1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

aquanıc aq1000 dış filtre almayı düşünüyorum....nasıldır?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde brkmyx1 tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. brkmyx1

brkmyx1

arkadaşlar uzun zamndır pc servisde olduğu için sizlerle görüşemedim...akvaryumum en sonunda geldi ve en kısa zamnda resimlerini sizlerle paylaşacağım...kafamda takılan tek düşünce dış filtre herkez birşeyler diyor..akvaryumcuya gitdim fluval 205 almak için ama mazğza görevlisi benim fikrimi değiştirdi ve bana aquanıc aq 1000 almamı önerdi japon malı oldığu sevis ağı geniş oldunu söyledi ama ben bir türlü tatmin olmadım artık ne yapacamı şaşırdım..inan artık bana tek bir marka söyleyin ve onu alacam..saygılar

akvaryumum 200 lt...

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    aquanıc aq1000 dış filtre almayı düşünüyorum....nasıldır?

Aquanic kullanan veya daha önce kullanmış bir arkadaşımız varsa deneyimini paylaşacaktır,ben sadece fluval in de iyi bir marka olduğunu ve acele etmeden etraflıca inceleyip öyle karar vermenizi öneririm.

Kısa bir google dan sonra gördüm ki,500 Lt/saat ve 24 W tüketim,bunun japon değil çin gibi olduğunu söylüyor.
    Tetra EX 700 13 W örneğin.

3. brkmyx1

brkmyx1

nomali kaçtır w ne kadar olmalı w olarak inanın ne yapacağımı şaşrdım artık hevesim de kırılmya başlıyor:(

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Normali diye birşey yok,hepsi kendi içinde normal.
    Yeni nesil ürünlerde enerji tasarrufu esas alınıyorbilirsiniz,A sınıfı deniyor,sonuçta aynı kapasitede iki filtreden az enerji tüketen yeni nesil üründür diyebiliriz.
    Ben bunu hatırlatmak istedim.
    Sizin seçiminize yardımcı olmak için akvaryumunuzun kapasitesi olan 200 Lt dışında ne tür beslemeyi düşündüğünüz de önemli.
    Ortalama olarak akvaryum hacminizi saatte en az 3 kez çeviren bir filtre yeterlidir denebilir,bu durumda sizin mesajınıza konu 500 LT saat lik filtre yerine bir üst modeli önerilebilir veya iç filtre de gerektirecek bir tür beslersiniz,o zaman yeterli olabilir.
    Daha önce de yazdım,aceleye gerek yok,iyice araştırıp en uygununu almak en doğrusu.

5. brkmyx1

brkmyx1

inanbanakaç aydır bekliyorum bi karara varamadım...ben japon balığı dışında balık beslemek yanii ciklet yada dıkus gibi ..birde ısıtıcı konusunda 200 akvaryum için kaç w ısıtıcı almam gerek ne tür kum yada nasıl aydınlatma kulanmam gerek?

Sayfayı Paylaş