yerine kullanılabilecek bir ürünleri var ismini şimdi hatırlayamadım. Bu hafta sonu c balance başlamayı düşünüyorum hatta alım yaptım sadece test peridyonu tamamlamayı bekliyorum. C balance almamış olsaydım Aquaforest - Component 1+-2+-3+ denemek isterdim. 3x5000 ml fiyatı gerçekten çok uygun, aktif karbon, ve zeomix denemeyi düşünüyorum. Hatta silikat reçinesi bile var alıp denenebilir.
   
 6. Burcu

  Burcu

  Mesajlar:
  1.658
  Yer:
  İstanbul Anadolu
  Tecrübeleri takipteyim, özellikle tuzu merak ediyorum. Probiyotik in farklı etkisi ne tanka acaba?
   
 7. Cyberx26

  Cyberx26

  Mesajlar:
  252
  Yer:
  Eskişehir
  İsim:
  Barış Akın ÖN
  Özellikle SPS mercan tankları için geliştirilmiş tamamen sentetik deniz tuzudur. Formülündeki mikro ve makro besin kaynakları ile mercanların büyümesi ve renklenmesine etkili bir şekilde yardımcı olur. İçeriğindeki probiotik bakteriler nitratın ve fosfatın oluşmasına neden olan etkileri azaltır.

  Cl – 19000-19500 mg/l
  Na – 10500-10600 mg/l
  Mg – 1300-1380 mg/l
  S – 840-890 mg/l
  Ca – 410-440 mg/l
  K – 380-400 mg/l
  Br – 60-70 mg/l
  F – 1,2-1,5 mg/l
  Fe – 0,05-0,06 mg/l
  Sr – 8-9 mg/l
  dKH – 7,2-8,0
  pH – 7,8-8,2
   
  TencoMelih ve Burcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş